نویسنده البرز گروپ ۱۵ دی ۱۴۰۲ 0 نظر

نکات مهم در طراحی و اجرای سیستم لوله کشی فاضلاب

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | آشنایی با مراحل طراحی سیستم فاضلاب ساختمان

نکات مهم در طراحی و اجرای سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان

سیستم لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان سازی بسیار اهمیت دارد و با اجرای اصولی آن می توان از خسارت های احتمالی ساختمان در طولانی مدت جلوگیری نمود. در صورتی که لوله کشی فاضلاب از شیب مناسبی برخوردار نباشد تخلیه فاضلاب با مشکل مواجه خواهد شد و بوی نامطبوعی در ساختمان پخش می گردد.  از این رو نیاز است که اجرای سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان توسط نیروی های متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود.

اگر می خواهید با مهم ترین نکات در طراحی و اجرای سیستم های فاضلاب ساختمان بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

انتخاب عمق مناسب

عمقی که لوله ها قرار می گیرند بسیار مهم است و نباید بسیار عمیق و یا سطحی باشد. زیرا در صورتی که لوله ها در عمق زیاد قرار بگیرند فشار خاک موجب آسیب رسیدن به لوله ها می شود، علاوه بر این تعمیر آن ها نیز دشوارتر خواهد بود. همچنین اگر لوله ها در عمق کمی باشند بیشتر در معرض آسیب دیدگی و نشست قرار می گیرند، از این رو به مراقبت بیشتری نیاز خواهند داشت.

ظرفیت لوله ها

در صورتی که لوله های فاضلاب از ظرفیت مناسبی برخوردار نباشند دچار گرفتگی و تجمع فاضلاب می شود و پس از مدت کوتاهی رسوب در لوله ها جمع شده و مسدود می گردد، در نتیجه به تعمیر نیاز پیدا می کنند. از این رو باید لوله هایی با ظرفیت مناسب انتخاب شود تا بتواند فاضلاب ساختمانی را به خوبی به فاضلاب شهری منتقل نماید.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | نکات مهم در طراحی و اجرای سیستم لوله کشی فاضلاب

انتخاب مکان مناسب برای نصب لوله ها

مکان قرارگیری لوله ها نیز حائز اهمیت است و باید محلی را انتخاب نمود که لوله ها به دور از انجماد باشند. زیرا انجماد سبب ترک خوردن لوله ها می گردد و نشتی آب به داخل ساختمان راه می یابد. البته باید به این نکته نیز توجه نمود که محل نصب سیستم لوله کشی فاضلاب باید به نحوی باشد که بتوان به راحتی به آن دسترسی پیدا نمود تا بتوان در مواقع نیاز به راحتی تعمیرات را انجام داد.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


استفاده از سیفون

در سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان باید حتما از سیفون استفاده شود تا مانع از انتشار بوی نامطبوع در ساختمان گردد. علاوه بر این نصب سیفون از بیرون آمدن حشرات نیز جلوگیری می کند. البته اجرای سیفون نیز باید به صورت استاندارد انجام شود تا بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

شیب بندی مناسب

شیب بندی لوله های آب و فاضلاب نیز از مهم ترین موارد در طراحی و اجرای سیستم های فاضلاب است و باید لوله ها از شیب مناسبی برخوردار باشند تا فاضلاب بتواند به راحتی عبور نماید. در صورتی که میزان شیب به خوبی طراحی نشود گرفتگی در لوله ها ایجاد می شود و فاضلاب های ساختمانی در آن جمع می شوند. در نتیجه بوی بدی در محل پخش می شود و لوله ها هر چند مدت یکبار به تعمیر نیاز پیدا می کنند.

اعمال ننمودن وزن اضافی بر لوله ها

در صورتی که بر روی لوله های آب و فاضلاب وزن اضافی و بیشتر از حد مجاز تحمیل شود لوله ها دچار آسیب دیدگی می شوند. بنابراین باید مانع از انتقال وزن شیرآلات، شیرهای اصلی و فرعی، کلکتورها و .. بر روی سیستم لوله کشی فاضلاب گردید.همچنین لازم است که جهت افزایش طول عمر لوله های فاضلاب و محافظت از آن ها عایق بندی صورت بگیرد.

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | نکات مهم در طراحی و اجرای سیستم لوله کشی فاضلاب

سیستم زهکشی مناسب

سیستم های فاضلاب به زهکشی مناسب نیاز دارند و باید به نحوی طراحی زهکشی صورت گیرد که دقیقا بالای آن یک لوله تهویه نصب شود که سطح بالای آن سقف ساختمان باشد. تا به این ترتیب هوا به خوبی بتواند از لوله ها عبور نماید و موجب خروج بوی نامطبوع فاضلاب از ساختمان گردد. همچنین طراحی این سیستم باید به نحوی باشد که در صورت وقوع سیل یا هر علت دیگری موجب بازگشت فاضلاب به داخل لوله های فاضلاب نشود.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید