نویسنده البرز گروپ ۶ آذر ۱۴۰۲ 0 نظر

شهر قدیمی لفکوشا با دیوارهای ونیزی

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | . مکان‌های دیدنی نیکوزیا

گردشی در منطقه قدیمی لفکوشا

طبق منابع آشوری از قرن هفتم پیش از میلاد، نیکوزیا بوده است. در حدود 300 سال قبل از میلاد، پسر بطلمیوس، پادشاه مصر، لفکوس، شهر را بازسازی کرد و نام او در نام محلی امروزی Lefkosa (ترکی) یا Lefkosia (یونانی) جاودانه شد. شهر قدیمی با دیوارهای ونیزی محصور شده است، اکثر ساختمان‌های مدرن در خارج از دیوارها قرار گرفته‌اند و بیشتر جاذبه‌های گردشگری در شهر قدیمی در داخل دیوارها یافت می‌شوند.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

در سال 1191، ریچارد شیردل، در راه خود به سرزمین مقدس در طول جنگ صلیبی سوم، جزیره را به عنوان پاسخی به اقدامات پادشاه قبرس علیه ناوگان خود تصرف کرد. در قبرس بود که ریچارد با برنگاریا از ناوارا ازدواج کرد که توسط مادرش، ملکه النور آکیتن، به عنوان همسر انتخاب شد. قبرس تنها یک سال تحت حکومت ریچارد باقی ماند. در سال 1192، او آن را به شوالیه های معبد که از نیکوزیا بر جزیره حکومت می کردند فروخت. زندگی تحت فرمان تمپلارها سخت بود و آنها به سرعت نفرت جزیره نشینان را برانگیختند. تمپلارها که نمی توانستند جزیره را به زور نگه دارند، از ریچارد التماس کردند که جزیره را از دست آنها بردارد و او به سرعت آن را به گی دو لوزینیان که پادشاهی اورشلیم خود را از دست داده بود فروخت.

نیکوزیا از این زمان یعنی قرن هفتم پایتخت قبرس بوده است و در دوران لوزینینان شکوفا شد. کلیساها و کاخ ها ساخته شدند و نیکوزیا از نظر وسعت و جمعیت افزایش یافت. این دوره با شکوه در تاریخ شهر در سال 1489 با تصرف قبرس توسط ونیزی ها به پایان رسید.

ونیزی ها بسیاری از بناهای تاریخی لوزینیان، از جمله کلیساها و کاخ ها را تخریب کردند و از سنگ تراشی برای استحکام بخشیدن به شهر در برابر تهاجم مورد انتظار عثمانی ها استفاده کردند. در سال 1567، درست قبل از فتح قبرس توسط عثمانی‌ها، ونیزی‌ها شروع به ساختن دیوارهای محافظ جدید به جای دیوارهای قدیمی لوزینینانی کردند که شهر را حلقه زده بودند تا بتوانند از نیکوزیا دفاع کنند.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | آشنایی با تاریخچه شهر نیکوزیا

یک مهندس مشهور ونیزی، Guillio Savorignano، نقشه های دیوارها را ترسیم کرد. محیط آنها سه مایل، 11 سنگر، هر یک مانند یک قلعه، و سه دروازه بود. بقایای دیوارها هنوز شهر قدیمی را احاطه کرده است. این سه دروازه عبارت بودند از دروازه گیرنه در شمال، دروازه فاماگوستا در شرق و دروازه پافوس در غرب. دروازه گیرنه هنوز دست نخورده باقی مانده است و به عنوان یک بنای تاریخی جذاب در شمال نیکوزیا باقی مانده است.

ونیزی‌ها برای ساختن دیوارها خانه‌ها، کاخ‌ها، صومعه‌ها و کلیساهای خارج از محدوده سه مایلی شهر را تخریب کردند و از سنگ آن‌ها در ساخت دیوارها استفاده کردند. در نتیجه هیچ اثری از سکونتگاه قرون وسطایی که زمانی وجود داشته است وجود ندارد. با این حال، تلاش های آنها مانع از سقوط جزیره به دست نیروهای دریاسالار عثمانی لالا مصطفی پاشا در سال 1570 نشد و بنابراین ونیزی ها قبل از اینکه زمان برای تکمیل ساخت دیوارها داشته باشند، توسط عثمانی ها شکست خوردند.

پس از فتح شهر قوت تازه‌ای پیدا کرد و مساجد، حمام‌ها و مؤسسات دیگری برای رفع نیازهای اربابان جدیدش تأسیس شد و فعالیت ساختمانی جدیدی آغاز شد. با این حال، تا به امروز، شهر جذابیت شرقی خود را به عنوان واحه ای آرام حفظ کرده است که در آن درختان نخل نرم و زیبا بر بام ها آویزان شده اند.
در شهر قدیمی، نمونه های زیبایی از معماری گوتیک و عثمانی فراوان است. مسجد سلیمیه، بدستن، و مسافرخانه بزرگ، به نام چند. در سال‌های اخیر، علاقه مجددی به بازسازی شهری مشاهده شده است که شاهد بازسازی بسیاری از ساختمان‌ها به عنوان بخشی از طرح جامع نیکوزیا بوده است.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | مکان‌های دیدنی نیکوزیا

موزه مولوی، خانه‌های سامان‌باغچه، ستون ونیزی، مسافرخانه بزرگ، مسجد سلیمیه، خانه اشراف، آراستا و بسیاری از بناهای تاریخی زیبایی‌های این منطقه هستند. نیکوزیا، پایتخت قبرس، در حال حاضر بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر قبرس است. شهر در حال توسعه، شهری و در عین حال تاریخی و جذاب نیکوزیا مرکز اصلی هنر، فرهنگ، دیپلماسی و تجارت است.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید