نویسنده البرز گروپ ۱ آذر ۱۴۰۲ 0 نظر

فاماگوستا یک جواهر تاریخی

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | شهر تاریخی فاماگوستا

تاريخ شهر فاماگوستا يا به زبان محلی مائوسا

فاماگوستا یک جواهر تاریخی | شهری قدیمی که شاهد تاریخی پر حادثه است و بازدیدکنندگان را با ترکیبی از سبک‌های معماری به‌وجد می‌آورد. فاماگوستا شهری باورنکردنی برای عاشقان تاریخ است.
شهر فاماگوستا در سال ۳۳۰ پیش از میلاد در زمان حمله اسکندر مقدونی در کنار ویرانی‌هاي سالامیـس “شهری در نزدیکی فاماگوستا که مرکز تجارت منطـقه در حـوزه امپراتـوری هخامنـشیان بود”تأسیس شد.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مائوسا یک جواهر تاریخی

به علت وجـود ذخایر مس فراوان در جزیره قبـرس، همیشه وجود یک بندر مهم برای تجارت مس نیاز بــود کـه ایـن نقــش را بنــدر فـامـاگـوستـا همیشه در طول تاریخ به‌خوبی ایفا کرده است.
این منطقه جنگ‌های زیادی را به خود دیده است که در سطح شهر به خوبی آثار به‌جا مانده از هر دوره ديده مي‌شود.
آثار به‌جا مانده از جنگ بین سپاه اسکندر مقدونی و امپراتوری هخامنشیان، جنگ‌های متعدد یونانی‌ها، اعراب و رومی‌ها در قرون وسطی تا لشگرکشی امپراتوری عثمانی و فتح شهر در سال ۱۵۷۱ میلادی را مي‌توان ديد.

این شهر تا قرن نوزدهم تحت سلطه عثمانیان بود تا زمانی که بریتانیا حاکميت قبرس را به دست گرفت. این مستعمره سرانجام پس از جنگ جهانی دوم به علت ضعف اقتـصادی و کاهش نفـوذ جـهانی انگلستان استقلال خود را در سال ۱۹۶۰ کسب کرد. اما پس از کسب استقلال، اختلافات و درگیری‌های قومی میان ترک‌ها و یونانی‌ها با وجـود مشـارکت جوامـع تـرک و یونـانی و حمایتشان توسط دو دولت یونان و ترکیه بالا گرفت.

متاسفانه تعداد زیادی از هر دو طرف کشته و آواره شدند که طرف ترک تلفات سنگین‌تری را متحمل شد. براي پايان دادن به اين مخاصمه، سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت.

سرانجام در سال 1974 ارتش ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین‌کنندگان حق حاکمیت قبرس و به بهانه کودتایی که به تحریک حکومت نظامیان یونان علیه دولت وقت قبرس انجام شده بود، به این کشور حمله نظامی کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید