نویسنده البرز گروپ ۲۳ آذر ۱۴۰۲ 0 نظر

اشتغال و نقش زنان قبرس شمالی در جامعه

شرایط زنان قبرس شمالی

نقش زنان قبرس شمالی در جامعه | اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، دانستن شرایط زنان قبرس شمالی، وضعیت حجاب و حقوق اجتماعی زنان در این کشور، طبیعی و نرمال است. همانطور که همه می‌دانیم، زنان هم بخش قابل توجهی از جمعیت یک کشور را تشکیل می‌دهند. خواه زنان بومی باشند، خواه مهاجر!

اگر شما هم خانم هستید، باید درباره‌ی وضعیت اجتماعی، میزان امنیت و سطح آزادی خود در کشور مقصد اظلاعات کافی داشته باشید.

مردان هم، باید از وضعیت اجتماعی و شرایط رفاهی زنان قبرس شمالی مطلع باشند ؛ چرا که شرایط زنان در یک جامعه، ارتباط مستقیمی با وضعیت کل جامعه دارد. چنانچه در کشوری، زنان آزادی نداشته باشند و نتوانند در امور اجتماعی نقش خود را به خوبی ایفا کنند، قطعا آن کشور برای زندگی و مهاجرت، کشور مناسبی نیست. حضور و نیازهای زنان اگر در یک جامعه برطرف نشود ، مشکلات او به زودی خواسته و ناخواسته، دامن‌گیر افراد خانواده نیز می‌شود. اکنون به مقوله‌ی جایگاه زنان در قبرس شمالی و موقعیت و شرایط آنان می‌پردازیم.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | حقوق اجتماعی زنان قبرس شمالی

اشتغال و نقش زنان قبرس شمالی در جامعه

وضعیت میزان اشتغال و نرخ بیکاریِ زنان، یکی دیگر از مسائلی است که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند، میخواهند از آن مطلع باشند. یکی از نمادهای اصلی برای مشخص شدن آزادی زنان در جامعه، مشارکت برابر آنان در فضای اشتغال و کار است.

بر طبق آمار بدست آمده در سال 2015، حدود 35 الی 40 درصد نیروی کار در قبرس شمالی را زنان تشکیل می‌دهند. همچنین بر طبق تحقیقات، 35 درصد از کارمندان دولت، متشکل از زنان جامعه هستند. این ارقام برای یک کشور خاورمیانه‌ای که سعی در حرکت در راستای حقوق بشر و استاندارهای اروپایی و جهانی دارد، بسیار قابل قبول است.

نرخ بیکاری زنان در قبرس شمالی برابر با 8.9 درصد است. نرخ بیکاری مردان 6.5 است، اما در مقایسه با شرایط اجتماعی و موقعیت این کشور، می‌توان گفت که اکنون در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما همچنان جای پیشرفت دارد. در خصوص نوع مشاغلی که زنان قبرس شمالی در آن مشغول به کار هستند، باید گفت که حدود 85 درصد از آنان در بخش خدمات فعال هستند، اما نشانه‌ها بیانگر آینده‌ای بهتر هستند.

در دولت قبرس شمالی، طرح‌ها، مصوبات و آیین نامه‌های مختلفی در قالب طرح‌های اشتغال بومی زنان قبرس شمالی وجود در جریان اجرا است. این طرح‌ها که از سال 2013 آغاز شده، تا به امروز تاثیرات مثبت بسیاری در روند اشتغال زنان بومی داشته است.

بر طبق این طرح و آیین‌نامه‌ها، امتیازات مختلفی به کارفرمایان دولتی و خصوصی برای استخدام زنان جامعه اعطا می‌شود. با این موارد، میل کارفرمایان به استخدام بانوان بیشتر می‌شود.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید