نویسنده البرز گروپ ۴ آذر ۱۴۰۲ 0 نظر

جمهوری قبرس جزیره‌ای بزرگ در شرق دریای مدیترانه

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | جمهوری قبرس جزیره‌ای بزرگ در شرق دریای مدیترانه

آشنایی با قبرس شمالی در جمهوری قبرس

جمهوری قبرس جزیره‌ای بزرگ در شرق دریای مدیترانه | در ابتدا به معرفی کشور قبرس و به صورت اختصاصی به بررسی قبرس شمالی می‌پردازیم:

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی | شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس

تاریخچه قبرس

کشور قبرس که با نام جمهوری قبرس نیز شناخته می‌شود، سومین کشور جزیره‌ای بزرگ در شرق دریای مدیترانه است. این کشور که در همسایگی کشورهای ترکیه و یونان قرار دارد، به عنوان پل میان قاره‌ها نیز شناخته می‌شود. قبرس در شاه‌ راه آبی میان قاره‌های آفریقا، آسیا و اروپا قرار دارد. به همین دلیل مورد توجه بسیاری از قدرتمندان جهان قرار گرفته است. در سال 1974 ارتش یونان در جنوب این کشور، کودتای نظامی انجام داد و ترک تبارها که در شمال قبرس حضور داشتند، با کمک ترکیه و در مقابله با کودتای یونانیان، در شمال قبرس کودتای نظامی انجام دادند.

در پی این درگیری‌ها، قبرس، به دو بخش قبرس شمالی ( ترک نشین ) و قبرس جنوبی ( یونانی نشین ) تقسیم شد. به عنوان یکی از واقعیات قبرس شمالی باید این را بدانید که استقلال کشور قبرس شمالی، تنها توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته شده است. در سایر مناطق جهان، قبرس شمالی، بخشی از قبرس یونانی و در کل جزیره‌ی قبرس شناخته می‌شود.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


درباره قبرس شمالی

قبرس شمالی ، که در شمال جزیره‌ی زیبا و رویایی قبرس واقع شده است، یک کشور توریستی و بسیار جذاب در جهان شناخته می‌شود. این کشور در زمره‌ی 5 کشور امن جهان قرار دارد و آمار جرم و جنایت در آن بسیار اندک است.

گرچه اوضاع سیاسی این جزیره کمی پیچیده است، اما به دلیل شهرت توریستی که دارد، حدود 4 میلیون نفر در سال برای مقاصد گردشگری و تفریحی به این کشور سفر می‌کنند. قبرس شمالی بیش از 300 روز آفتابی در سال دارد که توجه بسیاری از جهانگردان را به خود جلب کرده است. سواحل زیبا، طبیعت بکر، اماکن تاریخی، تفریحات متنوع و لوکس از جاذبه‌های این سرزمین برای گردشگران هستند.

در قبرس شمالی، نام مکان‌ها بر اساس دو موضوع مشخص شده است. یکی از نام‌ها مربوط به مبدا یونانی و قدیمی است و نام دیگر برگرفته از فرهنگ ترکی و پس از جدایی از یونانیان می‌باشد. به طور مثال شهر گیرنه که اکنون نام ترکی گیرنه شناخته می‌شود در قدیم و اصالت یونانی، شهر توریستی و محبوب کرنیا نام داشت.

شهر نیکوزیا نیز اکنون با نام ترکی لفکوشا شناخته می‌شود. علائم جاده‌ای با هر دو نام نشان می‌دهنده‌ی مکان مورد نظر هستند. علائم قدیمی فقط نوع یونانی و علائم جدید فقط نوع ترکی را نشان می‌دهند. اکثریت اتوبوس‌های بین شهری نیز، مقصد را با نام ترکی تعیین شده نشان می‌دهند.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | قبرس شمالی، کشوری که هنوز برای بسیاری ناشناخته است | مهاجرت قبرس شمالی

شهرهای مهم قبرس شمالی

جمعیت پایتخت قبرس شمالی، شهر نیکوزیا، چیزی بالغ بر 35000 نفر است. اکثریت مراکز دولتی و تجاری در این شهر هستند. از دیگر شهرهای قبرس شمالی می‌توان به شهر توریستی- صنعتی- تجاری فاماگوستا، که به عنوان بندر اصلی قبرس شمالی نیز شناخته می‌شود، اشاره کرد.

شهر تاریخی گیرنه، به لحاظ تاریخی و گردشگری ارزش بسیار بالایی دارد. رستوران و کافه گردی و گشت و گذار دریایی با قایق‌های بادبانی از جمله تفریحات این شهر زیبای ساحلی است.

زبان رسمی مردم قبرس شمالی

زبان رسمی مردم کشور قبرس شمالی، ترکی استانبولی به گویش قبرسی است. البته برخی از مردم این کشور که در زمان‌های قدیم همراه با یونانیان زندگی می‌کردند، همچنان به زبان یونانی صحبت می‌کنند. این مورد بیشتر در روستاها دیده می‌شود.

حضور دانشجویان بین المللی، توریست‌ها و تجار در این کشور، باعث شده تا زبان‌های انگلیسی و آلمانی نیز رونق بسیاری پیدا کنند. این مسئله تا حدی است که کارکنان برخی مشاغل مانند رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها و … به زبان انگلیسی تسلط داشته و می‌توانید با آن‌ها به زبان انگلیسی صحبت کنید. علائم راهنمایی، جاده‌ای و اطلاعیه‌ها عموما به زبان ترکی یا انگلیسی و گاها به زبان یونانی هستند.

حمل و نقل در قبرس شمالی

یکی دیگر از مسائلی در مورد واقعیات قبرس شمالی وجود دارد، مسئله‌ی مهم سیستم حمل و نقل و رفت و آمد به این کشور است. فرودگاه بخش شمالی قبرس، که رفت و آمدها از آن مکان صورت می‌گیرد، فرودگاه ارجان است.

مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | اطلاعات کاربردی فرودگاه ارجان قبرس شمالی

فرودگاه بخش جنوبی، که رفت و آمدها در آن انجام می‌شود، فرودگاه لارناکا نام دارد. اگر از طریق این فرودگاه قصد ورود به قبرس شمالی را داشته باشید، باید از طریق خودرو و عبور از منطقه‌ی حائل یا همان منطقه‌ی سبز که محل اقامت نیروهای سازمان ملل متحد است، به قبرس شمالی وارد شوید. به دلیل اینکه فرودگاه ارجان مورد تایید دولت قبرس نیست، افرادی که از طریق این فرودگاه قصد ورود به قبرس جنوبی را داشته باشند، شرایط سخت‌تری را پشت سر می‌گذارند.

واحد پول رایج در قبرس شمالی

در قبرس شمالی، هزینه‌های روزمره، درآمد و … با لیر ترکیه انجام می‌گیرد. برای واردات و استفاده از ارزهای خارجی محدودیتی در این کشور وجود ندارد. به طور کلی منابع درآمدی در این کشور بررسی نمی‌شوند. اکثر هتل‌ها، بانک‌ها و صرافی‌ها انواع ارزهای خارجی را با لیر ترکیه مبادله می‌کنند.

در این سرزمین می‌توان از مستر کارت، ویزا کارت و چک‌های مسافرتی به جای پول نقد استفاده کرد. تمام دستگاه‌های خودپرداز در سرتاسر شهرها، گزینه‌ی زبان انگلیسی را دارند و می‌توانید از آن‌ها یورو و یا پوند استرینگ انگلیس را دریافت کنید. گرچه اکثر هزینه‌ها در این کشور با لیر ترکیه است، اما برخی از پرداخت‌ها با یورو، دلار و یا پوند صورت می‌گیرد. مثلا برای خرید ملک در قبرس شمالی، از پوند و برای پرداخت شهریه‌ی دانشگاه معمولا از دلار و یورو استفاده می‌شود.

مناطق ممنوعه‌ی عکاسی در قبرس شمالی

به غیر از خط سبز که منطقه‌ی حفاظت شده‌ی متعلق به سازمان ملل متحد است، در سایر نقاط قبرس شمالی، شما می‌توانید حضور پررنگ نظامیان ارتشی ترکیه را مشاهده کنید. در مناطق مختلفی از قبرس شمالی، پایگاه‌های نظامی وجود دارد. عکاسی دراین مناطق مجاز نیست. در نزدیکی مناطق ممنوعه‌ی عکاسی در قبرس شمالی، علائم هشدار دهنده‌ی قرمز وجود دارد. اگر قصد عکاسی از سطح شهر را دارید به این علائم توجه ویژه داشته باشید.

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | جاذبه های گردشگری واروشا

یکی دیگر از مناطقی که عکس برداری در آن ممنوع است، شهر ارواح واروشا می‌باشد. شهر واروشا یک شهر گردشگری و ساحلی پر رونق، قبل از حمله‌ی ترکیه به قبرس بود. پس از اینکه در سال 1974 ترکیه در یک کودتای نظامی به قبرس حمله کرد، این شهر متروکه و برای عموم مردم ممنوع شد.


مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید