نویسنده البرز گروپ ۱۴ دی ۱۴۰۲ 0 نظر

طراحی سیستم فاضلاب تاسیسات ساختمانی

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | طراحی سیستم فاضلاب تاسیسات ساختمانی

اصول طراحی سیستم فاضلاب

از آنجای که امروزه به دلیل پیشرفت صنعت آلاینده های جدیدتری نسبت به گذشته وارد سیستم فاضلاب خانگی و شهری شده است لذا طراحی سیستم فاضلاب نسبت به گذشته از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و قطعا با روش های گذشته نمی توان اقدام به حذف این آلاینده ها نمود. طراحی یک سیستم کاملا اصولی و به روز از مهم ترین مسائل در این زمینه است.

امروزه طراحی سیستم فاضلاب آن هم به شکل اصولی و به روز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علت اصلی این موضوع را می‌توان ورود آلاینده‌های جدیدی که از منابع متفاوتی چون داروها، مواد آزمایشگاهی، مواد شیمیایی و حلال ها وارد منابع آبی می‌شوند دانست.ا

اگر بخواهیم به شیوه‌های متداول طراحی سیستم فاضلاب بسنده کنیم در حذف این آلاینده‌ها ناموفق خواهیم ماند. بنابراین نیاز به روشی کاملا جدید و علمی داریم که توانایی حذف این آلودگی‌ها و مواد مخرب را داشته باشد، علاوه بر روش متناسب نیاز به افراد متخصص و تجهیزاتی به روز و پیشرفته خواهیم داشت.

سیستم‌های فاضلاب تنها به فاضلاب خانگی ختم نمی‌گردند بلکه به بخش‌های صنعتی، تجاری و اداری نیز مربوط می‌گردند و برای هرکدام با روش اصولی و صنعتی به آن‌ها باید اقدام به تصفیه نمود.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | . طراحی سیستم فاضلاب تاسیسات ساختمانی

طراحی سیستم فاضلاب در تاسیسات ساختمان

افزایش جمعیت و زندگی شهری و پیشرفت و گسترش صنایع بزرگ سبب شده تا مسئله طراحی سیستم فاضلاب در تاسیسات ساختمان و نیز در صنعت بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

دو چالش بزرگ که همواره انسان با آن مواجه بوده است، پاکسازی پساب و روش مناسب دور کردن پساب از محیط زندگی خود می باشد. طراحی سیستم فاضلاب با گسترش صنعت و ظهور آلاینده‌های جدیدتر کم کم کامل‌تر شده و امروزه به شکل استاندارد و تأیید شده هستند.

طراحی سیستم فاضلاب

معمولا دو روش کلی برای دفع فاضلاب استفاده می‌گردد. روش سنتی که در آن چاه حفر کرده و فاضلاب را به آن انتقال می‌دهند و روش دوم که با ایجاد کانال‌های فاضلاب اقدام به انتقال پسماندها به خارج از بافت شهری می‌کنند. که در روش دوم باید به اصولی چون جمعیت شهر، هزینه لازم و میزان فاضلاب تولیدی، تاسیسات موجود برای دفع فاضلاب، روش های تصفیه، و تاسیسات مکانیکی ساختمان‌ها توجه لازم صورت می‌گیرد.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |  طراحی سیستم فاضلاب تاسیسات ساختمانی

ویژگی‌های مربوط به طراحی سیستم فاضلاب

برای اینکه یک طراحی سیستم فاضلاب اصولی و کارآمد داشته باشیم ابتدا باید تاسیسات مکانیکی مربوط به ساختمان را برای طراحی و اجرا نمودن سیستم فاضلاب آماده نماییم. در مرحله بعدی سیستم فاضلاب خانگی به شبکه فاضلاب شهری متصل خواهد شد. این سیستم فاضلاب باید به شکل کاملا هماهنگ با تاسیسات مکانیکی موجود در ساختمان باشد تا بتواند فاضلاب‌ها را به طور کلی از سرویس‌های بهداشتی خارج کند. از جمله مواردی که در طراحی سیستم فاضلاب ساختمان باید در نظر گرفته شود می‌توان اشاره نمود به :

  1. کاهش احتمال مسدود شدن یا نشت فاضلاب ها و پسماندها در سطح کلی
  2. طراحی سیستم باید به شکلی صورت گیرد که احتمال نشت هر نوع گاز آلوده یا بد بو را به ساختمان به صفر برساند.
  3. ساختمان مجهز به لوله‌های هواکش یا مجراهای خروجی هوا به بیرون ساختمان باشد.
  4. طراحی طوری صورت پذیرد که در صورت هر نوع خرابی امکان پاک سازی و تعمیر در کل لوله‌ها موجود باشد.
  5. در شرایط خاصی مثل لرزش ساختمان یا نشست، سیستم فاضلاب خانگی باید کارایی لازم را داشته باشد.

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید