نویسنده البرز گروپ ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ 0 نظر

مخارج و هزینه تحصیل در قبرس شمالی

مخارج و هزینه تحصیل در قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی

بررسی مخارج و هزینه تحصیل در قبرس شمالی

یک فرد متقاضی تحصیل در قبرس شمالی باید تمکن مالی لازم برای شهریه تحصیل و هزینه زندگی در حین تحصیل در قبرس شمالی را داشته باشد. در این مطلب از سایت البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی خرید ملک قبرس شمالی مخارج و هزینه تحصیل در قبرس شمالی را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه دقیق تحصیل برای یک دانشجو در قبرس شمالی مستقیما به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی وابسته است. اما در کل شهریه‌های تحصیلی در قبرس شمالی مناسب و به صرفه و این شهریه برای رشته‌های رایج و بین دانشگاه‌های مختلف تقریبا یکسان است. اختلاف‌های بیشتر و بارز در هزینه‌های تحصیل معمولا محدود به یکسری رشته‌های خاص و گران‌تر و عمدتا رشته‌های پزشکی و شاخه‌های مرتبط به آن می‌شود. همچنین این تفاوت در بین دانشگاه‌های این کشور نیز دیده می‌شود.

بنابراین بسته به نوع دانشگاه، رتبه و اعتبار آن و مقطع تحصیلی برای کلیه رشته‌های تحصیلی به غیر از پزشکی، رنج شهریه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی از سالی 1400 تا 12000 دلار تنوع دارد که این شهریه برای برخی رشته‌ها و دوره‌ها حتی به 25 هزار دلار (بیشتر مربوط به رشته‌های پزشکی) در سال هم می‌تواند برسد اما متوسط هزینه اغلب دوره‌ها بین 4 تا 8 هزار دلار در سال می‌گردد که همه‌ی این هزینه‌های ذکر شده بدون اعمال بورسیه 50 درصدی ویژه دانشجویان بین‌المللی است.

بیمه، خدمات درمانی و خدمات بانکی در قبرس شمالی

دانشجویان با تحصیل در دانشگاه‌های قبرس، به عنوان بخشی از شهریه‌ای که پرداخت می‌کنند. از پوشش خدمات درمانی رایگان بهره‌مند می‌شوند. به عبارت دیگر اقدامات پزشکی و درمانی آن‌ها در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی برایشان هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت. آن‌ها می‌توانند به صورت مداوم برای چکاپ مراجعه کرده. از امکانات اورژانس بیمارستان استفاده کنند و حتی به طور رایگان تحت عمل جراحی مورد نیاز قرار بگیرند. لازم به ذکر است که خدمات دندان‌پزشکی، جراحی پلاستیک و بارداری شامل بیمه درمانی دانشجویی نمی‌شود.

هر دانشجویی که پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های قبرس شمالی دریافت نموده، پس از آغاز تحصیل می‌تواند به راحتی طی روندی ساده حساب بانکی افتتاح نماید و شماره حساب و کریدیت کارت نیز دریافت نماید که تقریبا تمام بانک‌های این کشور برای دانشجویان امکان دریافت کارت اعتباری را فراهم کرده‌اند. همچنین انتقال پول از ایران به حساب بانکی دانشجو در قبرس پروسه راحتی دارد. شما برای افتتاح حساب بانکی دانشجویی در قبرس شمالی ملزم به ارائه پاسپورت، کارت دانشجویی، فرم اشتغال به تحصیل و آدرس محل سکونت هستید.

کار دانشجویی در قبرس شمالی

دانشجویان هنگام تحصیل در قبرس، در طول ترم حق کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته و در طول تابستان حق کار تمام وقت را دارند. اما ادانشجویان ایرانی بعد از ورود به قبرس کارت اقامت موقت ترکیه و قبرس تعلق میگیرد و از طرفی قبرس شمالی زیاد بر روی این تعداد ساعات کاری حساس نیست، بنابراین دانشجویان در صورت عدم ایجاد لطمه به تحصیلشان می‌توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار در قبرس شوند.

پیدا کردن کار در قبرس سمالی کار چندان سختی نیست. سایت‌ها و موسسات کاریابی زیادی در قبرس فعالیت می‌کنند که دانشجو می‌تواند شغل مورد نظر خود را در آن‌ها پیدا کند. هر دانشجو با اشتغال به کار در قبرس حین تحصیل می‌تواند به طور متوسط 300 تا 400 دلار در ماه درآمد داشته باشد. البته درآمد ماهانه دانشجو بستگی به شغل مورد نظر و مدت زمان فعالیت وی داشته باشد. از مشاغل پرطرفدار دانشجویان در قبرس می‌توان به مشاغلی چون بازاریابی، برنامه نویسی، مقاله نویسی، پشتیبان تلفنی، گارسون و کافه داری ، هتلداری و امور مربوط به مهمانداری و توریسم و… اشاره کرد. اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه کامل را نداشته باشد، کار در ضمن تحصیل در قبرس می‌تواند کمک شایانی به کم کردن هزینه‌های دانشجو بنماید.

ویژگی‌های برتر تحصیل در قبرس | خرید ملک قبرس شمالی

انجام کارهای پاره‌وقت

علیرغم اینکه تحصیل در قبرس شمالی بسیار به صرفه بوده و شهریه‌های دانشگاه‌ها پایین است، دانشجویان می‌توانند از طریق انجام کارهای پاره‌وقت، هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند. به دلیل آنکه کشور قبرس یکی از مقصدهای گردشگری جهانی است، مشاغل متعددی در هتل‌ها، رستوران‌ها، بارها و.. در این زمینه وجود دارند که دانشجویان می‌توانند در آن‌ها مشغول به کار شوند. متوسط حقوق ماهیانه کار دانشجویی در قبرس شمالی 300 تا 400 دلار است که می‌تواند هزینه‌های ماهیانه زندگی در این کشور را پوشش دهد.

همچنین با وجود اینکه زبان انگلیسی به طور گسترده در قبرس شمالی استفاده می‌شود، داشتن دانش متوسطی از زبان ترکی، به دانشجویان کمک می‌کند تا موقعیت‌های شغلی بهتری برای استخدام و شانس بیشتری برای ورود به بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی داشته باشند. همچنین دانشجویان می‌توانند در برخی مشاغل دانشگاهی همچون مسئول کتابخانه مشغول به کار شده و بدین ترتیب در هزینه‌های رفت و آمد خود صرفه‌جویی کنند. البته همواره باید توجه داشت که کارهای پاره‌وقت دانشجویی به نمرات و وضعیت تحصیلی دانشجویان لطمه‌ای وارد نکرده و آن‌ها را از پیشرفت‌های روزافزون در رشته تحصیلی خود، محروم نسازد.

 

بورسیه تحصیلی قبرس

خوشبختانه دانشگاه‌های قبرس از جمله دانشگاه EMU برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌ها و اسکالرشیپ های خوبی در نظر می گیرند. مثلا دانشگاه EMU به راحتی تا 50 % بورسیه تحصیلی به دانشجویان خود اعطا می‌کند. ثبت نام برای کمک هزینه‌های تحصیلی و بورسیه‌ها در ماه‌های سپتامبر و فوریه ثبت نام بعمل می آید. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی قبرس مدارکی چون پرکردن فرم درخواست، عکس پرسنلی، کپی پاسپورت، سوابق تحصیلی و ریز نمرات است. کمک هزینه‌ها و بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان در قبرس شمالی به دو نوع کلی و جزئی تقسیم می شود که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

بورسیه کامل (Full Scholarship)

پرداخت کلیه هزینه‌های شهریه دانشگاه + هزینه خوابگاه + کمک هزینه زندگی 200 دلاری در هر ماه + کمک هزینه تحصیلی 120 لیر ترکیه در هر ترم به هر دانشجو در طول اعتبار بورسیه تحصیلی دانشجو

بورسیه جزئی (Partial Scholarship)

پرداخت کمک هزینه زندگی 200 دلاری در هر ماه + کمک هزینه تحصیلی 120 لیر ترکیه در هر ترم به هر دانشجو در طول اعتبار بورسیه تحصیلی دانشجو.

صفحه اینستاگرام البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی خرید ملک قبرس شمالی

ویزای کار پس از تحصیل در قبرس

همانطور که گفته شد مهاجرت تحصیلی به قبرس به دلیل مزیت‌های متعددی که دارد. فرصت مناسبی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود که از توانایی مالی کافی و یا رزومه قوی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، کانادا، آمریکا یا استرالیا برخوردار نیستند. از آنجایی که هدف بسیاری از افراد از مهاجرت تحصیلی، درخواست اقامت دائم است. فرصت‌های شغلی موجود در کشور مقصد برای فارغ‌التحصیلان اهمیت زیادی می‌یابد.

در حقیقت، قبرس شمالی می‌تواند فرصت مناسبی برای تمام افرادی باشد که قصد دارند از طریق مهاجرت به یک کشور ساده‌تر، راه را برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته‌تر هموار سازند. مهاجرت تحصیلی به قبرس ساده‌ترین راه مهاجرت به این کشور است. زیرا دانشجویان با هزینه‌هایی معقول می‌توانند علاوه بر کسب مدرک تحصیلی مورد نظر، با فرصت‌های استخدامی و فرهنگ این کشور نیز آشنا شوند. فارغ‌التحصیلان می‌توانند بعد از دریافت جاب آفر از یکی از کارفرمایان معتبر داخل قبرس، برای اخذ مجوز کاری قبرس شمالی اقدام کنند.

در اغلب مواقع، کارفرمایان فرآیندهای لازم برای استخدام نیروی خارجی را از طریق دولت قبرس شمالی طی کرده و فارغ‌التحصیلان پس از آن برای کارفرمای مورد نظر مشغول به کار می‌شوند. برخی از دانشگاه‌ها نیز خود امکاناتی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کنند تا با کارفرمایان بالقوه در صنعت خود آشنا و برای فرصت‌های استخدامی موجود درخواست دهند. به همین دلیل اغلب فارغ‌التحصیلان در قبرس در کمتر از 3 ماه پس از پایان تحصیلات خود به کار مشغول می‌شوند.

 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

ویژگی‌های برتر تحصیل در قبرس

آشنایی با بهترین سبک های نمای ساختمان ویلایی

اقتصاد شهر گوزل یورت قبرس شمالی

پیام بگذارید