نویسنده البرز گروپ ۹ تیر ۱۴۰۲ 0 نظر

اطلاعات کاربردی فرودگاه ارجان قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | اطلاعات کاربردی فرودگاه ارجان قبرس شمالی

معرفی فرودگاه ارجان قبرس شمالی و راه های دسترسی آن

فرودگاه ارجان قبرس شمالی ( Ercan International Airport ) تنها فرودگاه این جزیره خودمختار در آب‌های دریای مدیترانه می‌باشد که در منطقه ارجان این جزیره توسط ارتش بریتانیا در جریان جنگ جهانی دوم ساخته شده است و با پایتخت قبرس شمالی یعنی شهر نیکوزیا حدود ۱۳ کیلومتر فاصله دارد. اغلب توریست‌ها از کشورهای مختلف جهان به صورت هوایی به جزیره قبرس شمالی سفر می‌کنند و در روزهای گرم بهار و تابستان پروازهای متعددی در فرودگاه بین المللی ارجان قبرس شمالی فرود می‌آید تا توریست‌ها در اسرع وقت بتوانند خود را برای گذراندن تعطیلات به این جزیره رویایی برسانند.

فرودگاه ارجان تاریخچه طولانی دارد، اما در سال‌های اخیر مورد بازسازی قرار گرفته و پروژه توسعه این فرودگاه در سال ۲۰۲۰ به صورت کامل به اتمام رسیده است.

فضای فرودگاه ارجان قبرس شمالی پس از بازسازی صورت گرفته بسیار جذاب و راحت شده و مسافرانی که از طریق این فرودگاه وارد جزیره قبرس شمالی می‌شوند از خدمات ارائه شده در فرودگاه بین المللی ارجان راضی هستند. اگر قصد عزیمت به جزیره قبرس شمالی را دارید، حتما این مقاله از مجله گردشگری الی گشت را تا انتها بخوانید تا شما را با فرودگاه بین المللی ارجان بیشتر آشنا کنیم.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | ercan-international-airport-cyprus

فرودگاه ارجان قبرس شمالی

فرودگاه ارجان قبرس شمالی (Ercan International Airport) تنها راه دسترسی هوایی به این جزیره توریستی در قلب دریای مدیترانه است و اغلب مسافران خارجی از طریق این فرودگاه بین المللی وارد جزیره قبرس شمالی می‌شوند تا تعطیلات خود را در این جزیره خوش آب و هوا بگذرانند. طبق آمارهای رسمی در حال حاضر روزانه بیش از ۱۰۰ پرواز از فرودگاه ارجان قبرس شمالی انجام می‌شود و یکی از شلوغ ترین فرودگاه‌های این منطقه است. تقاضا برای سفر به قبرس شمالی معمولا در فصل بهار و تابستان بیشتر می‌شود و اغلب مسافران با پروازهای ایرلاین‌های ترک خود را به فرودگاه بین المللی ارجان می‌رسانند، اطلاعات این فرودگاه عبارتند از:

نام فرودگاه بین المللی ارجان: Ercan International Airport
کد یاتا: ECN
کد ایکائو: LCEN
نوع فرودگاه: خصوصی
ارتفاع از سطح دریا: ۱۲۳ متر
وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی ارجان: ercanhavalimani.com

امکانات

امکانات فرودگاه ارجان قبرس شمالی با توجه به شرایط و موقعیت این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و مسافرانی که از طریق این فرودگاه وارد جزیره قبرس شمالی می‌شوند از خدمات و امکانات موجود در فرودگاه معمولا راضی هستند. تنوع کافه‌ها و رستوران‌ها هم در فرودگاه بین المللی ارجان خوب است و مسافران می‌توانند در زمان انتظار برای پرواز غذا و نوشیدنی مورد علاقه خود را در این کافه‌ها و یا رستوران‌ها میل کنند. تمامی کافه‌ها و رستوران‌های این فرودگاه به صورت ۲۴ ساعته فعال است و بدون وقفه به مسافران خدمات می‌دهند.

"مهاجرت

این فرودگاه دارای پارکینگ بزرگ با گنجایش ۸۰۰ خودرو هم برای استفاده مسافران خود دارد. برای مسافرانی هم که تمایل دارند در زمان حضور در فرودگاه از خدمات ویژه استفاده کنند . در این فرودگاه یک سالن VIP هم مهیا کرده‌اند. همچنین چند فروشگاه فری شاپ هم در ترمینال فرودگاه ارجان برای خرید کردن محصولات بدون گمرکی وجود دارد . و مسافران بدون پرداخت عوارض گمرکی می‌توانند از کالاهای متنوع این فروشگاه‌ها خرید کنند.

همراه ما باشید با مطالب خواندنی البرز گروپ قبرس

سوالات متداول

۱. آیا فرودگاه ارجان قبرس شمالی بین المللی است؟
در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که مناقشه بین قبرس شمالی و جنوبی هنوز هم ادامه دارد . و تنها کشوری که استقلال قبرس شمالی را به عنوان یک کشور پذیرفته جمهوری ترکیه است، به همین دلیل در حال حاضر به جز ایرلاین‌های ترکیه هیچ شرکت هواپیمایی دیگری پرواز مستقیم به فرودگاه  ندارد. به همین دلیل این فرودگاه جز فرودگاه‌های بین المللی محسوب نمی‌شود . و مسافران فقط با استفاده هواپیماهای ایرلاین‌ها ترک می‌توانند خود را به جزیره قبرس شمالی برسانند.

۲.  در کدام قسمت جزیره قبرس شمالی قرار دارد؟
در فاصله ۱۳ کیلومتری از شهر نیکوزیا پایتخت جزیره قبرس شمالی قرار گرفته و مسافران از این فرودگاه دسترسی راحتی به مرکز شهر دارند.

۳. آیا در زمان ورود به فرودگاه باید ویزا داشته باشیم؟
خیر، اتباع ایرانی در زمان سفر به این جزیره می‌توانند ویزا فرودگاهی بگیرند . و فقط باید در زمان سفر به این جزیره گذرنامه معتبر با حداقل ۷ ماه اعتبار همراه خود داشته باشند.

"مهاجرت

۴. بهترین زمان برای سفر به قبرس شمالی کی است؟

اواسط اسفند ماه تا اواسط فصل بهار بهترین زمان برای سفر به جزیره قبرس شمالی است . البته بسیاری از گردشگران هم برای تفریح در سواحل قبرس شمالی روزهای گرم تابستان را برای سفر به این جزیره انتخاب می‌کنند.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف

 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف

اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف

سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید