نویسنده البرز گروپ ۲۷ آبان ۱۴۰۲ 0 نظر

رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی

رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی

امروزه مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی بدلیل شرایط مطلوبی که این کشور فراهم کرده، در بین ایرانیان با استقبال خوبی مواجه شده است،در بحث مهاجرت تحصیلی به نکاتی که باید توجه کرد دانشگاه معتبر و رشته تحصیلی مناسب است.رشته های پزشکی، دندان‌پزشکی و پیراپزشکی از زمان قدیم در بین ایرانیان طرفداران زیادی داشته است.

همانطور که امروزه نیز نوجوانان ایرانی به دنبال تحصیل در این رشته ها، به ویژه دندان‌پزشکی هستند.در این مقاله قصد داریم تحصیل در رشته دندانپزشکی در یکی از معتبر ترین دانشگاه های قبرس شمالی یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی را بررسی کنیم.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی  |خرید ملک قبرس شمالی |  اقامت قبرس شمالی |  سرمایه گذاری قبرس شمالی |رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

یکی از بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی، دانشگاه مدیترانه شرقی است.  دانشگاه مدیترانه شرقی یک دانشگاه دولتی است که رتبه ۱ را در لیست بهترین دانشگاه های قبرس شمالی کسب کرده است.

رشته دندانپزشکی هم در قبرس شمالی یکی از بهترین رشته ها محسوب می‌شود. چرا که دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی قبرس شمالی مجهز به جدیدترین و بروز ترین تجهیزات پزشکی هستند. همچنین که دانشگاه های قبرس شمالی از استادان مجرب که هویتی امریکایی اروپایی دارند، استفاده می‌کنند و همین امر باعث شده که مهاجران تحصیلی به این رشته جذب شوند‌.

به علاوه که رشته ی دندانپزشکی آینده روشنی دارد و مدرکی که از دانشگاه های قبرس شمالی دریافت می‌کنند در سراسر دنیا معتبر است.برنامه تحصیلی که دانشگاه EMU و بیشتر دانشگاه های قبرس شمالی که در جهان رتبه رنکینگ بالایی دارند ارائه می‌دهند؛ مطابق با برنامه درسی اروپا و امریکای شمالی است و برنامه تحصیلی رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه های قبرس شمالی هم توسط انجمن دندان‌پزشکی اروپا (ADEE) انجام می‌شود.

شرایط تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه EMU قبرس شمالی شامل ۱۰ ترم است که به مدت ۵ سال به طول می‌انجامد. این ترم به ۳ دوره تقسیم می‌شود. همچنین که دندان‌پزشکی تخصصی در قبرس شمالی نیز یک دوره جداگانه دارد.

• دوره های ۱۰ ترم دندانپزشکی

✓ ترم ۱ تا ۴: ۴ ترم اولیه دندانپزشکی جهت ارائه آموزش های عمومی و پیش نیاز به دانشجو و نیز یک دید کلی به آن‌ها برگزار می‌شود‌.دانشجویان دراین مرحله با مباحث مقدماتی از جمله آناتومی بدن انسان، دندان‌ها و بیماری های مربوط به دندان آشنا می‌شوند.آموزش مهارت های اجتماعی نیز جزو درس‌هایی است که دانشجویان دندانپزشکی باید پاس کنند.

✓ ترم ۵ تا ۸: در این دوره که به دوره «پیش بالینی» معروف است؛ دانشجو به صورت تئوری و عملی آموزش می‌بیند و با انواع بیماری های دندان و روش های درمانی آن‌ها آشنا می‌شود. همچنین که در این مرحله سمینارهای زیادی برگزار می‌شود و شرکت در آن برای دانشجویان الزامیست.

✓ ترم۹ تا ۱۰: این دو ترم همان دوره کارآموزی دانشجو محسوب می‌شود و تمام آموزش ها به صورت عملی است‌.بدین صورت که دانشجویان در کلینیک های مختلف به عنوان کارآموز مشغول شده و با محیط کار آشنا می‌شوند.

مهاجرت قبرس شمالی  |خرید ملک قبرس شمالی |  اقامت قبرس شمالی |  سرمایه گذاری قبرس شمالی | رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

دوره تخصص دندانپزشکی

دوره تخصصی رشته دندانپزشکی به اندازه کل ۱۰ ترم دندان‌پزشکی یعنی ۵ سال به طول می‌انجامد. این دوره طی ۶ ترم برگزار شده و آموزش ها به‌صورت عملی و تئوری است.در دوره تخصصی دندانپزشکی اوضاع کمی متفاوت تر است و دانشجویان باید در کنفرانس ها و سمینار ها شرکت کنند.همچنین در پایان دوره باید یک پایان نامه ارائه دهند.

بورسیه رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم، دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی دارای بورسیه‌های ۲۵ تا ۵۰ درصدی است. اما این دانشگاه رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی را بورسیه نمی‌کند و دانشجو برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه EMU باید به طور سالانه ۱۹۱۹۲ دلار بپردازد.

اعتبار مدرک دندان‌پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی در ایران

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی مورد تایید وزارت علوم ایران نیست! اما برای اینکه مدرک دریافت شده از این دانشگاه در ایران معتبر باشد باید ۳ سال ترم بالینی را در یکی از دانشگاه‌هایی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است بگذرانید.

خوشبختانه دانشکده دندانپزشکی مدیترانه شرقی با دانشگاه علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی ترکیه همکاری نزدیک دارد و دانشجو دندان پزشکی می‌تواند دو سال ابتدایی را در دانشگاه EMU بگذراند و سه سال بعدی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران یا علوم پزشکی ترکیه ادامه دهد. سپس پس از پایان این ۵ سال ( ۱۰ ترم) مدرک معتبر از هردو دانشگاه ایران و ترکیه را دریافت می‌کند.بدین ترتیب مدرک اخذ شده در ایران و کل اروپا معتبر خواهد بود.

شرایط کار رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی

شرایط کار برای یک دندان پزشک در قبرس شمالی و ترکیه بدین صورت است که ابیتدا باید مدرک دندان پزشکی فرد توسط شورای آموزش عالی قبرس شمالی YODAK ( برای کار در قبرس شمالی) و شورای آموزش عالی ترکیه YOK ( برای کار در ترکیه) تایید و سپس وارد بازار کار شود.البته شرایط کار برای دانشجویی که در حال تحصیل است با دانشجویی که فارغ التحصیل شده فرق می‌کند.

دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند، اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند.اما شرایط برای فارغ التحصیلان رشته دندان‌پزشکی در هر کشور متفاوت است. در قبرس شمالی فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی نمی‌توانند مستقیم به عنوان یک ندانپزشک مشغول به کار شوند؛ بلکه باید با یک کارفرما به صورت خصوصی کار کنند.همچنین اینکه دانشجویان این رشته باید پس از فارغ التحصیل شدن، به مدت ۶۰ روز از قبرس شمالی خارج شوند.

در مرحله بعدی برای اخذ مجوز کار در قبرس شمالی، بایستی یک کارفرما برای آن شخص دعوت نامه کاری بفرستد.پس از دریافت دعوت نامه از سوی کارفرما، فرد باید به سفارت قبرس شمالی در کشور خود مراجعه کند و مدارک لازم را تحویل دهد.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید