نویسنده البرز گروپ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ 0 نظر

گم شدن چمدان در فرودگاه ترس‌ همیشگی مسافران هواپیما

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | گم شدن چمدان در فرودگاه ترس‌ همیشگی مسافران هواپیما

گم شدن چمدان در فرودگاه

معمولا افراد قبل از سفر، ضروری ‌ترین وسایل خود را در چمدان می گذارند و به امید یک سفر راحت و آرام راهی فرودگاه می‌شوند؛ مشکل زمانی پیش می‌آید که اتفاقی مثل گم شدن چمدان در فرودگاه برای شما بیفتد. در صورتی که پس از پرواز، ایرلاین چمدان را به صورت شکسته به شما تحویل داد و یا نتوانست آن را پس از 30 روز از اعلام مفقودی برگرداند؛ شما می توانید برای چمدان و محتویات آن درخواست خسارت کنید.

گم شدن چمدان در فرودگاه یکی از ترس‌ های همیشگی مسافران هواپیما است و ممکن است برای هر فردی اتفاق افتاده بیوفتد؛ خصوصا اگر قرار باشد شئ قیمتی را (در صورت مجاز بودن) با خود حمل کنید، این استرس بیشتر خواهد شد.

البته اخیرا و با پیشرفت تکنولوژی و تاثیری که در صنعت هوایی گذاشته، اتفاقاتی مانند گم شدن و یا آسیب دیدن چمدان ‌ها کمتر شده اما به صفر نرسیده است. به همین دلیل آژانس های هواپیمایی و فرودگاه‌ ها قوانین خاصی را برای این منظور تعیین کرده ‌اند. بر طبق آمار به دست آمده بیشتر چمدان ‌هایی که مفقود شدند؛ بین 24 تا 48 ساعت پس از اعلام مفقودی پیدا شدند.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | گم شدن چمدان در فرودگاه

به منظور جلوگیری از گم شدن چمدان در فرودگاه قصد داریم مواردی را ذکر کنیم که با رعایت آن ها می توانید احتمال گم شدن و یا سرقت چمدان خود را کاهش دهید.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی
با البرز گروپ قبرس خرید ملک در قبرس شمالی را تجریه کنید .

اقدامات لازم قبل از گم شدن چمدان

قبل از هر چیز باید تدبیری بیندیشید تا از گم شدن چمدان خود در فرودگاه جلوگیری کرده یا حداقل اقداماتی انجام دهید تا کار را برای پیدا کردن چمدان توسط مقامات فرودگاه راحتتر کنید.

 1. قبض بار را که معمولاً به پشت کارت پرواز متصل می شود، نزد خود نگه دارید زیرا در صورت مفقودی چمدان، ارائه این رسید برای یافتن چمدان الزامی است.
 2. سعی کنید از پروازهای بدون توقف استفاده کرده و از چند کیف برای حمل وسایل استفاده نکنید.
 3. قبل از تحویل چمدان خود به قسمت بار، از چمدان و محتویات داخلش عکس بگیرید.
 4. در صورت نیاز می توانید از آن برای درخواست بیمه اقلام گم شده استفاده کنید.
 5. مشخصاتی مانند؛ نام و شماره تماس، مبدا و مقصد سفر را روی کاغذ نوشته و به چمدان خود بچسبانید یا آن را داخل یکی از جیب های چمدان بگذارید تا در صورت مفقودی، مسئولان فرودگاه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند.
 6. در صورتی که کالای با ارزشی را با خود حمل می کنید، بهتر است آن را با خود به داخل کابین هواپیما ببرید، البته اگر جزو اقلام ممنوعه نباشد.
 7. سعی کنید قبل از سفر لیستی از وسایلی که در چمدان می گذارید را به همراه ارزش تخمینی آنها لیست کنید.
 8. شاید کار خسته کننده ای باشد، اما اگر شرکت هواپیمایی از شما درباره وسایل گم شده داخل چمدان بپرسد، بهتر است شی ارزشمندی را از خاطر نبرید.
 9. لباس‌هایتان را در کیف دستی کوچکی بگذارید که بتوانید آن را با خود حمل کنید و در صورت مفقودی یا تأخیر در تحویل چمدان،‌ لباسی برای پوشیدن داشته باشید.
 10. سعی کنید قبل از خرید بلیط، از قوانین آژانس هواپیمایی در خصوص مفقود شدن چمدان اطلاعات کسب کنید.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | گم شدن چمدان در فرودگاه

اقدامات لازم بعد از گم شدن چمدان

زمانی که بعد از انتظار کشیدن دیگر خبری از چمدانتان نشد . با حفظ آرامش و در اولین فرصت به بخش اطلاعات فرودگاه مراجعه کنید. ابتدا شرایط چمدان خود را جویا شوید زیرا امکان دارد  . که از پرواز جا مانده باشد و در پرواز بعدی به دست شما برسد.

اما در صورتی که خبری از چمدان تان نشد، اولین کار پر کردن فرم PIR به منظور شکایت از بروز حادثه در مورد مفقودی چمدان است. در این فرم شما درخواست غرامت نمی دهید بلکه فعلا فقط فرم رسیدگی به بار خود را امضا می کنید. بهتر است که اینکار را دقیقا بعد اتمام پرواز انجام دهید زیرا فرودگاه فقط تا 7 روز امکان رسیدگی به موضوع بار شما را می ‌دهد.

در بیشتر مواقع 2 روز بعد از پر کردن فرم، چمدان پیدا شده . و به مسافر تحویل داده می‌ شود. اگر از زمان گم شدن چمدانتان 21 روز گذشت، می‌توانید از ایرلاین شکایت کرده . و درخواست غرامت نمایید. این غرامت علاوه بر هزینه بار و چمدان در پروازهای خارجی شامل پرداخت‌ هزینه ‌های سفر نیز می‌شود.

در صورتی که چمدان پس از خروج از محل بارگیری گم شد، پیگیری چمدان با شرکت هواپیمایی نبوده . و از آن پس با پلیس خواهد بود.

 

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس 

با البرز گروپ قبرس خرید ملک در قبرس شمالی را تجریه کنید .

پیام بگذارید