نویسنده البرز گروپ ۲ اسفند ۱۴۰۲ 0 نظر

مهاجرت به قبرس شمالی یا روسیه ؟

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | واقعیات زندگی در قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی با روسیه ؟ انتخاب شما کدام است ؟

مهاجرت به قبرس شمالی | روسیه یا قبرس شمالی؟ این سوالی است که احتمالا علاقمندان به تحصیل کم‌هزینه و مهاجرت آسان حداقل یک بار از خود پرسیده‌اند. روند سریع و ساده اخذ ویزا، امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان و فرصت دریافت اقامت پس از تحصیل از مزایای هر دو این کشورها است. روسیه و قبرس شمالی در کنار کشور ترکیه، به‌عنوان کم هزینه‌ترین مقاصد مهاجرتی در میان دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شوند.

شرایط زندگی در این دو کشور تقریباً مناسب است و همچنین امکان اخذ ویزای همراه وجود دارد. اخذ ویزای روسیه و ویزای قبرس شمالی، روندی بسیار ساده و سریع دارد. همچنین، شانس دریافت ویزای این کشورها به نسبت کشورهای اروپایی، بسیار بالاتر است.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

نکات حقوقی که برای خرید ملک در قبرس شمالی باید بدانید :

روسیه یا قبرس شمالی؟

همانطور که می‌بینید، تفاوت‌های بزرگی میان این دو کشور وجود دارد. کشور روسیه پهناورترین کشور دنیا است، درحالی که قبرس شمالی یک جزیره کوچک و کم جمعیت است. قبرس شمالی، تحت حمایت مستقیم دولت ترکیه قرار دارد، به همین دلیل واحد پولش، لیر ترکیه است. مردم روس، اکثراً مسیحی هستند و درصد زیادی از مردم قبرس شمالی، مسلمان هستند. به همین دلیل، شاید قبرس شمالی برای مسلمانان مقصد محبوب‌تری باشد.

مهاجرت به روسیه یا قبرس شمالی؟

راه‌های زیادی برا مهاجرت به خارج وجود دارد. هرچقدر کشوری، شرایط زندگی و کاری بهتری داشته باشد، گزینه‌های مهاجرت بیشتری را نیز در اختیار خارجی‌ها قرار می‌دهد. می‌توانیم بگوییم مهاجرت تحصیلی ساده‌ترین و مهاجرت کاری، کم هزینه‌ترین نوع مهاجرت هستند. خوشبختانه امکان مهاجرت کاری و تحصیلی هم به روسیه و هم به قبرس شمالی، فراهم است.

تحصیل در روسیه یا قبرس شمالی؟

اگر به دنبال تحصیل مقرون به صرفه، امکان کار دانشجویی حین تحصیل، ضروری نبودن مدرک زبان برای پذیرش و دریافت انواع بورسیه‌های تحصیلی هستید، قبرس شمالی و روسیه دو انتخاب عالی برای شما هستند. تحصیل در قبرس شمالی بدون نیاز به مدرک زبان امکان پذیر است. دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی، قبل از ورود شما به دانشگاه، برایتان دوره‌های زبان یک ساله برگزار می‌کنند؛ پس شما نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

تحصیل در روسیه، ملزم به گذراندن دوره پادفک است. شما با شرکت در دوره پادفک روسیه در کنار مهارت‌های دیگر، زبان این کشور را یاد می‌گیرید و آماده ورود به دانشگاه‌های برتر روسیه می‌شوید. شایان ذکر است که تعداد ۱۷ دانشگاه روسیه در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. جالب است بدانید، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه نیز وجود دارد. برای این منظور شما باید در دوره پادفک انگلیسی روسیه شرکت کنید. این دوره به صورت آنلاین نیز برگزار می‌شود. روسیه، از جذاب‌ترین مقاصد تحصیلی برای علاقمندان به تحصیل پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در خارج است.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس سرمایه گذاری قبرس شمالی

سرمایه گذاری در روسیه یا قبرس شمالی؟

خرید ملک در خارج و ثبت شرکت در خارج، از انواع مهاجرت سرمایه گذاری هستند. برای اینکه بتوانید از این روش‌ها، به قبرس شمالی یا روسیه مهاجرت کنید، باید تمکن مالی بالایی داشته باشید. ثبت شرکت در قبرس شمالی، یک راه مطمئن برای اخذ اقامت دائم این کشور است؛ زیرا فساد اداری در این کشور بسیار پایین بوده و فضای سرمایه گذاری مناسبی برای خارجیان فراهم است. برای ثبت شرکت در قبرس شمالی لزومی به حضور فیزیکی نیست و شما می‌توانید از طریق یک وکیل مهاجرتی، به‌راحتی شرکت خود را در این کشور ثبت کنید.  همچنین، تنها نوع شرکتی که در قبرس شمالی مشمول مالیات می‌شود، شرکت تجاری بین‌المللی است که نرخ مالیتش فقط ۱% است.

با ثبت شرکت در روسیه امکان دریافت اقامت و حتی پاسپورت این کشور وجود دارد. برای ثبت شرکت در روسیه، نیازی به سابقه کار و رزومه کاری خاصی نیست و فقط یک بیزنس پلن مناسب، کفایت می‌کند.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


زندگی در روسیه یا قبرس شمالی؟

حالا که با مشخصات کلی و شرایط مهاجرت به این دو کشور، آشنا شدیم نوبت به شرایط زندگی و فرهنگ این کشورها است. میزان نزدیک بودن فرهنگ یک کشور می‌تواند فاکتور مهمی برای مهاجرت و زندگی در آن کشور باشد. به عنوان مثال، دلیل اینکه ایرانیان زیادی مهاجرت به ترکیه را انتخاب می‌کنند، همین نزدیک بودن فرهنگ‌ها و دین مردم ترکیه است. در ادامه به بررسی شرایط فرهنگی روسیه و قبرس شمالی می‌پردازیم تا آخرین پله مقایسه این دو کشور را نیز پشت سر بگذاریم.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |  سبک زندگی مردم قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی

فرهنگ قبرس شمالی یا روسیه؟

در روسیه حدود ۱۶۰ گروه گوناگون قومی و فرهنگی زندگی می‌کنند. روسیه معروف به فرهنگ قومیت‌های گوناگونی چون اسلاو، چچن، تاتار و باشقیر است. روس‌ها روحیه‌ای سرد و خشک دارند و هرگز در اولین ملاقات با شما گرم و صمیمی نمی‌شوند. برعکس، مردم قبرس شمالی افرادی خونگرم، صمیمی و پایبند به ارزش‌های سنتی و خانوادگی هستند. مفهوم “خانواده” در قبرس شمالی بسیار ارزشمند است و همه افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند، آخر هفته‌ها به دیدار خانواده‌شان می‌روند. مردم قبرس شمالی برای پدربزرگ و مادربزرگ خود احترام زیادی قائل هستند و به سالمندان این کشور بسیار اهمیت می‌دهند.

غذای روسیه یا قبرس شمالی؟

در گذشته، اغلب مردم روسیه کشاورز بودند و غذای غالب آن‌ها سوپ و نان بود. غذاهای روسی که در جشن‌ها صرف می‌کنند، شامل بالک ماهی خاویاری دودی، ماهی خاویاری با ترب کوهی، خاویار قرمز، سیاه و صورتی، قارچ‌ترش و شور است. از دیگر غذاهای رایج و سنتی در روسیه می‌توان به کاشا؛ مخلوطی از غلات و فرنی، سوپ‌هایی مانند گل گاوزبان، پنکیک، پای پیروگی با نمک‌های مختلف و بسیاری از غذاهای مبتنی بر خمیر اشاره کرد. مرغ، خورش، گوشت و کلم از غذاهای پرطرفدار روزانه در روسیه هستند.

قبرس شمالی، مکان‌های فراوانی برای غذا خوردن دارد. از ساده‌ترین میخانه‌ها گرفته تا رستوران‌های شیک بین‌المللی، همه نوع انتخابی برای شما وجود دارد. اکثر غذاهای لذیذ و پرطرفدار در قبرس شمالی، ریشه یونانی دارند. از غذاهای جذاب این کشور که باید حتماً امتحان کنید، می‌توان به کوپس و کلفتیکو اشاره کرد.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | زندگی در قبرس شمالی

اقامت دائم و تابعیت قبرس شمالی یا روسیه؟

برای اخذ اقامت دائم هر کشوری، شما باید چندسال بطور مداروم در آن کشور زندگی کنید. اگر ۶ سال مداوم در قبرس شمالی حضور داشته باشید، می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. همچنین، پس از گذشت ۱۰ سال زندگی و کار در این کشور مشمول دریافت وایت کارت (تابعیت) قبرس شمالی خواهید شد و می‌توانید برای پاسپورت این کشور نیز اقدام کنید.

روند دریافت اقامت دائم و پاسپورت روسیه نسبت به دیگر کشورها کوتاه‌تر است. در صورت داشتن اقامت موقت این کشور (به غیر از اقامت تحصیلی) گرفتن پاسپورت و اقامت دائم روسیه معمولاً بیشتر از دو سال طول نخواهد کشید. شخص متقاضی مهاجرت به روسیه، پس از ورود به این کشور و گذشت ۶ ماه از اقامت موقت، امکان درخواست اقامت دائم را خواهد داشت. یک سال پس از دریافت اقامت دائم روسیه، شخص می‌تواند پاسپورت روسیه را درخواست کند.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

 

پیام بگذارید