نویسنده البرز گروپ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ 0 نظر

بررسی زندگی ایرانیان در خارج

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | بررسی زندگی ایرانیان در خارج

زندگی در خارج

بر اساس آمار منتشر شده صرفا در سال ۲۰۲۳ حدود ۴۰,۰۰۰ ایرانی اقدام به مهاجرت به خارج از کشور کرده‌اند و طبیعتا دغدغه بسیاری از مهاجران و علاقه‌مندان به مهاجرت، انتخاب مقصد مناسب جهت زندگی در خارج است. کار، سرمایه‌گذاری و تحصیل در خارج می‌تواند تعدادی از اهداف مهم بسیاری از مهاجران ایرانی باشد. برای انتخاب بهترین مقصد جهت زندگی در خارج باید به پارامترهایی همچون کیفیت زندگی، وضعیت آب و هوا، امنیت، نرخ بیکاری و اقتصاد در کشور مورد نظر توجه کرد.

در سال‌های اخیر با توجه به افزایش بیش از پیش تمایل به مهاجرت به خارج از کشور دغدغه بسیاری از افراد انتخاب بهترین مقصد برای زندگی در خارج است. به صورت کلی روش‌های متعددی مثل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به خارج و زندگی در کشور دیگری وجود دارد. اولین قدم برای بررسی شرایط زندگی در خارج از کشور تعیین هدف اصلی از مهاجرت است.

برای مثال اگر هدف از مهاجرت و زندگی در خارج از کشور پیشرفت اقتصادی و کسب درآمد مناسب باشد قطعا مقاصدی که قدرت اقتصادی و نرخ بیکاری پایین‌تری دارند می‌توانند گزینه‌های مناسب‌تری باشند. در مقابل اگر هدف از مهاجرت دستیابی به یک زندگی آرام و بدون دغدغه پس از دوران بازنشستگی باشد احتمالا گزینه‌های نزدیک‌تر به ایران مانند کشور ترکیه و قبرس شمالی که اشتراکات فرهنگی متعددی هم با فرهنگ ایرانی دارد، می‌تواند گزینه مناسب‌تری باشد.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی
با البرز گروپ قبرس خرید ملک در قبرس شمالی را تجریه کنید .

پارامترهای مهم در انتخاب محل زندگی در خارج

انتخاب محل زندگی در خارج از کشور یا به عبارتی مقصد مهاجرتی مناسب می‌تواند بر اساس شرایط و نیازهای افراد کاملا متفاوت باشد. اگرچه به صورت کلی برخی کشورها گزینه‌های مناسب‌تری برای علاقه‌مندان به زندگی در خارج از کشور به‌شمار می‌آیند ولی این به معنا نامناسب بودن باقی گزینه‌ها نیست. هر فرد برای انتخاب مقصد مناسب جهت زندگی در خارج از کشور باید بر اساس شرایط خود معیارهای متفاوتی را در نظر بگیرد.

معیار یا پارامترهای مهم در انتخاب محل زندگی در خارج بسیار متنوع است که هر فرد باید بر اساس اولویت خود پارامترهای مهم‌تر را انتخاب کرده و در راستا همان پارامترها اقدام به انتخاب بهترین مقصد مناسب خود برای زندگی در خارج از کشور کند. در ادامه به معرفی مهم‌ترین و رایج‌ترین پارامترها جهت انتخاب محل زندگی در خارج می‌پردازیم که این پارامترها در موقعیت‌های مختلف می‌تواند کمی متفاوت باشد.

 1. هزینه زندگی: در مورد هزینه زندگی در کشور مقصد تحقیق کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید در آنجا زندگی کنید.
 2. فرصت های شغلی: اگر بازنشسته نیستید، در نظر بگیرید که چه فرصت‌های شغلی در دسترس است و آیا کشور منتخب مقصد مناسبی برای افراد غیر بومی برای یافتن کار است.
 3. الزامات ویزا: بیاموزید که شرایط ویزا در کشور مربوطه چیست و به چه مجوزهایی برای زندگی، کار و تحصیل در کشور مقصد نیاز دارید.
 4. سیستم مراقبت‌های بهداشتی: حفظ سلامت در حین زندگی در خارج از کشور باید از اولویت‌های اصلی باشد در نتیجه باید به این نکته نیز توجه کنید.
 5. ایمنی: امنیت همواره یکی از مهم‌ترین پارامترهای انتخاب مقصد مناسب جهت زندگی در خارج است و فقط به این دلیل که یک کشور دارای استراحتگاه‌های عالی برای تعطیلات است به این معنی نیست که مکان امنی برای زندگی است.
 6. سیستم آموزشی: اگر بچه دارید یا دانشجو هستید در مورد سیستم آموزشی کشور مقصد تحقیق کنید.
 7. کیفیت زندگی: آخرین و یکی از پر اهمیت‌ترین پارامترهای انتخاب مقصد مناسب برای زندگی در خارج بررسی کیفیت زندگی، قدرت خرید و ثبات اجتماعی در کشور مورد نظر است.

شاخص کیفیت زندگی در خارج

طبیعتا بررسی کیفیت زندگی در کشورهای مختلف می‌تواند به پارامترهای مختلفی بستگی داشته باشد و به عبارتی کیفیت زندگی در خارج از کشور را نمی‌توان صرفا با بررسی عواملی همچون میزان درآمد، شاخص بیکاری و غیره بیان کرد. تعدادی از پر اهمیت‌ترین المان‌های تاثیرگذار در کیفیت زندگی در خارج از کشور قدرت خرید، ایمنی، و شاخص مراقبت‌های بهداشتی است.

فرهنگ و آداب و رسوم

فرهنگ و آداب و رسوم مشترک یکی از عوامل مهم در ایجاد احساس رضایت در مهاجرها است و بسیاری از افراد تمایل دارند در کشورهایی زندگی کنند که فرهنگ مشترک بیشتری با ایران داشته باشد. به صورت کلی اکثر کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و عمان از فرهنگ و آداب و رسوم شبیه به ایران برخوردار‌اند و می‌توانند مقاصد مناسبی برای علاقه‌مندان به فرهنگ ایرانی باشد.

در مقابل نیز افرادی هستند که تمایل دارند در کشورهای چند فرهنگی زندگی کنند و با آداب و رسوم سایر کشورها آشنا شوند. این دسته افراد عموما انعطاف زیادی در مواجه با آداب و رسوم و فرهنگ سایر ملیت‌ها دارند. یکی از عوامل ایجاد چند فرهنگی در کشورهای مختلف آمار بالا مهاجران و تنوع نژادی آنها است و بهترین کشورها چند فرهنگی برای مهاجرت و زندگی در خارج عبارت‌اند از انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا.

هزینه زندگی در خارج

برآورد هزینه زندگی در کشورهای مختلف در پروسه انتخاب بهترین کشور جهت زندگی در خارج ازاهمیت بالایی برخوردار است. نکته حائز اهمیت در این پروسه آن است که اگرچه برآورد هزینه زندگی در کشورهای مختلف می‌توانند در انتخاب مقصد مهاجرتی مناسب کمک کننده باشد اما صرفا همین عامل به تنهایی نمی‌تواند تعیین کننده باشد.

یک معیار مهم در برآورد هزینه زندی در خارج از کشور علاوه‌بر بودجه مورد نیاز برآورد شاخص هزینه زندگی است که این عامل نیز از تناسب هزینه زندگی و درآمد‌ها تعیین و اعلام می‌شود. به عبارتی ممکن است هزینه زندگی در دو کشور مختلف یکسان باشد اما به دلیل میانگین درآمد بالاتر در یک کشور شاخص هزینه زندگی در آن کشور کم‌تر یا به عبارتی قدرت خرید مردم بیشتر باشد.

مزایا و معایب زندگی در خارج

عموما زندگی در خارج به عنوان یکی از تصمیم‌های سخت هر مهاجری به‌شمار می‌آید و این انتخاب قطعا تاثیرات زیادی بر شرایط زندگی افراد دارد. انتخاب زندگی در خارج از کشور علاوه‌بر مزایا قطعا معایبی نیز دارد که در ادامه به صورت خلاصه به بررسی مزایا و معایب زندگی در خارج می‌پردازیم.

مزایای زندگی در خارج

 • یادگیری عمیق یک زبان جدید
 • افزایش اعتماد به نفس با تجربه شرایط جدید
 • تجربه استقلال و رشد شخصی
 • آشنایی با سایر فرهنگ‌ها و ملیت‌ها
 • دسترسی به امکانات آموزشی و اقتصادی بیشتر
 • ایجاد دوستی و روابط بین‌المللی

معایب زندگی در خارج

 1. شوک فرهنگی
 2. وجود مانع زبان برای ایجاد ارتباطات جدید
 3. دلتنگی و احساس تنهایی
 4. پروسه سخت یا طولانی دریافت شهروندی در اکثر موارد
 5. پروسه سخت انطباق با قوانین محیطی جدید
 6. هزینه زندگی نسبتا بالا در برخی موارد
مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس 

با البرز گروپ قبرس خرید ملک در قبرس شمالی را تجریه کنید .

پیام بگذارید