نویسنده البرز گروپ ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ 0 نظر

نحوه و شرایط اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری

نحوه و شرایط اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری | سرمایه گذاری قبرس شمالی

بررسی نحوه و شرایط اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری با اقدام به سرمایه‌گذاری در یکی از کشورهایی که سرمایه‌گذار خارجی جذب می‌کنند، امکان پذیر است. این ویزا برای هر کشور و هر نوع سرمایه گذاری، متفاوت است. در این مطلب از سایت البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی سرمایه گذاری قبرس شمالی نحوه و شرایط اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری را مورد بررسی قرار می دهیم.

قوانین ویزای سرمایه گذاری

متقاضیان می توانند با مراجعه به وبسایت سفارت و یا دولت کشورها، از ریز قوانین مهاجرتی از طریق سرمایه‌گذاری مطلع شوند و یا اینکه به یکی از شرکت های مهاجرتی و خدمات ویزا وکالت تام بدهند تا آنها بهترین روش را برای سرمایه‌گذاری و اخذ ویزا برگزینند. درخواست ویزای سرمایه گذاری به صورت آنلاین و یا حضوری و با مراجعه به سفارتخانه ها و یا دفاتر وی اف اس امکان پذیر است و در صورتی که زمانی برای این کارها ندارید، وکیل شما می تواند کارهای درخواست ویزا را انجام دهد.

مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری

نحوه اخذ ویزای سرمایه گذاری معمولا با روند سایر ویزاها از جمله ویزای توریستی، تحصیلی و یا کاری متفاوت است و شرایط خاصی را می طلبد. در بحث بعدی به طور مفصل دربارۀ آن صحبت خواهیم کرد. لازم به ذکر است، ارائۀ مدارک کامل و بی عیب و نقص و اثبات حقانیت شما دال بر سرمایه گذاری صرف در کشور مورد نظر، در تسریع روند و صدور ویزای سرمایه‌گذاری تاثیر بسزایی خواهد داشت. در سال های اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی فراوانی که در کشور وجود دارد و ریسک‌پذیری بالایی که سرمایه‌گذاری داخلی با آن روبرو شده است، افراد بسیاری سرمایه‌های خود را از بانک‌ها و یا کسب و کارهای مختلف در ایران بیرون می‌کشند و به فکر سرمایه‌گذاری در یکی از کشورهای خارجی می‌افتند.

کشورهای ارائه دهنده ویزای سرمایه‌گذاری

در حال حاضر در حدود 200 کشور در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی فعالیت می‌کنند و هر کدام از آنها شرایط خاصی را برای جذب سرمایه‌گذار و اعطای ویزای سرمایه‌گذاری و بعد از آن اقامت وی یا حق شهروندی دارند. شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری بسته به نوع سرمایه‌گذاری و همچنین کشوری که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. برای مثال ویزای‌سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت راحت‌تر از ویزای سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی صادر می‌شود. ولی به طور کلی برای دریافت این ویزا باید مدارک لازم و مستندی دال بر اینکه سرمایه شما امکان اشتغال زایی در کشور مورد نظر را فراهم می‌کند و یا به اقتصاد آن کمک شایانی خواهد کرد، ارائه کنید.

آشنایی با ویزای سرمایه گذاری | مهاجرت قبرس شمالی

در صورت تایید مدارک و موافقت دولت و سفارت کشور مقصد، ویزای سرمایه‌گذاری به شما اعطا می‌شود. البته این پایان کار نیست و با ورود به کشور مورد نظر کار شما شروع می‌شود و باید طبق تعهداتی که در زمان درخواست ویزای سرمایه‌گذاری کرده‌اید، به اقتصاد کشور مورد نظر و یا ایجاد اشتغال در آن کمک کنید. در غیر این صورت ویزای شما در سال بعد تمدید نخواهد شد و مجبور به ترک خاک آن کشور خواهید شد. پس بهتر است قبل از هر گونه اقدامی حداقل 6 ماه درباره نوع سرمایه‌گذاری و کشور مورد نظر تحقیق کنید.

صفحه اینستاگرام البرز گروپ قبرس، مرکز تخصصی سرمایه گذاری قبرس شمالی

بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری

معمولا بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری کشورهایی هستند که دارای اقتصاد پویا و رو به رشد باشند. همانطور که گفته شد، شرایط و هزینۀ مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در هر کشور متفاوت است. برای مثال در کشورهای آمریکایی باید حداقل 200 هزار دلار آمریکا سرمایه داشته باشید تا بتوانید درخواست ویزایسرمایه‌گذاری نمایید. برای کشوری مثل ویزای کانادا حداقل سرمایه 210 هزار دلار کانادا، کشورهای منطقه شینگن و یا اتحادیه اروپا 150 هزار یورو و کشورهای اقیانوسیه مانند استرالیا باید حداقل 2.5 میلیون دلار سرمایه داشته‌باشید. همانطور که می‌دانید با نرخ این روزهای ارزهای خارجی این مبالغ بسیار زیاد است و به همین دلیل است که باید با دقت بسیار اقدام به سرمایه گذاری نمایید. البته این مبالغ حداقل‌های یک سرمایه‌گذاری خارجی است و افراد در صورت تمایل می‌توانند بیش از این‌ها سرمایه‌گذاری نمایند.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی آزمایشات پزشکی که توسط پزشک معتمد سفارت تایید شده باشد
  • سند یا اسناد ملکی
  • ارائۀ تاییدیۀ تمکن مالی و گردش حساب تایید شده توسط بانک برای 4 سال اخیر
  • جواز کسب و یا سهام شرکت برای دو سال اخیر

و برخی مدارک دیگر که بسته به هر سفارتی ممکن است متغیر باشد.  مدارک باید به زبان انگلیسی و یا زبان کشور مورد نظر ترجمه و توسط وزارت امور خارجه و دادگستری کل کشور تایید و سپس برای تایید به سفارت ارائه شود.

سرمایه گذاری قبرس شمالی – سرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24 – آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

آشنایی با سیستم آموزشی قبرس شمالی

نکاتی برای پس از اپلای قبرس شمالی

انواع نمای ساختمان ویلایی بر اساس متریال

پیام بگذارید