نویسنده البرز گروپ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ 0 نظر

راهنمای سفر به قبرس شمالی در سال ۱۴۰3

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | مزایای خرید زمین در قبرس شمالی نسبت به خرید ملک

همه چیز درباره سفر به قبرس شمالی

سفر به قبرس شمالی  | قبرس زیباترین و سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه به‌شمار می‌رود. سواحل بکر فراوان، جاذبه‌های تاریخی جذاب، فرهنگ اصیل و غذاهای خوشمزه و رنگارنگ، قبرس شمالی را به یک مقصد گردشگری جذاب تبدیل می‌کنند. اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه‌مند هستید، سفر به قبرس شمالی را در برنامه خود قرار دهید.

اگر قرار است به این کشور سفر کنید و به‌دنبال یک راهنمای کامل و جامع هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید؛ چراکه قصد داریم در خصوص معروف‌ترین شهرهای قبرس شمالی، بهترین فصل سفر به این کشور، جاذبه‌های دیدنی، غذاهای محلی قبرسی و رستوران‌های معروف و دیگر موارد، اطلاعات بسیار کاملی در اختیارتان قرار دهیم.

قبرس شمالی از نظر موقعیت جغرافیایی دقیقا با بخش جنوبی ترکیه مرز مشترک دارد که بیش از یک سوم جزیره قبرس را قبرس شمالی با متراژ ۱۲۹۵ مایل مربع پوشش می‌دهد. بندر تاسوکو در ۷۴ مایلی از شمال قبرس قرار گرفته است که مسیر دسترسی به آن از طریق قایق از بندر گیرنه امکان‌پذیر است.

اگرچه قبرس شمالی از نظر جغرافیایی بخشی از اروپا است، اما جمهوری ترک قبرس شمالی هنوز جزو اتحادیه اروپا نیست. از آن طرف قبرس جنوبی که به یونان نزدیک است، جزو اتحادیه اروپا به‌شمار می‌رود. در بالاتر به این موضوع اشاره کردیم که قبرس شمالی روی نقشه در زیر کشور ترکیه قرار دارد و به‌عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی نیز شناخته می‌شود. زبان اصلی مردم در قبرس شمالی، ترکی است، با این وجود بسیاری از مردم به زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی
با البرز گروپ قبرس خرید ملک در قبرس شمالی را تجریه کنید .

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | 11 سوال مهمی که قبل از مهاجرت باید از خود بپرسید!

سفر هوایی به قبرس شمالی

یکی از بهترین و البته آسان‌ترین روش‌ها برای رسیدن به قبرس شمالی، سفر هوایی است. با هواپیما به فرودگاه لارناکا در قبرس جنوبی پرواز کنید و از آن‌جا با ترانسفر به قبرس شمالی بروید، البته می‌توانید به صورت مستقیم به فرودگاه ارکان در قبرس شمالی بروید و سپس برای رسیدن به هتل ماشین کرایه کنید.

دقت داشته باشید اگر پرواز به فرودگاه ارکان در قبرس شمالی را انتخاب کردید، یک توقف کوتاهی در ترکیه خواهید داشت، این در حالی است که پروازهای فرودگاه لارناکا مستقیم هستند. در هر دو صورت کل زمان سفر برای فرودگاه‌های لارناکا و ارکان مشابه هستند.

سفر زمینی به قبرس شمالی

برای تجربه سفر زمینی به قبرس شمالی، باید ابتدا خود را به یکی از بنادر مرسین و آنتالیا در کشور ترکیه برسانید، سپس از آن‌جا با کشتی به قبرس شمالی بروید. افراد زیادی وجود دارد که با ماشین‌های شخصی، خود را به یکی از دو بندر مرسین و آنتالیا می‌رسانند، سپس خودرو خود را با کشتی به قبرس شمالی می‌برند. دقت داشته باشید در صورتی که می‌خواهید با خودرو شخصی خود در قبرس شمالی تردد کنید، باید حتما گواهینامه بین‌المللی و گواهینامه رانندگی در قبرس را داشته باشید.

اطلاعات شهری مورد نیاز- سفر به قبرس شمالی

واحد پولی در قبرس شمالی لیر ترکیه است. شما می‌توانید بعد از رسیدن به قبرس شمالی، پول خود را در یکی از صرافی‌ها تبدیل کنید. صرافی‌های زیادی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می‌دهند. یورو، پوند و دلار آمریکا نیز در قبرس شمالی پذیرفته می‌شود.

اختلاف زمانی زیادی بین ایران و قبرس شمالی وجود ندارد، تنها زمان در قبرس شمالی نیم ساعت عقب‌تر از ایران است، به این معنی که اگر در ایران ساعت ۱۵ ظهر باشد، در قبرس شمالی ساعت ۱۴:۳۰ ظهر است. زبان رسمی در قبرس شمالی ترکی است، البته بسیاری از مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، برخی از افراد در این کشور به زبان‌های روسی و آلمانی نیز حرف می‌زنند. زبان ترکی در قبرس یک تفاوت‌های جزئی با زبان ترکی در کشور ترکیه دارد.

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | تاریخچه شهر باستانی سالامیس

شهرهای معروف قبرس شمالی

در این بخش از راهنمای سفر به قبرس شمالی، قصد داریم به معرفی شهرهای بزرگ و معروف در این کشور بپردازیم. فاماگوستا، کایرنیا و نیکوزیای شمالی از شهرهای معروف در قبرس شمالی به‌شمار می‌روند.

 • فاماگوستا – Famagusta

دومین شهر بزرگ در قبرس شمالی بعد از نیکوزیا، فاماگوستا است که یک شهر بندری پیشرفته در قبرس شمالی به‌حساب می‌آید. از نظر موقعیت جغرافیایی دقیا در شمال شهر نیکوزیا قرار دارد. با رفتن به شهر فاماگوستا می‌توانید از سواحل بکر و دست‌نخورده لذت ببرید، در بازار معروف مصطفی و شهر قدیمی محصورشده قدم بزنید، از سبک معماری متفاوت شهر دیدن کنید و در نهایت با فرهنگ اصیل مردم قبرس آشنا شوید.

بنیاد میراث جهانی در سال ۲۰۱۰، فاماگوستا را یک شهر قرون وسطایی اعلام کرد که یکی از دوازده مکان مهم باستان‌شناسی در جهان است، بنابراین اگر به باستان‌شناسی علاقه‌مند هستید، حتما از این شهر بازدید کنید.

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | رونمایی از جذابیت های شهر گیرنه قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

 • کایرنیا – Kyrenia

کایرنیا که در تلفط ترکی استانبولی گیرنه نیز تلفظ می‌شود، در سواحل شمالی قبرس قرار دارد. بندر و قلعه تاریخی جذاب آن سبب شهرت این شهر در بین گردشگران شده است. وقتی در این شهر قدم می‌زنید، برج مدور ساخته شده در زمان سلطنت لوزینیان، پادشاه قبرس در قرن ۱۳، توجه شما را به خود جلب می‌کند و از میان کوچه‌ها که بگذرید به بندر باستانی و معروف این شهر می‌رسید، جایی که شاهد زیبایی‌های بیشتر این شهر خواهید بود.

 • نیکوزیای شمالی – Lefkoşa

قدمت شهر نیکوزیا به بیش از ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد برمی‌گردد. در قرن هفتم پیش از میلاد، نیکوزیا بخشی از پادشاهی لدرا، یکی از پادشاهی‌های باستانی جزیره، بود. شهر نیکوزیا از همان زمان‌های قدیم پایتخت قبرس بوده است و تا به الان نیز تغییری نکرده است. با نیم ساعت رانندگی از نیکوزیا به کایرنیا می‌رسید.

چشمگیرترین جاذبه دیدنی، مکان بازسازی شده خان (Büyük Han) است که در حال حاضر گالری‌های هنری، بوتیک‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری را در خود جای داده است. در بازدید از نیکوزیای شمالی، حتما از دو محله کوچک دیدن کنید.

یکی از این محله‌ها Samanbahçe است، یک محله با تعداد تقریبی ۷۰ خانه یک طبقه که قدمت همگی به دوران قرن بیستم برمی‌گردد و در حال حاضر به زیبایی هر چه تمام بازسازی شده‌اند و به‌عنوان خانه سالمندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دومین محله‌ای که در نیکوزیای شمالی باید از آن بازدید کنید، Arapahmet است. در این محله می‌توانید معماری سبک عثمانی از اوایل قرن بیستم را به‌خوبی در طراحی ساختمان‌ها، بالکن‌ها و پنجره‌ها ببینید. محله‌های قدیمی در این شهر بسیار بیشتر از آن هستند که بتوانیم در این بخش از راهنمای سفر به قبرس شمالی بیان کنیم، با این وجود با کمی گشت‌وگذار در شهر آن‌ها را کشف خواهید کرد.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | موقعیت جغرافیایی و آب و هوا شهر نیکوزیا

بهترین فصل سفر و آب و هوای قبرس شمالی

قبرس شمالی را می‌توان یک مقصد عالی برای تمام سال دانست، اما اگر با گرمای شدید در تابستان یا سرمای زیاد در زمستان مشکل دارید، بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به قبرس شمالی است.

از اواخر فوریه تا اواخر آپریل سرتاسر جزیره با گل‌های رنگارنگ زیبا پوشیده می‌شود، در ماه‌های ژوئن تا اواسط سپتامبر تقریبا بارانی گزارش نشده است، اما در اوایل تابستان تقریبا جولای تا آگوست، شدت گرما به بیشترین میزان خود می‌رسد، به‌طوری که گاهی باید انتظار دمای ۴۵ درجه سانتی‌گراد را نیز داشته باشید.

بیشترین میزان بارش باران در ماه‌های نوامبر تا فوریه اتفاق می‌افتد، اگرچه باران‌های ناگهانی در ماه اکتبر و بیشتر در ماه مارس رخ می‌دهد. دسامبر و ژانویه رطوبت به بیشترین میزان خود می‌رسد، این در حالی است که ژانویه و فوریه سردترین ماه‌های سال در قبرس هستند. اگر در ماه‌های آپریل و می به قبرس سفر کردید، انتظار باران‌های طوفانی را داشته باشید، البته نیازی نیست نگران باشید؛ چراکه بعد از گذشت یک یا دوز دوباره آفتاب نمایان می‌شود.

اگر برای سفر به قبرس شمالی، فصل زمستان را انتخاب کردید، بد نیست بدانید که بعضی از هتل‌ها و حتی جاذبه‌های دیدنی در ماه‌های اکتبر تا مارس بسته هستند؛ چراکه این فصل بهترین زمان برای مرمت بناهای تاریخی است.

تابستان‌های گرم و خشک قبرس شمالی معمولا از ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد. گردشگران می‌توانند در طول این ماه‌ها بیش از ده ساعت از هوای آفتابی لذت ببرید و نگران هیچ بارانی نباشند. هوا در ماه‌های ژوئن تا اکتبر شرجی است، اما بیشترین شدت شرجی هوا را می‌توان در ماه‌های جولای و آگوست انتظار داشت. هوا در ماه‌های ژانویه و فوریه سرد است، ازهمین‌رو برف در قسمت‌های مرتفع کوه‌های کایرنیا شروع به بارش می‌کند، اما به‌ندرت به مناطق پایین‌تر می‌رسد.

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | گم شدن چمدان در فرودگاه

معرفی فرودگاه قبرس شمالی و دسترسی های آن

همان‌طور که گفتیم یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به قبرس شمالی، استفاده از مسیر هوایی است. از طرفی از آن‌جایی که قبرس یکی از مقاصد گردشگری محبوب برای گردشگران در سراسر دنیا است، چندین فرودگاه دارد تا مسافران بتوانند پروازی راحت و بدون دغدغه را تجربه کنند.

فرودگاه بین ‌المللی لارکانا قبرس

این فرودگاه یکی از فرودگاه‌های اصلی برای جابه‌جایی مسافران خارجی در قبرس به‌شمار می‌رود. سال تاسیس این فرودگاه به سال ۱۹۷۴ برمی‌گردد، البته در دهه ۱۹۳۰ نیز این فرودگاه در قبرس فعال بود، با این تفاوت که در آن زمان یک فرودگاه نظامی بود. از آن‌جایی که ابتدا این فرودگاه با اهداف نظامی ساخته شده بود، از امکانات بسیار محدودی برخوردار بود، اما در حال حاضر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است و امکانات در سطح بالایی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

طبق آماری که از این فرودگاه موجود است، سالانه بالغ بر ۵ میلیون نفر از طریق این فرودگاه جابه‌جا می‌شوند، ازهمین‌رو آن را یکی از فرودگاه‌های اصلی در قبرس به‌حساب می‌آورند. از امکانات این فرودگاه می‌توان به اینترنت رایگان، صندلی‌های مخصوص استراحت و خواب، رستوران و کافی‌شاپ با منوی متنوع، تاکسی اختصاصی، خدمات حمل بار و غیره اشاره کرد.

برای دسترسی به فرودگاه بین‌المللی لارکانا در قبرس باید از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، همچنین در فرودگاه می‌توانید تاکسی کرایه کنید و به هتل خود بروید. خدمات لوکس‌تری از قبیل کرایه اتومبیل در این فرودگاه وجود دارد، اما برای استفاده از آن حتما باید گواهینامه بین‌المللی داشته باشید.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | اطلاعات کاربردی فرودگاه ارجان قبرس شمالی

فرودگاه بین‌ المللی ارجان قبرس

یکی دیگر از فرودگاه‌های بین‌المللی که قصد معرفی آن را در راهنمای سفر به قبرس شمالی داریم، فرودگاه بین‌المللی ارجان قبرس است. روزانه بیشتر از ۱۰۰ پرواز از طریق این فرودگاه انجام می‌شود، بنابراین می‌توان آن را پرترددترین فرودگاه در قبرس شمالی به‌شمار آورد. این فرودگاه در شهر نیکوزیا قرار دارد و مورد بازسازی‌های فراوانی قرار گرفته است. خطوط هوایی ترکیش ایر، پگاسوس، اطلس جت و ترکیش ایر بیشتر پروازهای این فرودگاه را به‌انجام می‌رسانند.

امکانات رفاهی و خدماتی در بالاترین سطح کیفیت در این فرودگاه ارائه می‌شود که می‌توان به امکاناتی از قبیل کافی‌شاپ، رستوران، فروشگاه‌های خرید سوغات، خدمات پزشکی، پارکینگ اختصاصی، محل مخصوص کرایه اتومبیل و تاکسی و غیره اشاره کرد.

برای دسترسی به این فرودگاه می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، همچنین تاکسی‌های اختصاصی به‌صورت شبانه‌روز در تمامی روزهای هفته برای خدمت‌رسانی به گردشگران آماده هستند.

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | 10 هتل مقرون به صرفه در قبرس شمالی

بهترین هتل های قبرس شمالی از لوکس تا اقتصادی

به‌طور معمول بهترین شهرها برای رزرو هتل در قبرس شمالی، فاماگوستا و گرینه هستند که انتخاب‌های زیادی ارائه می‌دهند از هتل‌های خانوادگی گرفته تا استراحتگاه‌های لوکس ۵ ستاره و هاستل‌ها.

گذراندن تعطیلات در گیرنه یک انتخاب عالی به‌شمار می‌رود؛ چراکه به‌اندازه کافی یک مکان آرام برای استراحت به‌شمار می‌رود، اما در عین حال یک مکان پرجنب‌وجوش برای بیرون رفتن و لذت بردن نیز به‌حساب می‌آید. گیرنه جاذبه‌های زیادی در خود جای داده است، ازاین‌رو یک شهر عالی برای خانواده‌ها و زوج‌های جوان به‌شمار می‌رود. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید تعطیلات ساحلی آرامی را تجربه‌گر باشید و به بازدید از جاذبه‌های تاریخی علاقه‌مند هستید، فاماگوستا یک انتخاب عالی به‌حساب می‌آید. جنب‌وجوش در فاماگوستا نسبت به گیرنه کمتر است، با این حال رستوران‌ها و بارهای کوچک زیادی در سراسر شهر وجود دارد که می‌تواند انتخاب مناسبی برای گذراندن شب‌ها در قبرس باشد.

بافرا نیز یک منطقه جدید در نزدیکی فاماگوستا است که یک مکان عالی برای استراحت و لذت بردن از خلیج‌های شنی به‌حساب می‌آید. در ادامه به‌معرفی محبوب‌ترین هتل‌ها در سه منطقه گیرنه، فاماگوستا و گیرنه می‌پردازیم.

مجموعه‌ای از بهترین هتل‌های محبوب گیرنه عبارتند از :

 • هتل چهار ستاره پیا بلا (Pia Bella Hotel)
 • اقامتگاه پنج ستاره ساحلی و اسپا آکاپولکو (Acapulco Beach and Spa Resort)
 • اقامتگاه پنج ستاره Salamis Bay Conti
 • هتل پنج ستاره گلف کورینیوم (Korineum Golf Resort)

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | هتل مقرون به صرفه در قبرس شمالی

مجموعه‌ای از بهترین هتل‌های فاماگوستا عبارتند از:

 • هتل پنج ستاره لوکس لیماک قبرس (Limak Cyprus Deluxe Hotel)
 • هتل سه ستاره لانگ بیچ (Long Beach Resort)
 • هتل پنج ستاره آرکین پالم بیچ (Arkin Palm Beach Hotel)
 • هتل پنج ستاره اسکار پارک (Oscar Park Hotel)
 • هتل پنج ستاره لوکس لیماک قبرس (Limak Cyprus Deluxe Hotel)

هتل‌های لوکس پنج ستاره بافرا عبارتند از:

 • هتل پنج ستاره کایا آرتمیس (Kaya Artemis Resort)
 • اقامتگاه پنج ستاره لوکس کنکورد (Concorde Luxury Resort)
 • هتل پنج ستاره لیماک قبرس (Limak Cyprus Deluxe Hotel)
 • هتل و اسپا پنج ستاره Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | بهترین رستوران های قبرس شمالی را از دست ندهید !

بهترین رستوران های قبرس شمالی

از آن‌جایی که تنوع رستوران‌ها در قبرس شمالی زیاد است، طبیعتا انتخاب بهترین رستوران آن هم برای گردشگران مشکل است، اما در این بخش از مطلب راهنمای سفر به قبرس شمالی سعی داریم به معرفی بهترین رستوران‌ها در قبرس شمالی بپردازیم.

 1. رستوران Rous
 2. رستوران Matsuhisa Limassol
 3. رستوران Vivaldi
 4. رستوران Sage
 5. خانه استیک Wolfgang
 6. بار و رستوران Domus Lounge
 7. رستوران Red Pepper Larnaca
 8. رستوران ۱۹۰۰ Bistrot Wine
 9. رستوران Seasons Oriental
 10. رستوران The Enigma Restobar

این رستوران های دریایی در قبرس شمالی بسیار پرطرفدار هستند!

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | سوغاتی های قبرس شمالی را بشناسید :

معرفی صنایع دستی قبرس شمالی

در قبرس شمالی صنایع دستی فراوانی وجود دارد که می‌توانید از بازارهای سنتی، فروشگاه‌های خرید سوغات و بوتیک‌های کوچک محلی در روستاها خرید سوغاتی را انجام دهید. از جمله معروف‌ترین صنایع دستی در قبرس شمالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • توری لفکار (معروف‌ترین صنایع دستی محلی قبرس)
 • روسری‌های یمنی
 • تابلوها و کارهای دست با پیله ابریشم
 • سبدهای حصیری
 • پارچه‌های گلدوزی
 • قالیچه‌های گلیم
 • سفالگری

معروف ترین بازارها و مراکز خرید قبرس شمالی

برای افرادی که عاشق خرید هستند، طبیعتا خرید در سفر جزو پایه‌های ثابت به‌شمار می‌رود، آن هم در قبرس شمالی که طیف گسترده‌ای از بازارهای خرید را برای گردشگران فراهم می‌کند. از این‌ رو در این بخش از مطلب راهنمای سفر به قبرس شمالی به معرفی معروف‌ترین بازارها و مراکز خرید می‌پردازیم تا کار شما را برای انتخاب بازار در قبرس ساده کنیم.

بازار خان بزرگ

این بازار قدیمی در بخش شمالی نیکوزیا قرار دارد و یک میراث به‌جامانده از گذشته‌های دور تا به امروز است. توری‌های محلی، صنایع دستی سرامیکی و دیگر سوغاتی‌های معروف قبرس را می‌توانید از این بازار بخرید.

خیابان Dereboyu

این خیابان به شلوغ‌ترین خیابان در قبرس شمالی معروف است که در هر ساعتی از شبانه‌روز جنب‌وجوش خود را دارد. این خیابان در نیکوزیا قرار دارد و از بهترین مکان‌ها برای خرید به‌حساب می‌آید. برندهای مختلفی در این خیابان شعبه دارند، کافه‌های فراوانی که می‌توانید در آن‌ها یک قهوه ترک میل کنید و غذا را نیز در یکی از رستوران‌های این خیابان میل کنید. اگر بدون بازدید از این خیابان، قبرس را ترک کنید، ضرر زیادی کرده‌اید.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | مرکز خرید بازار گیرنه قبرس شمالی

بازار گیرنه

این بازار محل رفت‌وآمد بسیاری از گردشگران است و برای خرید سوغاتی یک انتخاب عالی به‌شمار می‌رود. پنیر هالومی و مربای محلی آلیک از بیشترین محصولاتی است که در قبرس مصرف می‎شود و این بازار بهترین انتخاب برای خرید این محصولات به‌حساب می‌آید.

بازار آراستا

قدمت این بازار به دوره عثمانی برمی‌گردد، اما همچنان با گذشت سال‌های زیاد در نیکوزیا به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در مغازه‌های کوچک آن که به‌خوبی اثرات معماری قدیمی نمایان است می‌توانید انواع زیورآلات، پارچه‌های گلدوزی و سرامیک‌های قبرسی را برای خرید پیدا کنید. همچنین این بازار فرصت خوبی برای امتحان فرآورده‌های محلی قبرس است.

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | جشنواره گل در قبرس شمالی

مراسم و آیین ها و جشنواره های جالب قبرس شمالی

در این بخش از مطلب راهنمای سفر به قبرس شمالی قصد داریم به معرفی معروف‌ترین جشنواره‌ها و فستیوال‌های این کشور بپردازیم :

 1. کارناوال قبرس: این کارناول که به‌مدت یک هفته ادامه دارد، مردم قبرس لباس‌هاس خاص می‌پوشند و با شادی و پای‌کوبی در خیابان‌ها رژه می‌روند.
 2. جشنواره پیله کرم ابریشم: این جشنواره توسط انجمن صلح سبز قبرس برگزار می‌شود که در آن کشاورزان محصولات و صنایع‌دستی تولیدشده با پیله کرم ابریشم را به‌نمایش می‌گذارند.
 3. فستیوال کیپریا: کیپریا در حقیقت یک فستیوال بین‌المللی است که هنرمندان زیادی از سراسر کشور برای اجرای کارهای هنری از قبیل رقص باله، تئاتر، اپرا و سیرک در کنار یکدیگر جمع می‌شوند.
 4. فستیوال اپرای افرویت: این فستیوال از سال ۱۹۹۹ در قبرس اجرا می‌شود و هنرمندان در این فستیوال به اجرای اپرا می‌پردازند.
 5. فستیوال انگور: این فستیوال در اوایل ماه اوت برگزار می‌شود که انواع محصولات درست شده با انگور در این فستیوال به‌نمایش گذاشته می‌شود. انگور یکی از اصلی‌ترین تولیدات قبرس شمالی به‌شمار می‌رود.

 

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس 

با البرز گروپ قبرس خرید ملک در قبرس شمالی را تجریه کنید .

پیام بگذارید