نویسنده البرز گروپ ۲ دی ۱۴۰۲ 0 نظر

پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی و روند آن

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی و روند آن

پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی

پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی ، یکی از مسیرهای پرطرفدار برای گردشگران و مهاجران است. قبرس شمالی، یکی از دو بخش قبرس است که در شمال این جزیره قرار دارد و توسط جمهوری ترکیه تأسیس شده است. این منطقه با داشتن طبیعت زیبا، تاریخ و فرهنگ بومی خود، یکی از مقاصد محبوب برای تفریح و گردش و همچنین مهاجرت است.

برای سفر به قبرس شمالی، می‌توانید از فرودگاه‌های بین‌المللی تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، ارومیه و تبریز استفاده کنید. هواپیماهای مختلفی از این فرودگاه‌ها به قبرس شمالی پرواز می‌کنند، از جمله هواپیمایی ترکیش، پگاسوس و ایران ایر.

جالب است بدایند که نخستین پرواز مستقیم ایران به قبرس شمالی در تاریخ 6 جولای سال 2023 (15 تیرماه سال 1402) از مبدأ فرودگاه امام تهران، به مقصد فرودگاه ارجان انجام شد. این پرواز سه ساعت و نیم به طول انجامید. با راه اندازی این پرواز مستقیم، حمل و نقل رونق بیشتری پیدا کرد و مسافرین ایرانی توانستند بدون نیاز به توقف در کشور ثالث (ترکیه)، به راحتی به این جزیزه زیبا سفر کنند.

لینک کاربردی : مهاجرت قبرس شمالی |خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی

 مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی و روند آن .

  • هزینه بلیط هواپیما

هزینه بلیط هواپیما بسته به فصل سفر و شرکت هواپیمایی متفاوت است. در فصل پاییز و زمستان، هزینه بلیط هواپیما کمتر است، در حالی که در فصل تابستان، هزینه بلیط هواپیما بیشتر است.

به طور میانگین، هزینه بلیط هواپیما از تهران به قبرس شمالی حدود 300-400 دلار (بین 10 میلیون تومان تا 25 میلیون تومان) است. اما باید توجه داشت که هزینه بلیط هواپیما ممکن است با توجه به مبدأ متفاوت باشد، مثلا هزینه بلیط هواپیما از فرودگاههای تهران و تبریز به قبرس شمالی کمتر است، این در حالی است که هزینه بلیط هواپیما از اصفهان، شیراز و مشهد گرانتر است. علاوه بر این موارد، ایام پیک تعطیلات هم با افزایش قیمت بلیط هواپیما همراه است.

نکته مهمی که وجود دارد، پروازهای لحظه آخری است که شما می توانید با قیمتی بسیار مناسب این بلیط ها را خریداری نمایید.

نکات مهم در سفر به قبرس شمالی :

  1. برای ورود به قبرس شمالی، باید از پاسپورت معتبر استفاده کنید.
  2.  در قبرس شمالی از پول لیر ترکیه استفاده می‌شود. بنابراین، باید پول لیر ترکیه را در اختیار داشته باشید.
  3. برای سفر به قبرس شمالی، نیاز به ویزای ترکیه دارید. برای دریافت ویزا، می‌توانید به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کنید.
  4.  در قبرس شمالی، زبان رسمی ترکی است. بنابراین، باید از زبان ترکی آگاهی داشته باشید.

مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | دعوتنامه توریستی برای سفر به قبرس شمالی

 چه فصلی برای سفر به قبرس شمالی مناسب است؟

برای سفر به قبرس شمالی، بهتر است در فصل بهار یا پاییز به دلیل آب و هوای معتدل و خنک اقدام کنید. این دو فصل به عنوان زمان‌های مناسب برای گردش در این منطقه شناخته می‌شوند. در بهار، گلهای زیبا در تمامی مناطق مشاهده می‌شوند و هوا خنک و خوشایند است. در پاییز نیز، دما به مرور کاهش پیدا می‌کند و مناظر زیبای فصلِ تغییر را تجربه خواهید کرد.

قبرس شمالی دارای آب و هوای مدیترانه ای است که در فصول بهار و پاییز نسبتاً ملایم و در تابستان گرم و خشک و در زمستان نیز نسبتاً سرد و بارانی است.

فصل بهار

در فصل بهار، هوا در قبرس شمالی نسبتاً ملایم و خنک است. این فصل، دمای هوا معمولاً در حدود 20-25 درجه سانتیگراد است و بارش باران نیز کمتر از فصل زمستان است. در این فصل، گیاهان زنده می شوند و شهرها با رنگارنگ شدن گل ها و گیاهان، تزئین می شوند.

فصل تابستان

فصل تابستان در قبرس شمالی گرم و خشک است. دمای هوا معمولاً بین 30-35 درجه سانتیگراد است و در برخی روزها ممکن است به 40 درجه سانتیگراد هم برسد. در این فصل، بارش باران نادر است و بیشتر باران ها در قسمت شمالی کشور به ثبت می رسد. با این حال، در شهرهای ساحلی، هوا برای تفریح و سفر بسیار مناسب است.

فصل پاییز

در فصل پاییز، هوا در قبرس شمالی نسبتاً ملایم و خنک است. دمای هوا معمولاً در حدود 20-25 درجه سانتیگراد است و بارش باران نیز افزایش می یابد. در این فصل، زرد و نارنجب شدن برگ ها و گل ها، زیبایی خاصی به شهرها می بخشد.

فصل زمستان

فصل زمستان در قبرس شمالی نسبتاً سرد و بارانی است. دمای هوا معمولاً در حدود 10-15 درجه سانتیگراد است و در برخی روزها ممکن است به زیر صفر هم برسد. در این فصل، بارش باران نیز بیشتر از فصل بهار و پاییز است. با این حال، با پوشیدن لباس های گرم و آماده شدن برای بارش باران، همچنان می توانید از سفر به قبرس شمالی لذت ببرید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس


مهاجرت قبرس شمالی | خرید ملک قبرس شمالی | اقامت قبرس شمالی | سرمایه گذاری قبرس شمالی | تعیین قیمت خودرو در قبرس شمالی .

مسیرهای سفر به قبرس شمالی

سفر به قبرس شمالی، به غبر از پرواز مستقیم ایران-قبرس شمالی، از طریق ترکیه و یا مصر امکان‌پذیر است. این دو مسیر با استفاده از هواپیما، قطار و یا اتوبوس قابل دسترسی هستند. اگر می خواهید با هواپیما و با کمک یک کشور ثالث، به قبرس شمالی سفر کردید، می‌توانید به ترکیه یا مصر پرواز کنید و سپس با پرواز داخلی به نیکوزیا، پایتخت قبرس شمالی، برسید. هواپیمایی‌های مختلفی مانند ترکیش ایرلاینز، پگاسوس، ایران ایر و … پرواز به ترکیه و یا مصر دارند.

در صورت تمایل به سفر با قطار، می‌توانید از راه آهن ترکیه استفاده کنید. این مسیر شامل سفر با قطار از تهران به وان در شرق ترکیه، سپس سفر با اتوبوس یا قطار به آنکارا و سپس پرواز داخلی به نیکوزیا است. این مسیر زمان‌بر است ولی برخی مسافران از این روش برای دیدن چشم‌اندازهای زیبای ترکیه استفاده می‌کنند.

همچنین، سفر با اتوبوس نیز یک گزینه است. شرکت‌های اتوبوسرانی مختلفی مانند ایران خودرو، سپهران، تجارت سیر و … سفر به ترکیه و یا مصر را ارائه می‌دهند. پس از رسیدن به ترکیه یا مصر، می‌توانید با پرواز داخلی به نیکوزیا بروید.

در هر صورت، قبل از سفر به قبرس شمالی، باید اطلاعات لازم درباره ویزای ورود به کشور و همچنین شرایط وضعیت سیاسی و امنیتی در کشور را به دست آورید. همچنین، به دلیل عدم شناخت جامعه بین المللی از قبرس شمالی، برخی شرکت‌های هواپیمایی و بانک‌ها ممکن است با این کشور همکاری نکنند. لذا، قبل از سفر باید این مسائل را بررسی کنید.

مهاجرت قبرس شمالیمهاجرت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی مهاجرت قبرس شمالی در دکتر آف
 خرید ملک قبرس شمالیخرید ملک قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی خرید ملک قبرس شمالی در دکتر آف
اقامت قبرس شمالیاقامت قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی اقامت قبرس شمالی در دکتر آف
سرمایه گذاری قبرس شمالیسرمایه گذاری قبرس شمالی در کلینیک 24آگهی سرمایه گذاری قبرس شمالی در دکتر آف

پیام بگذارید