نویسنده البرز گروپ ۵ تیر ۱۴۰۲ 0 نظر

آشنایی با خانه ویلایی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | آشنایی با خانه ویلایی .

خانه ویلایی

به عنوان یکی از خریداران احتمالی خانه، احتمالا می‌پرسید تفاوت خانه مستقل با ویلا دقیقا چیست. اصطلاح ویلا می‌تواند برای اشاره به انواع سازه‌ها و خانه‌های مستقل نیز استفاده شود. اما به دلیل تغییر معنای این کلمه، گاهی اوقات زمانی که شخصی در مورد یک خانه ویلایی صحبت می‌کند، کمی گیج‌کننده است. به خصوص اینکه چنین کلمه‌ای در تمامی نقاط جهان به طور متفاوتی به کار می‌رود. در این مطلب به ارائه توضیحات کاملی درباره خانه‌های ویلایی، ویژگی‌ها و تفاوت‌های آن‌ها با سایر ساختمان‌ها پرداخته‌ایم.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | . آشنایی با خانه ویلایی

تعریف خانه ویلایی

کلمه ویلا برای اغلب افراد، تصاویر ذهنی سزار و میسوس را تداعی می‌کند که در باغ خود در حال خوردن انگور هستند. اما ویلاها از زمان رومیان تا امروز راه زیادی را طی کرده‌اند و از نظر مجلل بودن و داشتن امکانات رفاهی، متفاوت هستند. چنین خانه‌هایی می‌توانند خیلی پیشرفته یا مانند یک خانه بیرون از شهر برای گذراندن تعطیلات باشند.

شما سبک‌های معماری بسیاری مانند مدرن، اواسط قرن جدید، تودور و فدرال را در ساخت چنین خانه‌هایی خواهید دید. کلمه ویلا تصاویر خیال‌انگیزی از ساختمان‌های پوشیده از گل در تپه‌های آفتاب‌گیر کشور ایتالیا را به ذهن متبادر می‌کند. درست است که ساخت ویلاها از زمان رومیان رواج یافت، اما به هر منطقه‌ای که آنان فتح می‌کردند گسترش یافت. امروزه ویلاها در کشورهای مختلف جهان ساخته می‌شوند و طراحی بومی منطقه خود را جذب کرده‌اند.

در یک تعریف کلی می‌توان گفت که ویلا یک خانه روستایی با کلاس بالا است. اما امروزه در هر کجای دنیا و به عنوان یک خانه تعطیلاتی در نظر گرفته می‌شود. خانه ویلایی ساختار اصلی غول‌پیکر و جاداری دارد و دارای اتاق‌خواب‌های متعدد، نشیمن و غذاخوری، سالن‌های ورزشی خانگی، استخرهای سرپوشیده، آشپزخانه و حمام است.

وسعت یک خانه ویلایی چقدر است؟

بیشتر ویلاهای گران‌قیمت شباهت زیادی به عمارت افراد ثروتمند و مشهور دارند. چنین ویلاهایی معمولا دارای اتاق‌خواب‌های متعدد، آشپزخانه و اتاق ناهارخوری بزرگ، دو یا چند استخر سرپوشیده و روباز، اتاق سرگرمی، اتاق بازی، انباری، آشپزخانه در فضای باز و غیره هستند. وسعت چنین ویلاهایی معمولا ۳۰۰۰ مترمربع یا بیشتر است.

برخی از ویلاهای ساده‌تر نیز به اندازه یک خانه ۷۰۰ مترمربعی هستند. به طور کلی، متراژ ویلا طبق زمین و نظر کارفرما تعیین می‌گردد. برخی از خانه‌های تعطیلاتی نیز به‌ اشتباه ویلا نامیده می‌شوند. اما آن‌ها در اصل یک کاندو روی هم چیده شده هستند. حتی ویلاهای لوکس نیز گهگاه شباهت زیادی به انواع کاندوها دارند.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی البرز گروپ قبرس


مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | آشنایی با خانه ویلایی ...

تفاوت ویلا و یک خانه معمولی

خانه معمولی یا مستقل معمولا از یک یا دو طرف به ساختمان‌های دیگر چسبیده است. یک خانه معمولی معمولا متراژ کمتری نسبت به ویلا دارد و در مناطق شهری ساخته می‌شود. اما ویلا معمولا یک خانه با چهار طرف باز می‌باشد، یعنی به ویلای دیگری نچسبیده است. همچنین متراژ بیشتری نسبت به یک خانه معمولی دارد.

در عین حال، یک ویلا امکاناتی را ارائه می‌دهد که معمولا در خانه‌های معمولی یافت نمی‌شوند. زمین اطراف ویلا نیز معمولا از طریق آب، چوب، نرده و مواردی از این دست خصوصی می‌شود. همچنین یک خانه ویلایی را معمولا در مکان‌های دورافتاده و کم جمعیت‌تر خواهید یافت.

چرا ویلا عمارت نیست؟

بسیاری از عمارت‌ها، هزاران مترمربع وسعت دارند. این عمارت‌ها با داشتن اتاق‌خواب‌های زیاد، حمام و توالت‌های متعدد، دو یا سه آشپزخانه، دو یا سه اتاق نشیمن، اتاق سرگرمی، اتاق بازی و موارد دیگر از یک ویلا متمایز می‌شوند.

فضای داخلی عمارت‌ها نیز با دیوارهای کاشی‌کاری شده از مرمر، پنجره‌های کف تا سقف، سقف‌های پر آذین و مبلمان ظریف مزین می‌گردد. به راحتی می‌توان فهمید که چرا مردم یک ویلا را با عمارت اشتباه می‌گیرند. با این حال، این دو تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. برخی ویلاها نیز دارای متراژ بالا، امکانات رفاهی و محوطه بزرگی هستند، اما از تجمل‌گرایی عمارت‌ها بی‌بهره می‌باشند.

خانه‌های ویلایی لوکس

همه ما تعریف منحصر به فرد خود را از تجمل داریم. اما اکثر مردم یک خانه ویلایی بزرگ و زیبا را لوکس و پرتجمل می‌دانند. وجود کف سنگ مرمر، شومینه، ستون‌های زیبا، پنجره‌های کف تا سقف و یک اتاق نشیمن و آشپزخانه در فضای باز به خوبی نشانگر یک ویلای لوکس هستند.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | خانه‌های ویلایی لوکس

یک ویلای لوکس از بهترین مصالح ساختمانی مانند سنگ مرمر و کوارتز و همچنین چوب سدر برای قاب‌بندی و نمای سقف بهره می‌برد. به‌علاوه، چنین ویلایی از بهترین کیفیت شیشه برای درب و پنجره‌ها با انضمام جدیدترین نوآوری‌ها و فناوری‌های ساختمانی برخوردار است. میزان متراژ و محل زمین ویلا نیز نقش زیادی در لوکس بودن آن بازی خواهد کرد. مسلما هر چقدر که ویلا بزرگ‌تر باشد، می‌توان آن را لوکس‌تر دانست. همچنین قرارگیری آن در لب ساحل یا مناطق خوش آب‌ و هوا نیز نقش مهمی در ارزش آن بازی می‌کند.

تفاوت خانه‌های ییلاقی با ویلاها

یک خانه ییلاقی نشان‌دهنده نوعی فضای زندگی سنتی است، در حالی که ویلاهای لوکس مجموعه‌ای از امکانات مدرن و پیشرفته دارند. همچنین در صورتی که پروژه‌های ویلایی توسط سازندگان معتبر انجام شوند، ظاهری عالی با استخرهای خصوصی، فضای سبز و تراس‌های اطراف، پاسیوهای دو ارتفاع و عرشه‌های آفتاب‌گیر خواهند داشت. اما خانه‌های ییلاقی در واقع املاکی هستند که از اجداد فرد به ارث می‌رسند.

در حالی که ویلاها در زمین‌های جدید ساخته می‌شوند. خانه‌های ییلاقی کاملا قدیمی هستند و به صورت کاملا سقف‌دار ساخته شده‌اند. در حالی که یک ویلا را می‌توان معرف زندگی اجتماعی مدرن دانست. البته ویلاها در زمان حاضر به صورت سرپوشیده نیز ساخته می‌شوند تا امنیت بیشتری را به ساکنان خود ارائه دهند.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | خانه‌های ویلایی لوکس

قیمت خانه ویلایی چقدر است؟

قبل از اینکه دسته‌چک خود را بیرون بیاورید، باید چند نکته را درباره قیمت خانه‌های ویلایی بدانید. مثلا اگر یک ویلای از قبل ساخته شده بخرید، قیمت آن به ازای هر مترمربع بسیار زیاد خواهد بود. قیمت ویلای از پیش ساخته شده معمولا بستگی به این موضوع دارد که در کدام منطقه واقع شده باشد. اما هزینه ساخت یک ویلا جدا از قیمت زمین آن، به متریال انتخابی و متراژ زمین برمی‌گردد. ساخت ویلاهای روی آب یا نزدیک به آب نیز همیشه هزینه بیشتری خواهند داشت، زیرا ملاحظات اسکلت سازه افزایش می‌یابند.

فرض کنیم که شما از قبل مالک زمینی هستید و می‌خواهید یک ویلا روی آن بسازید. در این صورت باید توجه جدی به انتخاب گروه مهندسی و معماران داشته باشید. به این مورد باید خرید مصالح ساختمانی گران‌قیمت بومی را هم اضافه کنید، زیرا ساخت ویلا با مصالح ارزان و بی‌کیفیت اصلا توصیه نمی‌شود. شما به مجوز ساخت هم نیاز خواهید داشت.

همچنین به مکانیسمی برای مقابله با شرایط اضطراری یا لحظه آخری هم نیاز دارید. چراکه اوضاع همیشه طبق برنامه‌ریزی انسان پیش نمی‌رود. شرکت البرز گروپ در خدمت شما عزیزان است تا در این زمینه مشورت‌های بیشتری را ارائه کند.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف

 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف

اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف

سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید