نویسنده البرز گروپ ۲۱ آبان ۱۴۰۲ 0 نظر

بد و خوب خرید ملک در قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | بد و خوب خرید ملک در قبرس شمالی

معایب و مشکلات خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی  | بارها شنیده‌ایم که محبوب‌ترین، مطمئن‌ترین و آسان‌ترین راه برای مهاجرت به قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع فکر کنیم، به هر حال در هر مسیری، هم نکات مثبت وجود دارد و هم نکات منفی. مهم این است که بتوانیم اطلاعات کامل از مزایا و معایب آن مسیر داشته باشیم و با بررسی اولویت‌ها و میزان ریسک موجود، قدم در راه بگذاریم.

در مورد مهاجرت به قبرس شمالی هم همین است. باید معایب و مشکلات خرید ملک در قبرس شمالی را هم بدانیم. گاهی اوقات از پیش دانستن اینگونه مسائل، می‌تواند کمک کن تا با نگاهی باز و آگاهانه از مشکلات عبور کنیم. با ما همراه باشید تا به بررسی کامل مسائل خرید ملک در قبرس شمالی بپردازیم:

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

اجاره واحد مسکونی به اتباع خارجی در قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی

معایب خرید ملک در قبرس شمالی

بارها در خصوص مزایای خرید ملک در قبرس شمالی صحبت کردیم. پرداختن به موضوع معایب و مشکلات خرید خانه در قبرس شمالی، برای اشخاصی که تمایل به مهاجرت به قبرس شمالی دارند، ضروری و لازم است.

  • سند مالکیت ملک

سند مالکیت املاک در قبرس شمالی پس از وقوع جنگ در قبرس و جدایی قبرس شمالی از بخش یونانی نشین، تغییرات اساسی در اسناد مالکیت به وجود آمد. اگر درباره‌ی ماهیت و قابلیت‌های اسناد اطلاع نداشته باشید، ممکن است در آینده ضررهای غیر قابل جبرانی برایتان به همراه داشته باشد. در زمان خرید ملک، حتما از فروشنده نوع سند را جویا شوید. اگر اطلاعات دقیقی در خصوص انواع سند ماکیت در قبرس شمالی ندارید، حتما از مشاوران حرفه‌ای و وکلای خبره کمک بگیرید.

نکته: برخی از سرمایه گذاران نگران بی موردی در خصوص اتحاد قبرس و ادعای یونانیان بر زمین و املاک دارند.

باید بدانید که دولت قبرس، بر طبق یک طرح جبران خسارت یونانیان، اعلام کرده که افرادی که ادعایی روی زمین‌های از دست رفته‌ی خود در قبرس شمالی دارند، می‌توانند طبق کمیسیون اموال غیر منقول در نیکوزیا، فقط املاکی که بر روی آن‌ها خرید و فروشی صورت نگرفته را پس بگیرند و همچنین زمین‌هایی با سند اکسچنج هیچ مشکلی نخواهند داشت.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس

فروش خارج از قیمت اصلی

یکی دیگر از مشکلاتی که در خرید ملک در قبرس شمالی وجود دارد، قیمت‌های غیر واقعیِ آن‌ها است. البته این مورد در خصوص مجتمع‌های مسکونی که توسط سازنده‌های مطرح و بزرگ ساخته شده‌اند وجود ندارد. زیرا لیست قیمت‌ها توسط کمپانی تعیین شده و فروشنده هیچ دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد. لیست قیمت‌ها هر روز آپدیت می‌شوند.

در خصوص املاک قدیمی که در شهرها نیز وجود دارند، گزارش شده که مالک قیمت ملک خود را به املاک می‌سپارد و برخی از مشاورین املاک آن را به 2 برابر قیمت به خریدار می‌فروشند و خریدار و فروشنده اطلاعی از این موضوع ندارند. بنابراین اگر قصد خرید املاک قدیمی را هم دارید، سعی کنید از مشاورین املاک شناخته شده، معتبر و منصف خرید خود را انجام دهید.

تعهدات مالک نسبت به مستاجر در قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی

وعده‌ها و آفرهای غیر واقعی

زمانیکه شما برای خرید به برخی از کمپانی‌ها مراجعه می‌کنید، وعده‌هایی به شما می‌دهند که اصولا هیچ کدام از آن‌ها اجرایی نمی‌شود. برخی از این وعده‎‌ها، دریافت اقامت، فول فرنیش کردن ملک، اعطای خودرو و … است که به جهت تشویق شما برای خرید آن ملک مطرح می‌شوند. اگر با کمپانی روبرو شدید که چنین وعده‌هایی به شما داد، حتما آن‌ها را مکتوب کرده و روی کاغذ بیاورید. تنها در این صورت است که می‌توانید پیگیری کنید.

البته بسیاری از کمپانی‌های معتبر هم هستند که به آفرهای خود عمل می‌کنند؛ ولی به دلیل اینکه شکایاتی مبنی بر عدم پایبندی به وعده‌های برخی کمپانی‌ها مطرح شده، بهتر است شما نیز در جریان این مسئله باشید.

برخی هزینه‌های جانبی

گاهی اوقات پس از خرید ملک، با برخی هزینه‌هایی روبرو می‌شوید که قبل‌تر از آن‌ها بی اطلاع بودید. قبل از عقد قرارداد حتما چک کنید که ملک مورد نظرتان بدهی به شهرداری و یا اداره‌ی مالیات نداشته باشد تا بعدا شوکه نشوید!

متاسفانه در بسیاری از مواقع در زمان معامله درباره‌ی هیچ یک از این هزینه‌ها صحبت نمی‌شود.

محقق نشدن تعهدات

در برخی موارد مشاهده شده که متاسفانه ممکن است خریدار پول را پرداخت کند ولی فروشنده اقدام به انتقال سند نکند! و یا سند ملکی به دلیل مشکلات حقوقی امکان نقل و انتقال نداشته باشد.

این از مواردیست که ممکن است هر شخصی نتواند از آن جلوگیری کند. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه کمتر با چنین خطرات و مشکلاتی مواجه شوید و یا در صورت وقوع بتوانید آن‌ها را حل کنید، حتما با وکیل معتمد و مجرب مراحل خرید ملک در قبرس شمالی را پیش ببرید.

تعهدات قانونی خرید خانه در قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی

خرید آنلاین و از راه دور ملک

متاسفانه، خرید ملک در قبرس شمالی آن هم به صورت آنلاین، بسیار پر ریسک است. از مهم‌ترین ریسک‌های آن می‌توان به کلاهبرداری اشاره کرد. ترجیحا تلاش کنید که به صورت حضوری و پس از دیدن ملک مورد نظرتان، اقدام به خردی آن کنید. ممکن است به صورت آنلاین به شما عکس و فیلم‌هایی نشان دهند ولی در حقیقت ملک دیگری را به شما بدهند و یا اصلا ملکی در کار نباشد.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید