نویسنده البرز گروپ ۱۸ تیر ۱۴۰۲ 0 نظر

دانشگاه‌ های برتر قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | University of Northern Cyprus .

دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی

آیا می‌دانید که برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی به اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی نیازی ندارید؟ اطلاع دارید که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی کمتر از سایر کشورهای اروپا است؟ می‌دانید که حتی برای تحصیل در قبرس شمالی به مدرک زبان نیازی ندارید؟ کشور قبرس شمالی یک کشور امن و درحال توسعه است که میتواند یک مقصد جذاب و به یادماندنی برای متقاضیان تحصیل در خارج باشد.

در طی سال‌های اخیر، دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی به دلیل قرار گرفتن در رنکینگ‌های جهانی، ارائه بورسیه‌های متنوع، خوابگاه‌های فول امکانات و شهریه کمتر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، به محبوبیت زیادی میان دانشجویان بین‌المللی دست‌یافته‌اند. البرز گروپ قبرس در این مقاله قصد دارد به معرفی دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی بپردازد و شرایط پذیرش هرکدام را برای شما عزیزان شرح دهد.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

University of Northern Cyprus  مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |

نگاهی به تحصیل در قبرس شمالی

قبرس شمالی تعداد قابل‌توجهی از دانشگاه‌های بین‌المللی را در خود جای داده است که طی چند سال گذشته شاهد افزایش متقاضیان بین‌المللی بوده‌اند. برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی کاملاً معتبر بوده و امکان تعویض دانشجو با کشورهای انگلستان، آلمان، ایالات‌متحده آمریکا، لیتوانی و… برای دانشجویان مهیا است.

قبرس شمالی به لطف دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه خاور نزدیک و دانشگاه مدیترانه شرقی، یکی از پرطرفدارترین کشورها برای تحصیلات عالی است. در همه دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی، زبان انگلیسی به‌طور گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید بدون نیاز به یادگیری زبان ترکی در آن‌ها تحصیل کنید.

تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی

یکی از راه های مهاجرت به قبرس شمالی، تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور است. دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های پزشکی، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، مدیریت هتل، گردشگری، مدیریت رویدادها، بازاریابی، ارتباطات، رسانه‌های اجتماعی، ریاضیات، علوم انسانی و علوم تربیتی به دانشجویان ارائه می‌دهند. رشته‌هایی که به زبان ترکی در دانشگاه‌های قبرس شمالی تدریس می‌شوند، همگی رایگان هستند.

قبرس شمالی به‌مثابه دروازه ورود به اروپا است. شما با اخذ مدرک از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی می‌توانید در ترکیه و حتی سراسر اروپا کار کنید. پس از فارغ‌التحصیلی، مدارک شما باید توسط YOK (انجمن آموزش عالی قبرس شمالی) و YODAK (انجمن آموزش عالی ترکیه) تأیید شود.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در شهر تاریخی فاماگوستا واقع شده و یکی از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی است. این دانشگاه با مساحت ۲۲۰۰ هکتار ساخته شده و در مرکز شهر واقع شده است و پذیرای بیش از ۱۷۵۰۰ دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور جهان است.

کیفیت آموزش در دانشگاه مدیترانه شرقی توسط نهادهای آموزشی معتبر بین‌المللی مانند یونسکو، اتحادیه دانشگاه‌های اروپا (EUA)، ABET، AACSB و tedQual تأیید شده است و به همین دلیل مدارک اعطاشده در این دانشگاه، از اعتبار بالایی برخوردارند. همچنین، این دانشگاه برنامه‌های تعویض دانشجو را نیز ارائه می‌دهد و دانشجویان می‌توانند در کشورهایی مانند ایالات‌متحده، کانادا و استرالیا تحصیل کنند.

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک یکی از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی واقع در نیکوزیا است. این دانشگاه، یک موسسه بسیار رقابتی با امکانات پیشرفته بوده و با استانداردهای بالا به دانشجویان آموزش می‌دهد. در حال حاضر در این دانشگاه، کلیه دانشجویان بین‌المللی که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر برنامه‌ای پذیرفته‌شده‌اند، از ۵۰٪ بورسیه برخوردارند.دانشگاه خاور نزدیک به دانشجویان خود کمک‌هزینه‌ای تحت عنوان “بسته‌های همه‌جانبه” ارائه می‌دهد که هزینه تحصیل و شهریه، محل اقامت (اتاق‌خواب ۴ نفره) و غذا در کافه‌تریای دانشگاه را با هزینه‌ای معادل ۴۴۰۰ یورو در سال پوشش می‌دهد.

Near Eastern Universityمهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | of Northern Cyprus

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه خاور نزدیک، بین ۵۶۰۰ تا ۱۲۶۰۰ یورو در سال است. برای کارشناسی ارشد، دانشجویان بین‌المللی به‌طور متوسط باید ۱۶۰۰ یورو در هر ترم بپردازند. همچنین، هزینه هر ترم دکترا در این دانشگاه ۸۰۰ یورو است. تحصیل در هر مقطع به‌طور متوسط شامل ۲۰۰ یورو اضافی برای فعالیت‌های اجتماعی و ۵۰ یورو برای بیمه درمانی است.

تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه

GAU یکی از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی و یک موسسه خصوصی عالی برای یادگیری با استانداردهای بین‌المللی و تکنیک‌های آموزشی مدرن با متخصصان آموزش‌دیده داخلی و خارجی است. کیفیت آموزش در این دانشگاه تقریباً هم‌سطح با ایالات‌متحده آمریکا است و خبر خوب این است که هزینه‌های این دانشگاه بسیار مقرون‌به‌صرفه تر از آمریکا است.

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در دانشکده حقوق ۷۱۹۲ یورو، در دانشکده مهندسی ۶۸۷۷ یورو، در دانشکده داروسازی ۱۰۵۰۰ یورو است.

تحصیل در دانشگاه بین‌المللی قبرس

دانشگاه بین‌المللی قبرس یک دانشگاه خصوصی مدرن در نیکوزیا است. هزینه تحصیل در این دانشگاه، از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت است. البته، همه دانشجویان بین‌المللی مشمول دریافت بورسیه ۵۰% از این دانشگاه هستند. یکی از نقاط قوت این دانشگاه، امکان پرداخت شهریه به‌صورت قسطی است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه بین‌المللی قبرس، ۵۸۴۳ یورو در سال است. البته، هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ۱۰۶۴۵ یورو، در رشته پزشکی ۱۲۹۵۵ یورو و در رشته داروسازی ۷۸۴۴ یورو در سال است. هزینه هر ترم کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه بین‌المللی قبرس، ۳۵۰ یورو است.

همچنین، این دانشگاه سبدهای معیشتی که شامل هزینه تحصیل، اقامت، حمل‌ونقل، بیمه درمانی و وعده‌های غذایی هستند را به برخی دانشجویان اعطا می‌کند. ارزش این سبدها حدود ۴۵۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو است.

European University of Lefkada, Northern Cyprus  مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |

تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه تقریباً ۲۸ سال است که در لیست دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی قرار گرفته و از محبوبیت زیادی میان دانشجویان قبرسی برخوردار است. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده بوده و تمامی برنامه‌های خود را به زبان‌های ترکی و انگلیسی در هر مقطع تحصیلی ارائه می‌دهد.

شهریه همه برنامه‌های کارشناسی و کاردانی در دانشگاه اروپایی لفکه ۵۴۰۰ یورو در هرسال تحصیلی است. به‌جز شهریه برنامه داروسازی که ۷۴۰۰ یورو و برنامه دندانپزشکی که ۱۶۴۰۰ یورو در هرسال تحصیلی است. همچنین، هزینه هر ترم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ۲۵۰ یورو و هر ترم دکترا، ۳۵۰ یورو است.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی

برای ورود به قبرس شمالی، چه برای تحصیل، چه سفر و چه تجارت، شما فقط به ویزای فرودگاهی نیاز دارید. به‌طورکلی، روند اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی بسیار سریع‌تر و بی‌دردسرتر از سایر کشورهاست. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 1. آخرین مدرک تحصیلی + ریزنمرات
 2. کپی گذرنامه
 3. شناسنامه اسکن شده
 4. مدرک زبان تافل (حداقل ۶۵) یا مدرک زبان آیلتس (حداقل ۵٫۵)

دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، می‌توانند پس از ورود به دانشگاه موردنظر در قبرس شمالی، در دوره‌های آموزش زبان دانشگاه شرکت کنند. لازم به ذکر است که این دوره‌ها یک‌ساله بوده و هزینه آن‌ها از ۲۵۰۰ یورو شروع می‌شود

خوابگاه دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی

اکثر دانشجویان در دو سال اول تحصیلی خود ترجیح می‌دهند در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند. مزایای اقامت در دانشگاه فراتر از ایمنی و دسترسی آسان به کلاس‌ها است. سالن‌های اقامت فرصتی مناسب برای ملاقات با دوستان جدید از فرهنگ‌های مختلف، دسترسی آسان به بسیاری از رستوران‌ها که گاهی تا ساعات اولیه صبح باز هستند و استفاده از امکانات ورزشی داخلی و خارجی است. خوابگاه‌های قبرس شمالی همیشه در سراسر اروپا زبانزد بوده‌اند.

هزینه خوابگاه در قبرس شمالی به‌طور متوسط ۲۵۰۰ دلار در سال است. نکته مهم این است که اگر ۲ نفر در یک خوابگاه زندگی کنند باید هردو همان ۲۵۰۰ دلار را بپردازند و هزینه نصف نمی‌شود. این ۲۵۰۰ دلار شامل هزینه‌های آب، برق، اینترنت و … است. هزینه اجاره یک واحد مسکونی در قبرس شمالی ۱۴۰۰ لیر در ماه است و البته هزینه‌های آب و برق جداگانه حساب می‌شوند و حدود ۳۰۰ لیر در ماه هستند.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی

چرا تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی؟

 1. شهریه مقرون‌به‌صرفه
 2. خوابگاه‌های فول امکانات با هزینه کم
 3. امکان کار در قبرس شمالی در حین تحصیل
 4. بدون نیاز به مدرک زبان
 5. امکان اخذ بورسیه تحصیلی ۵۰%
 6. بدون نیاز به اخذ ویزای قبرس شمالی
 7. آموزش مطابق با سیستم آموزشی آمریکا
سوالات متداول

آیا دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی معتبر هستند؟
بله، همه دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی توسط YODAK (انجمن آموزش عالی ترکیه) تایید شده‌اند.

آیا امکان کار حین تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی وجود دارد؟
بله، همه دانشجویان می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

آیا امکان اخذ ویزای همراه برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی وجود داد؟
بله، تمامی دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تقاضای ویزای همراه کنند.

بهترین دانشگاه قبرس شمالی کدام است؟
دانشگاه های خاور نزدیک و مدیترانه شرقی از برترین دانشگاه های این کشور و همچنین در لیست QS هستند.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف

 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف

اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف

سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید