نویسنده البرز گروپ ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ 0 نظر

طراحی محوطه و محوطه سازی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | طراحی محوطه و محوطه سازی

طراحی محوطه و محوطه سازی

طراحی محوطه و محوطه سازی | طراحی محوطه اجرای آن، باید حتماً از متخصصین ماهر این امر کمک گرفت؛ چون این دسته از افراد می‌توانند آن محیط زیبایی که مورد انتظارتان است، ایجاد کنند. امروزه بسیاری از افراد به اهمیت داشتن فضایی زیبا که بتواند برای آن‌ها آرامش به ارمغان بیاورد، پی برده­ اند از همین رو طرف‌داران دکوراسیون داخلی و طراحی محوطه، روزبه‌روز در حال افزایش هستند. شاید برخی از افراد این تصور را داشته باشند که صرف هزینه محوطه‌سازی و اجرای آن، کار چندان معقولی به نظر نمی‌رسد؛ ولی واقعیت امر این است که افراد به دلیل تغییر سبک زندگی و دور شدن از فضای طبیعی، ناگزیر به‌صرف این هزینه هستند.

لینک های کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | . محوطه سازی مجتمع های تجاری و اداری

محوطه سازی مناسب کجاست؟

محوطه سازی به یک جای خاص محدود نمی‌شود . و هر فضایی که دارای چشم انداز باشد و به نوعی در مسیر عبور و مرور قرار بگیرد. برای ساخت محوطه مناسب است. محوطه سازی در معماری طیف گسترده ای را می‌تواند دربرگیرد . و برای یک باغچه کوچک تا یک زمین بزرگ با کاربری‌های مختلف، می‌توان طراحی محوطه انجام داد. قطعا هر چه قدر فضا بزرگ تر باشد، طراح باید وقت و انرژی بیشتری صرف کند و قطعا هزینه طراحی محوطه در چنین شرایطی افزایش پیدا خواهد کرد. طراحان منظر و معماران برای هر فضا با توجه به کاربری و محدودیتهایی که وجود دارد، باید به نکات زیادی توجه کنند که در ادامه به برخی از این نکات پرداخته می‌شود.

نکات مهم در طراحی فضای سبز محوطه چیست؟

 • گیاهان در طراحی فضای سبز عامل اصلی و نقش مصالح و متریال را در ایجاد یک فضای آرام و دلنشین دارند.
 • در واقع گیاهان با توجه به ویژگی‌های خاص خود یعنی حجم، شکل و فرم هندسی شان، می‌توانند در ایجاد یک فضا نقشی موثر داشته باشند.
 • در طراحی فضای سبز، گیاهان می‌توانند به صورت دیوار، سقف و کف به کار روند. برای مثال اگر گیاهان به صورت انبوه و ردیفی کاشته شوند می‌توانند به شکل دیوار باشند. و یک دیوار سبز را تشکیل دهند.
 • شاخه‌های پهن و متراکم بالای درختان می‌تواند گزینه مناسبی برای سقف باشد که بعضا آلاچیق‌ها به همین نحو ایجاد می‌شوند.
 • از این رو گیاهان در یک فضا می‌توانند به راحتی بخش‌های مختلف را تفکیک کنند که نه تنها فضای سبز شما را تشکیل می‌دهند، بلکه می‌توانند یک تقسیم بندی مناسب برای محوطه شما ایجاد کنند.

پس از پیاده سازی یک طرح کلی، ممکن است در روند طراحی سایر بخش‌های نیازمند تغییراتی در طراحی فضای سبز باشیم، از این رو یک طراح و مهندس لند اسکیپ و محوطه سازی باید همه این احتمالات برای تغییرات را در نظر داشته باشد و البته محیط نیز پس از ایجاد تغییرات و اصلاحات انسجام خود را حفظ کرده باشد.

یکی نکات مهم در طراحی فضای سبز پهنه بندی و تقسیم بندی و به اصطلاح عامیانه تر جانمایی درست و مناسب برای گیاهان و درختان است.
یعنی در تخصیص مناسب فضاها برای گیاهان و درختان با توجه به ویژگی‌های اقلیمی‌و رفتاری گیاهان برای رشد آنها در آینده و افزایش تراکم هر گیاه.
این ملاحظات جزء در نظر گرفتن تغییرات احتمالی برای هر فضای سبز است، در واقع آینده نگری یکی از نکات مهم در طراحی فضای سبز است.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | طراحی محوطه و محوطه سازی .

محوطه سازی حیاط کوچک منزل چگونه است؟

همانطور که در قبل گفته شد هر چه فضای شما کوچکتر باشد باید با دقت نظر بیشتری به محوطه سازی حیاط منزل بپردازید.در فضاهای شهری و مجتمع‌های مسکونی با یک فضای زیبا می‌توانید جذابیت زیادی برای ساکنان و مهمانان به ارمغان بیاورید و به همین دلیل ارزش ملک شما بالا خواهد رفت.
استفاده از واش بتن و واش بتن چراغدار به جای موزاییک‌های معمولی جلوه ای صد چندان به محل سکونت شما خواهد داد. استفاده از سنگ رودخانه ای به جای چمن، هزینه‌های نگهداری و آبیاری را برای ساکنان بیش از 70 درصد کاهش خواهد داد.

محوطه سازی و شرایط مکانی محیط

یکی از مهم ترین کارهایی که پیش از طراحی محوطه با هر کاربری باید انجام شود، بررسی محل اجرای محوطه است. شاید یکی از دلایل مهمی‌که برخی از پروژه‌ها با شکست مواجه می‌شوند یا به نتیجه رضایت بخش دست پیدا نمی‌کنند، عدم توجه دقیق به این مرحله از کار باشد. بررسی محل شامل مواردی چون وضعیت آب و هوایی منطقه، جمع آوری اطلاعات درباره گونه‌های گیاهی منطقه مورد نظر، جهت وزش باد، بررسی وضعیت خاک، وضعیت آب، نوع آبیاری می‌شود.

همچنین محدودیتهایی که برای طراحی و اجرای محوطه وجود دارد نیز باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرند. برای مثال، گاهی امکان حذف برخی از درختان وجود ندارد یا تاسیسات و ساختمانهایی در محل قرار گرفته اند که نمی‌توان آنها را حذف یا جا به جا کرد. یکی دیگر از محدودیتهایی که می‌تواند در پیش روی طراح قرار بگیرد، محدودیت‌های مالی است. به همین دلیل طراح باید تا جای ممکن محدودیت‌های مالی را نیز در نظر داشته باشد. البته در صورتی که کارفرما برای هزینه طراحی محوطه و هزینه اجرای محوطه سازی، مبلغ قابل توجهی را در نظر بگیرد، امکان استفاده از متریال‌های مرغوب تر فراهم خواهد شد. قطعا هر چقدر هزینه بیشتری برای ابتدای کار در نظر گرفته شود، عدم نیاز به تعمیرات و ترمیم قسمت‌های مختلف در آینده، به حداقل ممکن می‌رسد.

محوطه سازی و لزوم انجام آن

استفاده از درختان و گیاهان نه تنها در مصرف انرژی به جهت سرمایش و گرمایش محیط می‌کاهد بلکه تاثیر مستقیمی‌در میزان گرمایش و سرمایش محیط دارد. امروزه یکی از معضلات و مشکلات بشر، آلودگی هوا و وارونگی هوا می‌باشد و از راه‌های مقابله با این آلودگی توسعه و گسترش فضاهای سبز پیرامون محلهای زندگی انسان است که افزایش فضای سبز یکی از این راه‌ها می‌باشد. در علوم دانشگاهی امروزی به محوطه سازی معماری منظر نیز گفته می‌شود.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | طراحی محوطه و محوطه سازی .

محوطه سازی در معماری

عبارت معماری منظر را می‌توان اینگونه معنا کرد که هر پیشه و حرفه ای که قصد آن، طراحی و ساماندهی منظر باشد را معماری منظر گویند. به زبان ساده معماری منظر تلفیقی از علوم مهندسی شهرسازی در کنار مهندسی معماری می‌باشد که به طراحی و فضاسازی محوطه باز می‌پردازد .
از ویژگی‌های محوطه سازی در معماری می‌توان ایجاد دوستی و نزدیکی انسان و محیط زیست اطراف وی دانست. همچنین از دیگر ویژگی‌های محوطه سازی و معماری منظر بسط و گسترش ارتباط میان انسان و طبیعت ،القای زندگی و آرامش محیط به روح ادمی، ترمیم و اصلاح فضای سبز آسیب دیده به دست آدمی‌و گسترش افق دید انسان به زیبایی بصری در محیط پیرامون خویش است.

نمونه برداری از خاک محوطه

همانطور که اشاره شد، بررسی خاک یکی از کارهای مهمی‌است که در ابتدای کار باید مورد توجه قرار بگیرد. خاک نامرغوب، کار ساختمان سازی را با مشکلات جدی مواجه می‌کند به همین دلیل باید تمهیداتی را برای اصلاح خاک در نظر گرفت. برای این منظور خاک باید نمونه برداری شود و در آزمایشگاه مورد بررسی قرار بگیرد. یکی دیگر از مواردی که نباید از نظر دور بماند، بررسی وضعیت خاک پیش از اجرای فضای سبز است.

یکی از علت‌های مهمی‌که گیاهان در برخی پروژه‌ها دچار مشکل می‌شوند، عدم توجه دقیق به وضعیت خاک است. شاید یک مهندس فضای سبز یا مهندس خاک بتواند با لمس فیزیکی خاک یا نگاه کردن به آن پی به وضعیت کلی خاک ببرد. ولی گاهی در برخی از گونه‌های گیاهی، موارد دیگری چون PH خاک نیز مورد بررسی باید قرار بگیرد.
برای این منظور باید خاک به درستی نمونه برداری و به آزمایشگاه خاک ارسال شود. اهمیت این موضوع در شرایطی که محوطه سازی یک زمین چمن مطرح باشد، دو صد چندان خواهد شد. گاهی برخی گیاهان و درختان به شوری خاک یا آهک، حساس هستند. در نتیجه دانستن وضعیت خاک و نیاز گیاهان، ضروری است و معمولا به جای اصلاح خاک، باید گیاهان مقاوم را انتخاب کرد.

نقشه و پلان محوطه سازی

یکی از کارهای بسیار مهمی‌که باید پیش از طراحی محوطه مد نظر داشت، نقشه برداری از محوطه است. نقشه برداری در تمامی‌زمین‌ها به ویژه زمین‌های بزرگ، یکی از کارهای بسیار مهمی‌است که نباید آن را نادیده گرفت. نقشه برداری به ویژه با دستگاه‌های مخصوص مثل تئودولیت و توتال، وضعیت خاکبرداری و خاکریزی را برای محوطه سازی مشخص می‌کند. این مرحله باید با دقت بالایی انجام شود و ترجیحا مهندسین عمران بهتر است مسئولیت این بخش از کار را بر عهده بگیرند.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | نقشه و پلان محوطه سازی

در طراحی محوطه طرح‌های ساده بزنید

طراحان منظر و معماران پس از جمع آوری اطلاعات دقیق، باید کار طراحی محوطه را شروع کنند. برای این منظور در ابتدا باید طرح‌های ساده و مختلفی با توجه به سلیقه کارفرما و در نظر داشتن محدودیتها آماده کرد. بعد از اینکه طرح اولیه به صورت اتود دستی یا پلان اولیه در نرم افزار آماده شد، باید مرحله اول را با کارفرما نهایی کرد تا در صورت تمایل کارفرما، طرح به صورت سه بعدی مدل شود.
هزینه طراحی محوطه بدین شکل بالاتر است ولی مزیت انجام این کار را نمی‌توان انکار کرد. چون محوطه سازی پیش از اجرا قابل رویت است. در واقع، طراحی فضای سبز بدین شکل برای کارفرما ملموس تر خواهد شد و تمامی‌موارد یاد شده، منجر به صرفه جویی در وقت و هدفمندتر شدن کارها خواهد شد.

محوطه سازی ویلا مدرن و کلاسیک

ویلاها به ویژه ویلاهای خارج از شهر، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و افراد دوست دارند ساعاتی از وقت خود را به ماندن در ویلا اختصاص بدهند. همین مسئله اهمیت محوطه سازی ویلا را دو صد چندان کرده است. چنانچه محوطه سازی ویلا در نظر گرفته نشود، از نظر بصری آشفتگی ذهنی ایجاد خواهد شد. محوطه سازی ویلا، می‌­تواند به بهینه سازی محیط، کمک کند. آن دسته از باغ‌هایی که برای شان محوطه سازی صورت می‌گیرد، فضاهای هدفمند تری خواهند داشت. علاوه بر این، دسترسی به گیاهان و رسیدگی به آن‌ها در شرایطی که محوطه سازی ویلا صورت بگیرد، راحت تر است.

محوطه سازی در معماری، محدودیتی ندارد و همان طور که اشاره شد برای هر فضایی می‌توان طراحی محوطه انجام داد. ولی محوطه سازی ویلا بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد. پلان محوطه سازی ویلا باید متناسب با متراژ زمین باشد. به عبارت روشن تر در متراژهای کوچک نباید ساختمان و تاسیسات آنقدر وسیع در نظر گرفته شوند که عملا نسبت ساختمان به فضای سبز ویلا بیشتر باشد.

در زمین‌های کوچکی که متراژ زیادی از آن‌ها به ساختمان اختصاص پیدا می‌کند، عملا محدودیت کاشت برای گیاهان به وجود می‌آید. گیاهانی که برای فضای سبز ویلا با این مشخصات انتخاب می‌شوند، اغلب باید کوتاه قد با بافت نرم یا بافت ریز باشند. استفاده از درختانی چون سرو شیراز، سرو ناز، سرو خمره ای برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. علاوه بر این در طراحی فضای سبز یک زمین کوچک، نمی‌توان به صورت هم زمان استخر، برکه و آبنما استفاده کرد چون جلوه چندانی نخواهد داشت.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا نیز به اندازه طراحی خود ویلا حائز اهمیت است و باید برای آن زمان کافی صرف شود تا به نحو احسن طراحی و اجرا شود.
لازم است بگوییم، که محوطه سازی تنها مختص به ویلا نیست، در سایر مکان‌ها، مجتمع مسکونی، ساختمان‌های اداری و تجاری، پاساژ و مراکز خرید و تفریحی و رستوران، بیمارستان، هتل و… هر مکانی با هر نوع کاربری می‌تواند محوطه سازی منحصر به فرد خود را با رعایت اصول و استاندارد‌های طراحی و اجرا را داشته باشد.
اما آنچه که در حیطه فعالیت‌های شرکت ویرا طرح اسپرلوس مطرح است، محوطه سازی ویلا است.

حتما تصاویر زیبا و عکس از محوطه سازی ویلا و باغ ویلاهای زیادی را تاکنون دیده اید. زیبایی بصری یک محوطه سازی یک نکته مهم و اولویت اصلی در محوطه ویلا است اما زیباترین محوطه سازی ویلا، آن است که نه تنها زیبایی داشته باشد بلکه استاندارد‌های لازم در طراحی محوطه و لند اسکیپ در آن وجود داشته باشد و همچنین تمام فاکتور‌های به کار گرفته شده در آن متناسب با نیاز کارفرما، کارایی کامل داشته باشد، بخصوص در محوطه سازی ویلا کوچک که شما با محدودیت فضا رو به رو هستید و انتخاب درست و به جای المان‌های طراحی منظر هنر و مهارت یک مهندس لنداسکیپ را می‌طلبد.

محوطه سازی حیاط ویلا

در گذشته تمرکز افراد در طراحی ویلا بود ولی به مرور زمان، محوطه سازی حیاط ویلا نیز مورد توجه قرار گرفته است. اگر یک ویلا به خوبی طراحی و اجرا شده باشد ولی حیاط آن مورد توجه قرار نگرفته باشد، زیبایی ویلا زیر سئوال خواهد رفت. حیاط ویلا بر اساس سبک ویلا باید طراحی شود. به عنوان مثال، نمی‌توان برای یک ویلا که به سبک مدرن طراحی شده، طراحی حیاط ویلا را به سبک طبیعت گرایانه یا کلاسیک انجام داد.
عدم تناسب بین ساختمان و محوطه، برای مخاطب ایجاد آشفتگی بصری خواهد کرد. طراحی حیاط ویلا یک کار تخصصی است و برای این منظور باید از مهندسان منظر و فضای سبز کمک گرفت. انتخاب گیاهان در طراحی حیاط ویلا به اندازه انتخاب متریال اهمیت دارد پس کارفرما برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید همکاری لازم را با مهندس مجری برای انتخاب گیاهان داشته باشد.

انواع سبک‌های طراحی محوطه کدامند؟

برای محوطه سازی باغ و ساختمان آن، باید یک سبک خاص را مد نظر قرار داد. محوطه سازی می‌تواند به سبک‌های مختلفی انجام بگیرد که می‌توان به سبک کلاسیک (باغ مراکشی، باغ ایتالیایی، باغ فرانسوی، باغ اسپانیایی، باغ انگلیسی قبل از قرن 18) سبک مدرن (باغ آمریکایی معاصر)، سبک طبیعت گرایانه (باغ ژاپنی، باغ چینی، باغ انگلیسی بعد از قرن 18) اشاره کرد. محوطه سازی به شکل باغ ایرانی، در سبک کلاسیک قرار می‌گیرد و برای محوطه سازی باغ به این سبک باید حتما متراژ بالایی وجود داشته باشد و فضای کوچک مناسب این نوع سبک باغ سازی نیست.
در سبک مراکشی، گیاهان نواحی گرمسیری مانند نخل‌ها، غالب هستند. محوطه سازی به شکل باغ فرانسوی، یکی از گزینه‌های خوب برای طراحی محوطه در مناطق سردسیری محسوب می‌شود. چون اغلب گیاهان این سبک، به سرما مقاوم هستند. برای انواع دیگر باغ سازی محدودیت چندانی به لحاظ گیاهی وجود ندارد و می‌توان طراحی محوطه را با توجه به سبک‌های دیگر هم انجام داد.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | طراحی محوطه و محوطه سازی .

محوطه سازی مجتمع‌های تجاری و اداری

در طراحی محوطه مجتمع‌های تجاری و اداری، بیش از اینکه کاربردی بودن فضاهای سبز مد نظر قرار باشد، زیبایی اهمیت دارد. البته قسمت‌هایی را هم باید به شکل کاربردی در نظر گرفت. گیاهانی که در محوطه سازی این نوع مجتمع‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر گیاهانی با بافت نرم محسوب می‌شوند. گاهی در صورت ایجاد شرایط مناسب و نداشتن محدودیت در متراژ، می‌توان در فضای داخلی از نخل‌ها هم استفاده کرد به شرط آنکه سقف به اندازه کافی بلند و تهویه و نور کافی نیز وجود داشته باشد.

گیاهان گل دار در طراحی محوطه باید به گونه ای قرار بگیرند که احتمال چیده شدن آن‌ها به حداقل ممکن برسد. فلاور باکس‌ها، دیوارهای سبز و به طور کلی فضای سبز عمودی می‌تواند گزینه مناسبی برای مجتمع‌های تجاری و اداری باشد. حتی در شرایط دسترسی به بام می‌توان طراحی فضای سبز به صورت روف گاردن را مد نظر قرار داد.

محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ وابسته به عوامل متعددی است. در اینجا به اختصار دو مورد از آنها را بیان می‌کنیم که مهم ترین عامل کاربری باغ شماست، اینکه صرفا یک باغ با درختان یا گیاهان است یا باغ میوه بسیار مهم می‌باشد.

مسئله دوم، موقعیت و اقلیم و به طور کلی شرایط آب و هوایی منطقه است که اگر دقت کرده باشید در هر منطقه یک محصول و گیاه خاص بهتر به عمل می‌آید، برای مثال اکثر افرادی که ساخت ویلا در دماوند انجام می‌دهند، عموما در باغ‌ها از درختان گردو یا سیب استفاده می‌کنند. هر دو مورد بالا عوامل تعیین کننده در انتخاب گیاهان برای محوطه سازی باغ شما بود.
اما به طور کلی محوطه سازی باغ یا باغ ویلا شامل مراحل و فعالیت‌های زیر می‌شود:

 1. ارائه طرح اولیه با توجه به اصول معماری، زیر ساخت‌های استاندارد و اصول زیبایی شناختی
 2. انتخاب مصالح ساختمانی با توجه به معیار‌ها و علاقه مندی‌های کارفرما، نوع و شرایط اقلیم منطقه، زیبایی و‌هارمونی با سبک طراحی باغ ویلا
 3. طراحی و ساخت المان‌ها و اشیای مورد استفاده در محوطه سازی و جانمایی مناسب آن‌ها
 4. اضافه کردن المان‌های دکوراتیو و اشیا تزئینی مانند آلاچیق، پرگولا، آبنما، نشیمن و آتشدان و…
 5. جدول بندی، کف سازی، سربندی از مهم ترین اصول محوطه سازی باغ به شما می‌آیند و در عمر مفید یک محوطه سازی مناسب و استاندارد موثرند.
 6. در نهایت گل کاری‌ها، نظم در کاشت گیاهان و درختان بصورت اصولی و نورپردازی زیبا و تخصصی می‌تواند شخصیت باغ شما را شکل دهد.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | طراحی محوطه و محوطه سازی .

محوطه سازی باغ با آلاچیق و آبنما

اگر بخواهید محوطه باغ ویلای خود را فضاسازی کنید، محوطه سازی باغ با آلاچیق و پرگولا یکی از بهترین و پرطرفدار ترین گزینه‌هایی است که کمتر کسی به آن پاسخ منفی خواهد داد.

وقتی شما تصمیم به محوطه سازی می‌گیرید، با هدف استفاده از فضای باز بیرونی بنا این اقدام را می‌کنید پس باید در نظر داشت که در هر شرایط آب و هوایی و هر فصل سال بتوانید از زیبایی‌های محوطه خود بهره مند شوید.
آلاچیق و پرگولا یکی از اکسسوری‌های کاربردی در محوطه سازی باغ است.

آلاچیق یک فضای استراحت و نشیمن را به استفاده کنندگان می‌دهد . و همچنین در شرایط مختلف آب و هوایی از شما محافظت میکند. آلاچیق باید در نقطه ای قرار گیرد که اولا بهترین دید را از محیط پیرامون به افراد بدهد . و دوما در مسیر بادگیر و وزش باد قرار نداشته باشد.

المان بعدی در محوطه سازی، آّبنما است. آبنماهای باغی، انواع آبنما مدرن، آبنما دیواری، آبنما صخره ای، فواره‌ها و… هستند. آبنما ظاهر فوق العاده زیبا و جذابیت بصری خاصی را به حیاط باغ ویلا شما می‌دهد. آبنما‌ها می‌توانند به صورتی ترکیبی با استخر یا باغچه‌ها طراحی و اجرا شوند و یا همچنین به صورت کاملا مستقل و برای ایجاد یک نقطه کانونی جانمایی شوند که همه چیز بستگی به شرایط و متراژ محوطه و سایر المان‌های موجود در محوطه سازی باغ دارد.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | . محوطه سازی باغ با آلاچیق و آبنما

هزینه اجرای محوطه سازی

هزینه طراحی محوطه، کاملا به کاربری آن وابسته است . و مسلما هر چه متراژ زمین و ساختمان بزرگ تر باشد، هزینه اجرای محوطه سازی نیز بالاتر می‌رود. این موضوع به موارد زیادی وابسته است که مهم ترین آن متریال محسوب می‌شود. استفاده از متریال مرغوب، بر هزینه اجرایی خواهد افزود. اصلاح خاک، نقشه برداری، عملیات خاکبرداری و خاک ریزی، مواردی هستند که باعث افزایش هزینه محوطه سازی خواهند شد. هزینه اجرای فضای سبز محوطه هم به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن، انتخاب گیاهان زینتی گران قیمت می‌تواند باشد.

آشنایی با البرز گروپ قبرس 

شرکت البرز گروپ قبرس شمالی در تمامی زمینه‌های دیگر مثل گرفتن پذیرش تحصیلی دانشجویی، انجام امور مبادلات ارزی و افتتاح حساب های بانکی بین المللی ، تهیه تمکن مالی ، ثبت شرکت در قبرس شمالی ، کلیه کارهای حقوقی و مالیاتی مربوط به اقامت و مهاجرت ، اجاره آپارتمان روزانه و سالیانه، اجاره و خرید خودرو نیز در قبرس شمالی فعالیت می‌نماید.

شرکت البرز گروپ قبرس شمالی در زمینه پیمانکاری و ساختمان سازی با ارائه خدمات ساخت پروژه های املاک مسکونی و تجاری از صفر تا صد،  طراحی و انجام دیزاین و دکوراسیون داخلی ، محوطه سازی و نور مخفی، طراحی و ساخت شبکه فاضلاب،  امور تاسیسات و انشعابات آب و برق و اینترنت ، مبله کردن آپارتمان فعالیت می‌نماید.

تیم مجرب البرز گروپ با ارائه مشاوره‌های لازم و ارایه خدمات مناسب، مشتریان خود را در تمامی مراحل خرید ملک در قبرس شمالی و سرمایه گذاری در این کشور، همراهی می‌کند. علاوه بر این، این شرکت به مشتریان خود اسکان رایگان در قبرس شمالی را فراهم می‌کند تا آن‌ها بتوانند به راحتی و با آرامش بیشتری در مراحل خرید ملک در قبرس شمالی و سرمایه گذاری، پیش می‌روند.

لوگو البرز گروپ قبرس مهاجرت به قبرس خرید ملک قبرس اقامت قبرس و سرمایه گذاری قبرس

تیم البرز گروپ با تجربیات بسیار زیاد، با عشق و علاقه در خدمت هم‌میهنان گرامی می‌باشد تا مشتریان بتوانند بهترین تجربه خرید ملک و مهاجرت به قبرس شمالی را داشته باشند. با توجه به کیفیت خدمات این شرکت و تجربه‌ی بالای آن، مشتریان می‌توانند با اطمینان خاطر، از خدمات این شرکت بهره مند شوند.

تجربیات حرفه‌ای :

 •     فعالیت به عنوان مهندس عمران ، مدیر پروژه ، مشاور سرمایه‌گذاری، مشاور املاک ، کارشناس امور دانشگاه ها در قبرس شمالی
 •     فعالیت در زمینه خرید و فروش ملک از شرکت های سازنده املاک در قبرس شمالی و کسب لیست متنوع از املاک سوئیت ، تک خواب، دو خواب، پنت هاوس، ویلا و …
 •     تجربه در گرفتن اقامت و انجام امور مهاجرتی برای مشتریان در قبرس شمالی
 •     دانش و تجربه بالایی در امور ساختمانی و ساخت و ساز در قبرس شمالی
 •     تجربه در گرفتن پذیرش تحصیلی دانشجویی برای مشتریان در قبرس شمالی
 •    تجربه در تمامی مراحل و پروسه اقامت و مهاجرت و روال های دولتی ، حقوقی و مالیاتی و اقدامات مرتبط با آن شامل تهیه تمکن مالی ، سوء پیشینه، آزمایشات، مجوزهای لازم و ..

مهارت‌های تخصصی:

 1. آشنایی کامل با بازار سرمایه در قبرس شمالی و توانایی در ارائه مشاوره به مشتریان برای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی
 2.    ساخت پروژه های املاک از صفر تا صد،  طراحی و انجام دیزاین و دکوراسیون داخلی ، محوطه سازی ، طراحی و ساخت شبکه فاضلاب، مبله کردن آپارتمان
 3.     توانایی در تهیه مستندات و انجام امور مهاجرتی به قبرس شمالی
 4.     توانایی در تهیه مستندات و ارتباط با تمامی سازنده های مطرح و مطمئن و انجام امور خرید و فروش ملک در قبرس شمالی
 5.     توانایی در انجام مراحل مربوط به گرفتن اقامت و پذیرش تحصیلی در قبرس شمالی
 6.     توانایی در ارائه مشاوره به مشتریان در زمینه مبادلات ارزی و افتتاح حساب بانکی در قبرس
 7.     توانایی در ثبت شرکت و ارائه مشاوره کسب و کار
 8.     اجاره سالیانه و روزانه املاک در قبرس شمالی
 9.    اجاره و خرید خودرو در قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید