نویسنده البرز گروپ ۵ آبان ۱۴۰۲ 0 نظر

شرایط و سهم زنان قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | شرایط و سهم زنان قبرس شمالی

شرایط زنان قبرس شمالی چگونه است ؟

شرایط و سهم زنان قبرس شمالی  | زنان در جوامع نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. یک بانو، فارق از سن، وضعیت تجرد و … اگر محدود و آزرده نشود، می‌تواند هم به بهترین شکل ممکن در موقعیت اجتماعی و هم در خانواده، نقش خود را ایفا کند.

قبرس شمالی از جمله کشورهای امن دنیاست و در رده‌ی پنجم جهانی قرار دارد. به همین دلیل امنیت به خوبی برای زنان برقرار است. البته که امنیت برای تمام افراد جامعه برقرار است، اما به دلیل اینکه در این مقاله قصد داریم تا در خصوص زنان قبرس شمالی، امنیت و شرایط حجاب و حقوق اجتماعی آن‌ها صحبت کنیم، تمام موارد صحبت شده، حول محور زنان خواهد بود.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |  سهم زنان در امور سیاسی قبرس شمالی

سهم زنان در امور سیاسی قبرس شمالی

در قسمت قبل توضیح دادیم که نقش زنان و مشارکت آن‌ها در جامعه، در قبرس شمالی برای هم راستا شدن با استاندارد‌های اروپایی در حال توسعه است، بنابراین نمی‌توان مشارکت سیاسی زنان در قبرس شمالی را با یک کشور اروپایی مانند سوئد و یا نیوزلند مقایسه کرد. با این وجود، می‌توان گفت اوضاع قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه‌ای مناسب و حتی ایده‌آل است. دولت قبرس شمالی در سال 2013 اولین نخست وزیری زن را درتاریخ خود تجربه کرد. این یک مسئله‌ای است که می‌توان به جرات گفت رخ دادن آن در سایر کشورهای خاورمیانه‌ای تقریبا محال است.

خانم سیبل سیبر، در سال 2013 اولین نخست ویز زن قبرس شمالی بود. او در سال 2015 به عنوان سخنگوی پارلمان قبرس شمالی انتخاب شد. قبل از خانم سیبر، خانم فاطما اکین اوغلو نیز توانسته بود برای سخنگویی پارلمان قبرس شمالی انتخاب شده و فعالیت کند.

غیر از این دو شخص، که در سطوح بالای دولت فعالیت داشتند، زنان قبرس شمالی در پارلمان این کشور، نقش فعالی را ایفا می‌کنند. گرچه این میزان در مقایسه با حضور زنان اروپایی بسیار اندک است، اما طبق شواهد، موقعیت برای حضور زنان در صحنه‌ی سیاست قبرس شمالی، محیا می‌باشد.

در سال 2014 در پارلمان قبرس شمالی، موضوع ایجاد پارلمان و ادارهای ویژه برای بهبود شرایط برابری و مردان و زنان به تصویب رسید. پس از تشکیل این پارلمان تا به امروز، شاهد دستاوردهای قابل قبولی در زمینه‌های مختلف اجتماعی در قبرس شمالی، بوده‌ایم. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بهبود شرایط خدمات بهداشتی زنان قبرس شمالی اشاره کرد. می‌توان به وضوح گفت که به دلیل وجود حمایت‌ها و ساز و کارهای قانونی موجود در قبرس شمالی، شروط لازم برای حضور و فعالیت زنان در جامعه وجود دارد.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |  حقوق اجتماعی زنان قبرس شمالی

حقوق اجتماعی زنان قبرس شمالی

پس از بررسی حضور زنان در صحنه‌ی سیاسی کشور قبرس شمالی، نوبت به بررسی حقوق اجتماعی و جایگاه مدنی زنان قبرس شمالی می‌رسد. در این مقوله، فشاری از سمت دولت برای محدود کردن زنان و محدودیت‌های قانونی برای زنان قبرس شمالی وجود ندارد و زنان در وضعیت خوبی از لحاظ اجتماعی و مدنی قرار دارند. بهتر است از این موضوع غافل نشویم که بافت اجتماعی قبرس شمالی به خودی خود، رنگ و بوی خاورمیانه‌ای دارد!

بررسی وضعیت پناهگاه زنان قبرس شمالی

پناهگاه زنان، به مراکر دولتی و یا مردم نهادی گفته می‌شود که برای زنانی که به هر دلیل مجبور به ترک خانه‌ی خود شده‌اند و یا کارتن خواب هستند، سرپناه و غذا تامین کرده و از آن‌ها حمایت می‌کند. وجود این مراکز طبق قواعد و استانداردهای اروپایی به خصوص گروه‌های فمنیستی‌، یکی از موارد تشخیص وضعیت و سطح امنیت زنان در اجتماع است. خبر بد اینکه در قبرس شمالی، خبری از پناهگاه زنان نیست!

فمنیست‌ها وجود و تعداد این پناهگاه‌ها را نشانه‌ی محکمی از حمایت دولت از زنان جامعه می‌دانند.

در سال 2011 اولین پناهگاه زنان قبرس شمالی افتتاح شد، اما شرایط و وضعیت آن طبق استانداردهای جهانی نبود. در نهایت به دلایل مختلفی بسته شد. یکی از ایراداتی که جامعه‌ی جهانی به قبرس شمالی وارد می‌کند، نبود همین پناهگاه زنان در این کشور است. البته در نظر داشته باشید که این وجود این مراکز بر طبق استانداردهای اروپایی برای حقوق بشر و زنان الزامی است. در بسیاری از کشورهای اروپایی هم پناهگاه زنان وجود ندارد.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید