نویسنده البرز گروپ ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ 0 نظر

انواع مختلف ویزای قبرس شمالی

انواع مختلف ویزای قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی

بررسی انواع مختلف ویزای قبرس شمالی

یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین ویزاها برای اخذ، ویزای قبرس شمالی است. برای مهاجرت به قبرس شمالی فقط ویزای فرودگاهی لازم دارید. تمکن مالی برای اخذ ویزای قبرس شمالی بسیار کمتر از دیگر کشورها بوده و در حدود ۸۰ میلیون تومان است. ایرانیان برای اخذ هرگونه ویزای قبرس شمالی ازجمله ویزای کاری قبرس شمالی، ویزای تحصیلی قبرس شمالی و… نیازی به مراجعه به سفارت ندارند و فقط کافی است که برای این کشور بلیت رزرو کنند و سپس آنجا، افسر مهاجرت ویزای فرودگاهی را در پاسپورت آنها ثبت می کند. در مطلب امروز سایت البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی اقامت قبرس شمالی انواع مختلف ویزای قبرس شمالی را مورد بررسی قرار می دهیم.

دریافت ویزای قبرس شمالی

خارجیانی که مایل به سفر به قبرس شمالی هستند، باید برای دریافت ویزای ورود با مدارک سفر معتبر اقدام کنند. درخواست‌های ویزا موردبررسی قرار می‌گیرند و در صورت کامل و معتبر بودن مدارک، برای افراد، ویزای ۱۸۰ روزه صادر می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند درمجموع، حداکثر تا ۹۰ روز با این ویزا در قبرس شمالی بمانند.

نوع و مدت ویزای صادرشده برای خارجیان، توسط افسران مهاجرت بررسی و سپس مهر می‌شود. اقامت خارجی‌ها در این کشور نمی‌تواند از تاریخ مهرشده در اسناد سفر آن‌ها فراتر رود و متقاضیان نمی‌توانند از ویزای خود به دلایلی غیر از هدف اصلی آن استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال، کار با ویزای توریستی یا دانشجویی، نقض ویزا محسوب می‌شود.

انواع مختلف ویزا برای بازدید از جمهوری ترک قبرس شمالی بر اساس اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت وجود دارد. ویزاهای قبرس شمالی، بسته به هدف از بازدید فرد و تعداد ورودهایی که فرد می‌خواهد به این کشور داشته باشد، صادر می‌شوند. ویزای یک‌بار ورود، اجازه یک‌بار ورود به این کشور را می‌دهد. دارندگان ویزای دو بار ورود ممکن است دو بار در دوره‌های معین سفر کنند و ویزای چند بار ورود برای بازدیدهای متعدد از قبرس شمالی امکان‌پذیر است.

ویزاهای اقامت کوتاه‌مدت قبرس شمالی

ویزای کوتاه‌مدت مطابق با روزهای درخواست شده توسط مسافر برای اهداف غیرمهاجرتی و برای اقامت‌هایی که کمتر از سه ماه است، صادر می‌شود.

دریافت ویزای توریستی قبرس شمالی

ویزای توریستی قبرس شمالی به شهروندان کشورهای ثالثی داده می‌شود که مایل‌اند برای اهداف گردشگری و سرگرمی از این جزیره دیدن کنند. رزرو هتل یا اسنادی دال بر اجاره یک خانه در این کشور، باید برای اقامت حداکثر ۹۰ روز در فرم درخواست ضمیمه شود. ویزای توریستی قبرس شمالی، حداکثر برای ۳۰ روز صادر می‌شود. در صورت ارائه مدارک بیشتر که نشان می‌دهد پرداخت‌های قبلی برای اقامت طولانی‌مدت ارائه شده است، این ویزا می‌تواند تا ۹۰ روز صادر شود.

ویزای تجاری قبرس شمالی

ویزای تجاری قبرس شمالی به اتباع خارجی داده می‌شود که مایل‌اند به دلایل منحصربه‌فرد تجاری به این کشور سفر کنند. مثلا برای شرکت در جلسات یا انجام انواع فعالیت‌های تجاری . برای درخواست این نوع ویزا، باید یک شریک تجاری یا یک شرکت در قبرس شمالی برای شما یک دعوت‌نامه رسمی بفرستد. برای بازدیدهای مربوط به جلسات تجاری، سمینار‌ها و نمایشگاه‌ها، ویزای ۹۰ روزه صادر می‌شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی | خرید ملک قبرس شمالی

ویزای ملاقات با خانواده، بستگان و دوستان قبرس شمالی

سفر به قبرس شمالی با هدف ملاقات با خانواده، دوستان یا بستگان نزدیک امکان‌پذیر است. متقاضی می‌تواند یک درخواست ویزای سفر کوتاه‌مدت همراه با یک دعوت‌نامه معتبر ارسال کند. مدت اعتبار این نوع ویزا، ۶۰ روزه است.

ویزای قبرس شمالی برای فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی

مسافرانی که مایل‌اند با هدف پیوستن به رویدادهای فرهنگی یا ورزشی از قبرس شمالی دیدن کنند، می‌توانند برای اخذ ویزای سفر کوتاه‌مدت اقدام کنند که برای اعضای اتحادیه‌های سیاسی و اقتصادی، اعضای هیئت علمی و محققان، تیم‌های هنری و ورزشی، سازمان‌ها و متخصصان بین‌المللی صادر می‌شود. برای سفر به قبرس شمالی از طریق این ویزا، باید یک نامه که جزئیات فعالیت شما در این کشور را نشان می‌دهد همراه با بلیت‌های خریداری‌شده برای برنامه‌های مختلف ارائه دهید.

این نوع ویزا حداکثر تا ۹۰ روز و با توجه به مدت‌زمان جشنواره‌ها، مناسبت‌های فرهنگی یا هنری و رویدادهای ورزشی صادر می‌شود.

ویزای آموزش و کارآموزی کوتاه‌مدت قبرس شمالی

اتباع خارجی که مایل به تحصیل در قبرس شمالی هستند نیز می‌توانند برای ویزای سفر کوتاه‌مدت اقدام کنند. بااین‌حال، یک نامه پذیرش رسمی از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی موردنیاز است. ویزای ورود حداکثر تا ۹۰ روز برای آموزش، برنامه‌های تبادل دانشجو، کارآموزی و غیره ارائه می‌شود. به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های قبرس شمالی می‌توان ویزای معتبر ۳۰ روزه اعطا کرد. دارندگان ویزا باید برای اقامت طولانی‌مدت درخواست مجوز اقامت کنند.

ویزای تحقیقات علمی قبرس شمالی

افرادی که برای اهداف علمی به این کشور می‌آیند می‌توانند در طول مدت تحقیق، ویزای تحقیقات علمی قبرس شمالی را دریافت کنند.

ویزاهای اقامت بلندمدت قبرس شمالی

ویزای بلندمدت به دارنده آن، حق ورود به جمهوری ترک قبرس شمالی برای مدت طولانی و امکان ورود چندگانه را می‌دهد.

صفحه اینستاگرام البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی اقامت قبرس شمالی

ویزای کار قبرس شمالی

ویزای مجوز کار به مدت ۳۰ روز به کسانی ارائه می‌شود که دارای مجوزهای اولیه مطابق با قانون مجوز کار خارجیان هستند. اتباع کشورهایی که هیچ نماینده رسمی در قبرس شمالی ندارند، باید یک پاسپورت با حداقل دو سال اعتبار داشته باشند تا بتوانند برای ویزای مجوز کار اقدام کنند. همچنین شهروندان کشورهای جهان سوم که مایل به شروع تجارت در قبرس شمالی هستند می‌توانند در صورت کسب بودجه کافی، برای ویزای ۳۰ روزه اقدام کنند.

ویزای مالکیت اموال غیرمنقول در قبرس شمالی برای اقامت حداکثر ۹۰ روز صادر می‌شود. اتباع کشورهای جهان سوم که تمایل دارند مدت اقامت خود را در قبرس شمالی تمدید کنند، باید قبل از تاریخ انقضای مدت مشخص‌شده در ویزای خود، برای اجازه اقامت اقدام کنند. ویزای مجوز اقامت خانواده، اجازه اقامت دانشجویی یا تحقیقات علمی نیز می‌تواند در صورت درخواست اعطا شود.

دریافت ویزای ترانزیت قبرس شمالی

ویزای ترانزیت قبرس شمالی به مسافران اجازه می‌دهد بدون ورود به این کشور از منطقه بین‌المللی قبرس شمالی عبور کنند. بازرگانان، رانندگان یا گردشگران که به دنبال اقامت در قبرس شمالی نیستند باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف

مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

آشنایی با انواع خانه ویلایی

طراحی دکوراسیون داخلی پنت هاوس با ایده‌های کاربردی

مقایسه قبرس شمالی با ترکیه

پیام بگذارید