نویسنده البرز گروپ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ 0 نظر

برای ثبت ازدواج در قبرس شمالی چه مراحلی را باید طی کرد ؟

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | برای ثبت ازدواج در قبرس شمالی چه مراحلی را باید طی کرد ؟

مراحل قانونی ثبت ازدواج در قبرس شمالی

ثبت ازدواج در قبرس شمالی | قبرس دارای شرایط اقتصادی رو به رشد و کیفیت زندگی بالایی است که همین امر باعث محبوبیت آن در بین مهاجرین شده است. با مهاجرت به قبرس شمالی و ثبت ازدواج قانونی در این کشور، امکان اقامت دائم وجود دارد. از طریق برخی راه های دیگر نیز این امکان فراهم است؛ اما این موارد باید با رعایت تمام قوانین مورد نظر قبرس همراه باشند. اگر شما هم در مورد ازدواج در قبرس شمالی و اقامت این کشور سوال دارید، می توانید سوالات خود را در همین بخش مطرح کنید.

در سال های اخیر، قبرس شمالی به یکی از مقاصد محبوب مهاجران تبدیل شده است. روش هایی مانند ازدواج در قبرس و سرمایه گذاری در آن، به عنوان مهمترین راه ها برای گرفتن اقامت قبرس شمالی شناخته می شود و همیشه این سوال مطرح می شود که آیا می توان از طریق ازدواج به قبرس مهاجرت کرد؟

برای این کار، فرد باید با یک شهروند قبرسی ازدواج کند. این روش می ‌تواند برای ایرانیان و مهاجرین سایر کشورها مزایایی داشته باشد. از طریق ازدواج با یک شهروند قبرسی، امکان دریافت اقامت برای همسر خارجی و فرزندان به دست می ‌آید.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

ثبت ازدواج در قبرس شمالی

ازدواج در قبرس شمالی از طریق مامورین اجرایی شهرداری ها انجام می شود. علاوه بر این، افرادی که اعتقادات مذهبی دارند می ‌توانند به عقد هم در بیایند و اصول شرعی آن را نیز رعایت کنند. در این روش، عقد توسط یک فرد مذهبی و صلاحیت دار (که تحت عنوان امام شناخته می‌ شود) جاری می شود. این عمل به صورت مذهبی و با رعایت قوانین دینی مربوطه انجام شده و پس از آن، اعتبار حقوقی خود را به دست می‌آورد.

برای ثبت ازدواج در قبرس شمالی، زوجین باید مدارک شناسایی خود از جمله گذرنامه و شناسنامه را تهیه کنند. این مدارک برای تأیید هویت و اطلاعات شخصی زوجین استفاده می‌ شوند. مرحله بعدی پرکردن فرم مشترکی به نام فرم اطلاعات ازدواج است. در این فرم، زوجین باید اطلاعات و مشخصات خود را بر اساس اطلاعاتی که در گذرنامه آن‌ ها ذکر شده است، تکمیل کنند. این فرم شامل جزئیاتی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت و آدرس زوجین است.

مرحله بعدی ثبت یک اظهارنامه است. زوجین باید یک اظهارنامه نزد مسئول ازدواج ثبت کنند. این اظهارنامه بیان می‌ کند که زوجین هیچ منع و اکراه قانونی برای ازدواج ندارند و ازدواج با رضایت و خواست آن ‌ها انجام می‌ شود.

پس از تکمیل مراحل فوق، زوجین باید ازدواج خود را ظرف 15 روز تا حداکثر 3 ماه پس از ثبت، انجام دهند. برای ثبت ازدواج، زوجین باید به مسئول ازدواج مراجعه کنند و تمام مدارک و اظهارنامه را در اختیار او قرار دهند.

اگر مدت زمان بیشتر از 3 ماه طول بکشد و ازدواجی صورت نگیرد، باید به مراجع قانونی اعلام کنید و تمام مراحل قبلی دیگر اعتبار نخواهند داشت. به عبارت دیگر، برای ثبت ازدواج، باید تمام مراحل‌ فوق را از ابتدا مجددا انجام دهید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


مدارک لازم برای ثبت ازدواج در قبرس

مدارک لازم برای ثبت ازدواج در قبرس شمالی شامل موارد زیر می باشند :

  1. مدارک شناسایی شامل گذرنامه یا کارت شناسایی ملی، برای اثبات هویت شخصی
  2. کپی کارت شناسایی والدین
  3. گواهی عدم منع ازدواج که توسط وکیل یا مراجع قانونی صادر می‌ شود
  4. اگر شما یا همسرتان در گذشته طلاق گرفته ‌اید، ممکن است نیاز به ارائه گواهی طلاق داشته باشید
  5. کپی سند مالکیت زمین یا خانه
  6. گواهی سلامت

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | شرایط مهاجرت به قبرس شمالی از راه ازدواج

قوانین ازدواج در قبرس شمالی

حداقل سن ازدواج در قبرس شمالی برای زنان 18 سال و برای مردان 21 سال است. به این ترتیب، شخصی که می ‌خواهد ازدواج کند، باید حداقل این سن را داشته باشد. برای انجام ازدواج، موافقت آزادانه دو طرف لازم است. هیچ کدام از طرفین نباید تحت فشار، اجبار یا تهدید قرار گیرند. علاوه بر این، قوانین قبرس شمالی امکان چند همسری را به طور کلی قبول نمی ‌کنند. بنابراین، در صورتی که شما یا همسرتان در حال حاضر در تعهد یک ازدواج معتبر قرار دارید، نمی ‌توانید ازدواج دیگری را انجام دهید.

قوانین قبرس شمالی ممکن است موانعی را برای ازدواج در این کشور به وجود آورند. برای مثال، اگر شما یا همسرتان قبلاً ازدواج کرده باشید و هنوز این ازدواج دارای اعتبار قانونی باشد، امکان ازدواج مجدد را با مشکل مواجه می کند. در صورتی که شما یا همسرتان به طور رسمی متعهد به یک ازدواج هستید، برای انجام ازدواج مجدد در قبرس شمالی، لازم است یک گواهی طلاق یا جدایی ارائه دهید تا ثابت کنید که از ازدواج قبلی خود جدا شده ‌اید.

اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج

ازدواج در قبرس شمالی، یکی از راه های دریافت اقامت دائم است. البته دریافت اقامت قبرس از طریق ازدواج مستلزم این است یکی از طرفین شهروند قبرس شمالی باشد. در این صورت همسر خارجی او و فرزندانشان می توانند اقامت قبرس شمالی را دریافت کنند.


اقامت در قبرس شمالی  : اقامت قبرس شمالی | شرکت البرز گروپ قبرس  – آگهی اقامت در قبرس شمالی
سرمایه گذاری قبرس شمالی : سرمایه گذاری قبرس شمالی | شرکت البرز گروپ قبرس –  آگهی سرمایه گذاری در قبرس شمالی
مهاجرت به قبرس شمالی | شرکت البرز گروپ قبرسآگهی مهاجرت به قبرس شمالی

کانال یوتیوب 

کانال آپارات

جهت دریافت اطلاعات تماس شرکت البرز گروپ قبرس کلیک نمایید.

پیام بگذارید