نویسنده البرز گروپ ۸ اسفند ۱۴۰۲ 0 نظر

سوغاتی های قبرس شمالی را بشناسید :

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | سوغاتی قبرس شمالی

از قبرس شمالی چی بخریم؟

سوغاتی قبرس شمالی | هنگام سفر به یک مکان جدید، شما نه تنها برای خود خاطرات زیبا را می‌سازید بلکه می‌خواهید یک قطعه از آن مقصد را با خود به خانه برگردانید یا هدیه‌ای را به عنوان سوغات برای عزیزان خود به یادگار بیاورید. سفر به قبرس نیز از این قاعده مستثنی نیست و انواع سوغاتی قبرس شمالی را می‌توانید برای خانواده و دوستان خود تهیه کنید.

در قبرس شمالی، سرزمینی با تاریخچه‌ی فرهنگی غنی و چشم‌اندازهای فوق‌العاده زیبا، شما مجموعه‌ای از یادگاری‌های منحصربه‌فرد را خواهید یافت. دراین مطلب با معرفی بهترین سوغاتی های قبرس شمالی همراه ما باشید.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |  سوغاتی های قبرس شمالی را بشناسید :

روغن زیتون

روغن زیتون از زمان‌های باستانی در قبرس تولید می‌شود و نه تنها یک محصول برای آشپزی است، بلکه به تاریخ، فرهنگ و اقتصاد جزیره نیز مرتبط است. شاخه زیتون – نماد صلح و آزدای نیز بر روی پرچم قبرس چاپ شده است.

از قرن 12 میلادی، کشاورزی زیتون یک شغل اصلی در این جزیره بوده است. قبرس زمانی در بین بیست کشور تولید کننده زیتون برتر جهان با 2.5 میلیون درخت زیتون و بیش از 10,000 تن زیتون برداشتی در سال بوده است. قدیمی‌ترین درخت زیتون در جزیره قبرس که بیش از 800 سال دارد، در منطقه “پوتیما” بین شهر آگیا مارینا و روستای کسلیاتوس قرار دارد. با وجود این شاید اولین سوغاتی قبرس شمالی که ذهن هر مسافری را به خود مشغول می‌کند، روغن زیتون باشد.

مرباهای میوه‌ای، شیرینی‌ها و عسل

مرباهای سنتی میوه‌ای همواره در میز شام خانواده‌های قبرسی در تمام فصول سال دیده می‌شوند. مربای گردو نیز هدیه‌ی ویژه‌ای برای عزیزان شما خواهد بود. شیرینی‌های دیگری که با شیره‌ی انگور، نان‌های سنتی با پنیر و دارچین، سمولینا، کاستارد تهیه‌شده با ذرت، گلاب، شکر و کرم ساخته می‌شوند نیز موجودند.

هنگامی سفر به قبرس شمالی، فراموش نکنید که عسل را نیز به عنوان سواغاتی قبرس شمالی بخرید، زیرا عسل طبیعی به دلیل ارزش غذایی بالا و خواص درمانی بسیار پرطرفدار است است. شیرینی‌ها و مرباها در قبرس به طور گسترده‌ای در فروشگاه‌ها، بازارها و مراکز خرید به فروش می‌رسند.

پنیر هالومی

پنیر هالومی اصاتا برای قبرس است که در بین مردم قبرس و توریست‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این پنیر از ترکیب شیر بز و شیر گوسفند تهیه می‌شود. نقطه‌ی ذوب بالایی دارد، بنابراین می‌توان آن را به راحتی سرخ کرد یا پخت. همچنین نعناع به هالومی طعم ویژه‌ای می‌بخشد که به عنوان یک هدیه می‌توانید خریداری کنید. در برخی موارد، اندکی شیر گاو برای فرآوری اضافه می‌شود تا طعم آن بهبود یابد.

هالومی نه تنها یک غذاست، بلکه یک از میراث‌های غذایی قبرس شمالی نیز محسوب می‌شود. از قرن 16 میلادی به عنوان بخشی از میراث قبرس ثبت شده و تنها قبرس حق تولید هالومی را دارد.

نقره‌کاری و جواهرات نقره‌ای

نقره‌کاری یا جواهرات نقره‌ای در قبرس نیز انتخاب بسیار ظریفی برای سوغاتی‌هاست. روستاییان لفکارا بیش از ۵۰۰ سال به ساخت جواهرات نقره‌ای و گلدوزی می‌پرداخته‌اند. تمام جواهرات از دست‌بندها، گردنبندها، گوشواره‌ها تا جعبه‌های جواهرات، بشقاب‌ها، و … با نقره‌ی یا مس مزین شده‌اند و طرح‌های ظریف و مقاومی دارند.

پانو لفکارا روستایی است که به خاطر سنت ساخت نقره‌اش شهرت و تاریخچه‌ای صد ساله دارد که باید به آن سری بزنید و انواعی از دست‌بندها، گردنبندها، انگشترها و … را بع عنوان سوغات کشور قبرس شمالی خریداری کنید.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | سوغاتی های قبرس شمالی را بشناسید :

گلدوزی سنتی

همان‌طور که بالاتر ذکر شد، به علاوه‌ی جواهرات و وسایل نقره‌ای، یک جاذبه دیگر در روستای لفکارا وجود دارد. هنر گلدوزی سنتی از زمان‌های دور در روستا وجود داشته است. گروه‌هایی از زنان در کنار جاده‌ها نشسته‌اند و هنر گلدوزی پیچیده قرون گذشته را به نمایش می‌گذارند. علاوه بر گلدوزی لباس، نقاشی‌های گلدوزی‌شده نیز از جمله هدایاي بسیار ارزشمندی هستند که می‌توانید اینجا خرید کنید.

همانطور که گفته شد روستای لفکارا به خاطر گلدوزی‌هایش مشهور است. در سال 1481، لئوناردو داوینچی، نقاش معروف و نابغه ایتالیایی، از این مکان را برای خرید گلدوزی بازدید کرد و از آن زمان تاکنون این مکان به فهرست میراث فرهنگی غیرمادی یونسکو اضافه شده است.

روستای دیگری در جزیره قبرس نیز برای گلدوزی‌هایش معروف است که نزدیک به لیماسول قرار دارد و به نام اودوموس شناخته می‌شود. تمام محصولات گلدوزی اینجا دست‌ساز عشتند و تکنیک‌های گلدوزی در این روستا همچون یک راز مخفی نگه داشته می‌شود. حتی در اودوموس یک موزه ویژه به هنر گلدوزی اختصاص داده شده است که در سفر به قبرس شمالی می‌توانید از آن بازدید کنید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |  سوغاتی های قبرس شمالی را بشناسید :

سفال‌ها: برترین سوغاتی قبرس شمالی

سفال‌ دورنگ قبرس یک نوع سفال است که در گستره‌ی جزیره‌ی قبرس و منطقه‌ی شرقی دریای مدیترانه پیدا می‌شود. این نوع سفال در محل‌های مختلفی در جزیره قبرس، لاوانت و همچنین مصر یافت می‌شود. معمولاً با استفاده از چرخ‌های سفال‌سازی تولید می‌شود. انواع و اقسام زینت و نقوش در این نوع سفال‌ها بکار برده شده است.

سفال‌های دو رنگ قبرس به دو خط سیاه با یک خط قرمز در وسط تزئین می‌شوند. میان این خطوط، اغلب طرح‌ها و نقوش هندسی، گلی یا بزرگ شده ظاهر می‌شوند. این طراحی هنوز هم در سفال‌های قبرس امروزی استفاده می‌شود. پس می‌توانید برخی از بشقاب‌ها و ظروف و آبکش‌ها را به عنوان بهترین سوغاتی قبرس شمالی با خود به یادگار ببرید.

قهوه سنتی قبرسی

برخلاف بسیاری از مردم در سراسر جهان، مردم قبرس قهوه را به روش بسیار ویژه‌ای تهیه می‌کنند. برای تهیه یک فنجان واقعی قهوه به سبک قبرسی، آن‌ها از ۲-۳ قاشق غذاخوری دانه‌های قهوه روبوستا خرد شده به همراه ۵۰ میلی‌لیتر آب گرم استفاده می‌کنند. این مخلوط در یک فیلتر خاص با دهانه باریک و پایین گسترده صاف می‌شود.

مردم قبرس شمالی باور دارند که قهوه باید در این فیلتر صاف شود تا طعم خوش‌مزه‌اش حفظ شود. به هر کافه قهوه در قبرس سر بزنیدف خواهید دید که آن‌ها قهوه گرم را همراه با یک لیوان آب سرد ارائه می‌دهند. شما می‌توانید این بسته‌های قهوه لذیذ را به عنوان هدیه و سوغاتی برای عزیزان خود خریداری کنید.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

 

پیام بگذارید