نویسنده البرز گروپ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ 0 نظر

تاریخچه شهر باستانی سالامیس

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | تاریخچه شهر باستانی سالامیس

شهر باستانی سالامیس

شهر باستانی سالامیس | طبق افسانه ها، سالامیس در حدود 1180 قبل از میلاد توسط توسر (Teukros)، پسر تلامون، پادشاه سالامینا، در سرزمین اصلی یونان تاسیس شد. برادر قهرمان آژاکس، او پس از ناکامی در انتقام مرگ برادرش، نتوانست از جنگ تروا به خانه بازگردد.

امروزه بقایای وسیع و پراکنده این پادشاهی باستانی، در 9 کیلومتری شمال فاماگوستا در سمت دریای فاماگوستا-بوغاز هاوی، یکی از برترین مکان‌های باستان‌شناسی جزیره است. سالامیس پس از آغاز افسانه‌ای خود، بعداً تحت فرمانروایی آشور درآمد. اولین ذکر ثبت شده از آن بر روی یک استوانه آشوری مربوط به 709 قبل از میلاد است.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی
پس از نبرد زمینی و دریایی بین یونانیان و ایرانیان در سال 450 قبل از میلاد، شهر (و جزیره) تسلیم شد. این شهر تا زمانی که پادشاه میهن پرست اواگوراس برای آن جنگید و استقلال را به دست آورد، این شهر تحت کنترل پارسیان باقی ماند. در دوران سلطنت او سالامیس شکوفا شد. پول خود را منتشر کرد و صحنه فلسفی و ادبی پر رونقی را پرورش داد و متفکران و شاعران برجسته یونانی را پذیرفت.بعدها، پس از اینکه اسکندر مقدونی به تسلط ایرانیان بر جزیره پایان داد، شهر دوره کوتاهی از صلح را دید. نیکوکرون (آخرین پادشاه سالامیس) تسلیم حکومت اسکندر شد و پس از مرگ اسکندر به همکاری با فرمانروایان بعدی بطلمیوسی ادامه داد و قیام های دیگر پادشاهی های قبرس را سرکوب کرد. مرگ نیکوکرون در سال 311 قبل از میلاد یک راز باقی مانده است. برخی از متون می گویند که او خودکشی کرده است و برخی دیگر معتقدند که او به قتل رسیده است. آنچه واضح است این است که علیرغم حکومت بطلمیوس بر سالامیس تا سال 58 قبل از میلاد، شهر پس از مرگ نیکوکرون شروع به فروپاشی کرد.

تا زمانی که قبرس به مستعمره روم تبدیل شد، شهر دوباره با بازسازی و کارهای عمومی رونق گرفت. در ادامه دو زلزله و یک موج جزر و مدی متحمل شد که به لطف امپراتور کنستانتین دوم نیاز به بازسازی مجدد داشت. در سال 350 پس از میلاد این شهر به کنستانتیا تغییر نام داد و اسقفی اعلام شد.  کنستانتیا از مشکلات مشابهی با سلف خود رنج می برد و در قرن هفتم و هشتم متحمل حملات اعراب ساراسین شد. بندر گل و لای آن غیرقابل استفاده شد و شهر اساساً فراموش شد. بسیاری از سنگ های آن بعدها برای ساخت فاماگوستا استفاده شد.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | شهر باستانی سالامیس

ورزشگاه

بقایای سالن بدنسازی شهر، با حیاط ستون‌دار و استخرهای مجاور که برای ورزش و نوازش استفاده می‌شود، به عظمت اولیه سالامیس اشاره دارد. رواق شمالی آن با مجسمه های بی سر احاطه شده است که توسط متعصبان مسیحی به عنوان نمادی از عبادت بت پرست غارت شده اند. بسیاری از افرادی که از حملات متعدد جان سالم به در برده بودند، از سال 1974 ناپدید شده اند. خوشبختانه، برخی از آنها به موزه قبرس نیکوزیا راه یافتند و اکنون به عنوان نمایشگاه های ارزشمندی شناخته می شوند.

حمام ها

در شرق رواق، حمام های هلنیستی و رومی قرار دارند که می توانید سیستم گرمایش از کف را مشاهده کنید. ورودی جنوبی دارای نقاشی دیواری دو وجهی است و در تالار جنوبی دو تا از بهترین موزاییک‌های محل قرار دارند که مربوط به قرن سوم و چهارم پس از میلاد است.

یکی از موزاییک ها لدا و قو را به تصویر می کشد، دیگری آپولو و آرتمیس را در حال مبارزه با نیوبیدها نشان می دهد. برخی معتقدند که دومی صحنه نبرد جنگجویان و آمازون ها است.

تئاتر

قدمت این تئاتر از زمان آگوستوس (31 قبل از میلاد تا 14 پس از میلاد)، زمانی 15000 تماشاگر داشت. بخش اعظم آن در اثر زلزله ویران شد و مهاجمان سنگی بلوک‌های آن را برای ساختن پروژه‌ها در جاهای دیگر تصرف کردند. از آن زمان، تا حدی بازسازی شده است و گاهی اوقات میزبان رویدادهای فضای باز است.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | تاریخچه شهر باستانی سالامیس ...

ویلای رومی

در جنوب تئاتر، ویلا در ابتدا یک سازه دو طبقه بود که از یک تالار پذیرایی و یک حیاط داخلی با رواق ستوندار تشکیل شده بود. این ویلا مدتها پس از رها شدن شهر و استفاده به عنوان کارخانه روغن زیتون مورد استفاده قرار گرفت. سنگ تراش هنوز هم امروزه دیده می شود.

کلیسای کامبانوپترا

بقایای وسیع این بازیلیکای قرن چهارم، نقطه‌ای حیرت‌انگیز با ستون‌های تکی است که در پشت دریا قرار دارند. در ابتدا این یک کلیسای چشمگیر با سه اپیس بود. در مجموعه پشت کلیسا (که گمان می رود شامل یک حمام است) یک کف موزاییکی پیچیده و به خوبی حفظ شده وجود دارد.

کلیسای آگیوس اپیفانیوس

این کلیسا که زمانی بزرگترین کلیسای قبرس بود، در زمان اسقفی اپیفانیوس (386–403 پس از میلاد) ساخته شد و در طول حملات اعراب در قرن هفتم به طور کامل ویران شد.

مخزن

در انتهای جنوبی سایت به مخزن دوره رومی می رسید که آب را که توسط یک قنات 50 کیلومتری به سالامیس آورده شده بود ذخیره می کرد.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی |  تاریخچه شهر باستانی سالامیس ...

آگورا و معبد زئوس

درست در پشت مخزن، بقایای کمیاب آگورا – محل تجمع شهر در دوران روم – و معبد زئوس که رومیان بر روی یک معبد هلنیستی قدیمی ساخته بودند، وجود دارد. چیز زیادی از هر دو مجموعه باقی نمانده است، سنگ ها برای مدت طولانی برای پروژه های ساختمانی دیگر دزدیده شده اند.

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید