نویسنده البرز گروپ ۸ دی ۱۴۰۲ 0 نظر

دریافت پاسپورت و ویزای قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | ویزای قبرس شمالی .

چگونه ویزای قبرس شمالی بگیریم؟

دریافت ویزای قبرس شمالی | جمهوری ترک قبرس شمالی کشوری است که تا حدودی در بین کشور‌های جهان شناخته شده‌است. قبرس شمالی در بخش شمال شرقی و شمال جزیره قبرس قرار دارد. جزیره قبرس خود یکی از مسیر‌های شلوغ در حمل و نقل جهانی است که سه قاره، آفریقا و آسیای غربی و اروپا را به هم متصل می‌کند. تا به امروز تنها کشوری که TRNC را به رسمیت شناخته‌است، ترکیه است.

در این مطلب قصد داریم بگوئیم چگونه ویزای قبرس شمالی بگیریم و هزینه‌ ویزای قبرس چقدر است و مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی به چه صورت است.

افراد ایرانی و مقیم ایران برای این که بتوانند به قبرش شمالی سفر کنند، نیاز به ویزای آن دارند. اما اگر شما پاسپورت کشورهای انگلیس و یا آمریکا را دارید بدون ویزا به راحتی می‌توانید به قبرس شمالی سفر کنید. ویزای قبرس شمالی شینگن نیست ولی چون این منطقه در اتحادیه اروپا قرار دارد، قوانین دریافت ویزا هم مانند قوانین برای دریافت ویزای شینگن است.

ویزای قبرس شمالی در صورتی به دعوت نامه نیازی ندارد که به صورت گروهی و تور یا ویزای توریستی گرفته شود، اگر قصد سفر به صورت انفرادی را دارید باید از دعوت نامه استفاده کنید. در صورت داشتن ویزای قبرس شمالی، می‌توانید به کشور‌های کرواسی، بلغارستان و رومانی نیز سفر کنید.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | ویزای قبرس شمالی

ویزا برای قبرس شمالی انواع مختلفی دارد که شما باید مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی را بدانید  :

ویزای موقت اقامت قبرس شمالی

ویزای موقت اقامت فقط در موارد زیر برای اتباع خارجی صادر می شود :

 1. صدور ویزا برای اقامت موقت تحقیق‌های علمی: کسانی که قصد انجام تحقیق‌های علمی در قبرس شمالی دارند می‌توانند تا پایان انجام تحقیق خود ویزا بگیرند.
 2. صدور ویزا برای اقامت موقت خانوادگی: اتباع خارجی که قصد دارند همراه خانواده ویزای اقامت خانوادگی دریافت کنند، می‌توانند در مدت 90 روز ویزای اقامت موقت خود را دریافت کنند.
 3. صدور ویزا برای کارهای اداری: کسانی که در قبرس شمالی تصمیم به انجام کار اداری دارند و یا درخواست شده‌اند، می‌توانند تا مدت به پایان رسیدن کار خود ویزا داشته باشند.
 4. صدور ویزا برای اقامت موقت دانشجویی: اتباع خارجی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی دارند، بعد از ثبت نام رسمی در دانشگاه می‌توانند ویزای شصت روزه دریافت کنند.
 5. صدور ویزا برای دانشجویانی که از دانشگاه TRNC فارق التحصیل شده‌اند: برای فارغ‌التحصیلانی که حداقل سه سال در برنامه‌های چهار ساله TRNC تحصیل کرده‌اند و یا کسانی که در برنامه‌های آموزش عالی بعد دوسال فارغ التحصیل شده‌اند می‌توانند به مدت 30 روز ویزا دریافت کنند.
 6. صدور ویزا برای املاک غیر منقول: کسانی که سند عملکردی دارند که نشان دهنده املاک غیر منقول است می‌توانند به مدت 90 روز ویزا اقامت موقت دریافت کنند. این افراد مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی خاصی دارند.

صدور ویزای قبرس شمالی

 • ویزای توریستی قبرس شمالی : اگر شما به عنوان فردی با دعوت نامه قصد سفر به قبرس شمالی برای دیدن خانواده خود را دارید، می‌توانید به مدت 60 روز در قبرس به سر ببرید و هزینه‌ ویزای قبرس برای شما کمتر است. اگر قصد سفر به قبرس شمالی به صورت گروهی و یا تور دارید، بعد از هفت روز کاری ویزای شما داده می شود و شما به مدت 14 روز می‌توانید در قبرس بمانید.
 • ویزای عالی VORA قبرس شمالی : برای اتباع خارجی که با اجازه اولیه برای کار بیگانگان طبق قوانین وارد کشور شده‌اند، به مدت سی روز ویزا صادر می‌شود.
 • ویزای استقرار تجاری قبرس شمالی : به مدت سی روز برای افرادی که برای شروع کسب و کار به این منطقه آمده‌اند، صادر می‌شود.
 • ویزای آموزش برای خدمت در قبرس شمالی : اتباع خارجی که می‌خواهند برای کار‌آموزی و یا آموزش‌های ضمن خدمت وارد قبرس شمالی شوند، می‌توانند به مدت 90 روز اقامت موقت بگیرند.

روش اخذ ویزای قبرس شمالی

اگر دعوت نامه ندارید و قصد سفر همراه با تور را دارید، باید به آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید و از آن طریق ویزای توریستی خود را دریافت کنید و از هزینه‌ ویزای قبرس مطلع شوید. اگر که شما دعوت نامه‌ای از طرف قبرس شمالی دارید، مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی به این صورت است که باید با کلیه مدارک‌ها به کارگزاری BLS که در شهر تهران است، مراجعه کنید.

در کارگزاری باید فرم ویزا برای ورود به قبرس شمالی را پر کنید و به مسوول کنسول سفارتخانه تحویل دهید. در صورت سفر به صورت گروهی، مدارک شما و تمام برنامه سفر به طور کامل توسط آژانس مسافرتی به کنسول سفارتخانه ارسال می‌شود.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | ویزای قبرس شمالی

پرداخت هزینه ی ویزای قبرس شمالی

افرادی که قصد دریافت ویزا توریستی قبرس شمالی را دارند، باید از هزینه‌ ویزای قبرس اطلاع پیدا کنند. برای این کار باید به کنسولگری قبرس در کشور خود مراجعه کنند. کنسولگری قبرس شمالی در ایران، در شهر تهران در خیابان زعفرانیه قرار دارد. هزینه‌ ویزای قبرس برای ورود یک نفر 20 یورو است و هزینه ویزای قبرس برای ورود چندگانه شصت یورو است.

هزینه ویزای قبرس باید به صورت نقد همزمان با ارسال درخواست ویزا به BLS می‌باشد. بعد از پرداخت می‌توانید رسید رسمی پول خود را از بخش کنسولگری سفارت دریافت کنید. به این نکته توجه کنید که اگر سفر شما به قبرس کنسل شد، پولی به شما پس داده نمی‌شود.

مواردی که باید در زمان گرفتن ویزا برای قبرس شمالی بدانید :

 1. افرادی که ویزای شینگن معتبر دارند، شاید بتوانند بدون گرفتن ویزای قبرس وارد قبرس شمالی شوند.
 2. باید توجه کنید که بررسی کامل درخواست شما برای صدور ویزای توریستی 7 روز کاری است. پس شما باید شش ماه قبل از زمان سفر، باید برای دریافت ویزا اقدام کنید.
 3. ایرانیانی که پاسپورت‌های خدماتی و یا دیپلماتیک دارند، بدون گرفتن ویزا می‌توانند به قبرس شمالی سفر کنند.
 4. اگر برای شما دعوت نامه‌ای ارسال شده‌است باید برای انجام انگشت نگاری و هم چنین تحویل مدارک خود به کارگزاری در تهران مراجعه کنید.

اگر شما قصد سفر به قبرس شمالی به صورت تور و یا گروهی با ویزای توریستی را دارید، ‌دیگر نیاز به مراجعه به کارگزاری برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ندارد. تمامی کارهای شما برای سفر توسط آژانس مسافرتی انجام می‌شود.

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید