نویسنده البرز گروپ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ 0 نظر

مقایسه بورسیه های تحصیلی قبرس شمالی

مقایسه بورسیه های تحصیلی قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی

بررسی بورسیه های تحصیلی قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای تعدادی از بهترین دانشگاه‌ها در رنکینگ جهانی است. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی قبرس شمالی، بسیار آسان‌تر از دیگر کشوهای اروپایی است. با اخذ بورسیه تحصیلی این کشور می‌توانید در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، با هزینه کمتر تحصیل کنید. دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی، هرساله به دانشجویان بین‌المللی خود بورسیه‌های ۵۰%، ۷۵% و حتی ۱۰۰ درصدی اعطا می‌کنند. در مطلب امروز سایت البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی اقامت قبرس شمالی بورسیه های تحصیلی قبرس شمالی را مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع بورسیه در قبرس شمالی

در طی سال‌های اخیر، تحصیل در قبرس شمالی به یکی از گزینه‌های مهم دانشجویان بین‌المللی (خصوصاً ایرانی‌ها) تبدیل‌شده است. دانشگاه‌های قبرس شمالی به‌طور شگفت‌انگیزی از طریق شهریه‌های مقرون‌به‌صرفه، اهدای بورسیه‌های تحصیلی مختلف و همچنین قرارگیری در یک جزیره جذاب و خوش آب‌وهوا، محبوبیت زیادی پیداکرده‌اند. وزارت آموزش و ورزش ملی جمهوری ترک قبرس شمالی بر اساس عملکرد تحصیلی و توانایی‌های دانشجویان بین‌المللی، به آنان بورسیه اعطا می‌کند.

بسته به شرایط سنی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، مدرک زبان، معدل و… شما مشمول اخذ بورسیه‌های مختلفی خواهید شد. به‌طورکلی در قبرس شمالی، دو نوع بورسیه به دانشجویان تعلق می‌گیرد. بورسیه تحصیلی کامل قبرس شمالی و بورسیه تحصیلی جزئی قبرس شمالی.

بورسیه دانشگاه‌های قبرس شمالی

باید بدانید که دانشگاه‌های قبرس شمالی در سال‌های اخیر، بسیار موردتوجه دانشجویان ایرانی، به‌خصوص برای تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس شمالی، قرارگرفته‌اند. تجهیزات تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی، استادان مجرب آمریکایی و ترکی، دوره‌های فشرده آموزش زبان، شهریه مقرون‌به‌صرفه و بسیاری از عوامل دیگر، سبب شده‌اند که دانشگاه‌های قبرس شمالی در رنکینگ‌های جهانی قرار بگیرند و هرساله پذیرای دانشجویان بین‌المللی باشند.

اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی، برای مقطع لیسانس به دانشجویان بورسیه اعطا می‌کنند. اگر قصد اخذ بورسیه از قبرس شمالی را دارید، بهتر است برای مقطع لیسانس اقدام کنید. در ادامه، لیست بورسیه‌های تحصیلی هر دانشگاه را به‌تفصیل برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی با داشتن رتبه ۱۸۵۹ در رتبه بندی جهانی ۲۰۲۳ یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی محسوب می‌شود. امروزه، EMU پذیرای بیش از ۲۰۰۰۰ دانش‌آموز بومی و بین‌المللی است و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی شناخته می‌شود. دانشگاه مدیترانه شرقی به دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی را دارند، ۲۵ تا ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی ارائه می‌کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک، در سال ۲۰۲۳ در رتبه بندی جهانی رتبه ۱۶۵۹ را کسب کرد. امروزه، به دلیل بورسیه‌های دانشگاه خاور نزدیک، تعداد دانشجویان NEU بدون احتساب کارکنان اداری و دانشگاهی، از ۷۵۰۰ دانشجو فراتر رفته است و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی محسوب می‌شود. دانشگاه خاور نزدیک در اکثر برنامه‌های خود، ۵۰% بورسیه به دانشجویان بین‌المللی‌اش ارائه می‌دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بین‌المللی قبرس

دانشگاه بین‌المللی قبرس در سال ۱۹۹۷ در قبرس شمالی تأسیس شد. رتبه‌بندی جهانی CIU در سال‌های گذشته به‌سرعت در حال افزایش بوده است. با توجه به گسترش سریع این دانشگاه و امکانات و تجهیزات فراوان آن، تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان متقاضی تحصیل در آن هستند. بورسیه‌های تحصیلی ۵۰ درصدی در دانشگاه بین‌المللی قبرس به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند.

شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل در قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی

بورسیه تحصیلی دانشگاه آمریکایی گیرنه

دانشگاه آمریکایی گیرنه، در سال ۱۹۸۵ در قبرس شمالی، شهر گیرنه تأسیس شد. این دانشگاه همیشه به دنبال گسترش مرزهای خود و جهانی‌شدن بوده است. پس از سال‌ها تلاش و پایه‌گذاری دانشگاه، پردیس‌های دانشگاه آمریکایی گیرنه به انگلستان، ایالات‌متحده، ژاپن، مولداوی و استانبول رسیده‌اند! امروزه تعداد دانشجویان دانشگاه آمریکایی گیرنه بالغ‌بر ۲۰۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۳۵ کشور مختلف است.

دانشگاه آمریکایی گیرنه برای تحصیلات تکمیلی، بورسیه تحصیلی ارائه نمی‌دهد و هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ۲۵۰۰ یورو و در مقطع دکترا، ۵۰۰۰ یورو به ازای هرسال است. اگر شما دارای مدرک لیسانس از قبرس شمالی باشید، هزینه مقطع کارشناسی ارشد ۱۸۰۰ یورو خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه یا EUL، در سال ۱۹۹۰ به‌عنوان یک دانشگاه دولتی تأسیس شد. موقعیت جغرافیایی این دانشگاه در تپه‌های قبرس شمالی و مشرف‌به دریای مدیترانه است و همین سبب شده تا محیطی لذت‌بخش و دل‌انگیز برای دانشجویان فراهم آید. دانشگاه اروپایی لفکه دارای بیش از ۱۱۵۰۰ دانشجو از ۸۰ کشور مختلف در سراسر جهان است. شهریه دانشگاه EUL یکی از پایین‌ترین شهریه‌ها در دانشگاه‌های باکیفیت در قبرس شمالی است اما به‌هرحال، این دانشگاه هرساله بورسیه‌های تحصیلی ۵۰ درصدی به دانشجویان بین‌المللی خود اعطا می‌کند.

شهریه استاندارد برای همه برنامه‌های کارشناسی و کاردانی دانشگاه اروپایی لفکه، ۵۴۰۰ یورو است، به‌جز رشته داروسازی که ۷۴۰۰ یورو و رشته دندانپزشکی که ۱۶۴۰۰ یورو در هرسال تحصیلی است. با احتساب بورسیه ۵۰ درصدی، شهریه تمام برنامه‌های کارشناسی (۴ ساله) و کاردانی (۲ ساله) در این دانشگاه ۲۷۴۵ یورو، شهریه برنامه داروسازی (۵ ساله) ۳۷۴۵ یورو در سال تحصیلی و هزینه برنامه دندان‌پزشکی (۵ ساله) ۸۲۴۵ یورو در هرسال تحصیلی است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه گیرنه (کارینیا)

دانشگاه گیرنه، در سال ۲۰۱۳ در شهر گیرنه تأسیس شد. هم‌اکنون، دانشگاه گیرنه پذیرای بیش از ۴۰۰۰ دانشجو است. شهرت این دانشگاه به دلیل وجود دانشکده‌های دریانوردی و هوانوردی است که نقش مهمی در سیستم آموزشی قبرس شمالی برای دانشجویان بومی و بین‌المللی ایفا کرده‌اند. دانشگاه گیرنه به تمام دانشجویان بین‌المللی، بورسیه‌های ۵۰% و برای برخی رشته‌های خاص، بورسیه‌های ۷۵% ارائه می‌دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی خاورمیانه یکی از شعبه‌های ترکیه در قبرس شمالی است. بر اساس توافق‌نامه‌ای که توسط دولت‌های جمهوری ترکیه و جمهوری ترک قبرس شمالی در سال ۲۰۰۰ تصویب شد، این دانشگاه به‌عنوان یکی از جدیدترین دانشگاه‌های قبرس شمالی معرفی شد. دانشگاه فنی خاورمیانه محوطه‌ای مدرن با فناوری‌های به‌روز ارائه می‌دهد و شامل ۱۵ برنامه کارشناسی و ۵ برنامه کارشناسی ارشد است.

دانشگاه فنی خاورمیانه بین ۲۵ الی ۷۵ درصد بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس شمالی هستند ارائه می‌دهد. شهریه اکثر برنامه‌های کارشناسی این دانشگاه حدوداً ۹۵۰۰ دلار است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مدیترانه کارپاسیا

دانشگاه مدیترانه کارپاسیا در شهر نیکوزیا قرار دارد. این دانشگاه با ایجاد پردیس دوم خود در سال ۲۰۱۴، قصد داشت کیفیت آموزش خود را ارتقا دهد و افراد مدارا، با اعتمادبه‌نفس و کارآفرین، باسواد، بامهارت و حرفه‌ای را در سطح جهانی آموزش دهد. همچنین، این دانشگاه توافقاتی با برخی از دانشگاه‌های بین‌المللی ازجمله B.H.M.S. (مدرسه مدیریت کسب‌وکار و هتل در سوئیس) و کالج گردشگری و مدیریت هتل (COTHM) به‌منظور دستیابی به استانداردهای جهانی دارد.

دانشگاه مدیترانه کارپاسیا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان خود بورسیه ۴۰% ارائه می‌دهد. هزینه تمامی رشته‌های کارشناسی این دانشگاه ۶۳۳۴ دلار است که با احتساب بورسیه، ۳۸۰۰ دلار خواهد بود. همچنین، هزینه همه رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ۷۹۸۴ دلار است که با احتساب بورسیه، ۴۷۹۰ دلار خواهد بود.

صفحه اینستاگرام البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی اقامت قبرس شمالی

شرایط پذیرش بورسیه تحصیلی قبرس شمالی

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های مختلف قبرس شمالی چندان فرقی باهم ندارند. اگر قصد تحصیل در قبرس شمالی همراه با بورسیه را دارید، باید مدارک زیر را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. معمولاً، ماه‌های سپتامبر و فوریه باید مدارک لازم را بفرستید که عبارت‌اند از:

  • فرم درخواست (پر و امضاشده)
  • ۲ قطعه عکس
  • کپی گذرنامه
  • گواهی دانشجویی (برای دانشجویان کارشناسی که در قبرس شمالی هستند)
  • فتوکپی مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه رسمی به زبان ترکی یا انگلیسی (برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی)
  • رونوشت سوابق تحصیلی
  • توصیه‌نامه (اگر متقاضی تحصیلات تکمیلی هستید)
  • مدرک زبان (در صورت وجود)

چرا اخذ بورسیه تحصیلی از قبرس شمالی؟

بیشتر دانشجویان بین‌المللی به دنبال کیفیت بالای آموزش، شهریه مقرون‌به‌صرفه، خوابگاه‌های مناسب و اخذ بورسیه تحصیلی هستند. دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی، تمامی این موارد را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند. همچنین، امکان اقامت قبرس شمالی بصورت دائم این کشور پس از ۵ سال تحصیل، وجود دارد. شما می‌توانید برای اخذ ویزای همراه نیز اقدام کنید.

اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

تفریحات و غذاهای رایج در قبرس شمالی

شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل در قبرس شمالی

اپلیکیشن های کاربردی در سفرهای خارجی

پیام بگذارید